greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ulefone Armor 3. Cegła, ale dla mnie same plusy. Z wyjątkiem Andruta 8.1, znacznie lepiej się dogadywałem z 7 :-/
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
"Koronasiedzenie" daje znać o sobie w różny sposób...
Ostatnio przyszło mi na myśl by rozglądnąć się za nowym telefonem. Na razie używam Samsunga A5 2016 i niestety zaczyna już mu doskwierać bateria (działa z dzień czy półtora) a przy okazji wersja Bluetooth 4.1 jest za niska bym kontrolował dzieciaka i jego Nineboot'a :evilsmile:

Zastanawiam się nad czymś nowym co miałoby: mocną baterię (nie gram, nie fejsuje, ćwierkam i nie potrzebuję stałego monitorowania maili czy internetu, za to cały czas działa Bluetooth połączony z opaską i sparowany z zestawem z auta), dobry ekran (jakoś porównując AMOLED do innych typów to wg mnie bije on na głowę inne) bo często używam telefonu na zewnątrz, w miarę dobry aparat (często muszę coś szybko "zezdjęcić" a później się temu przyglądnąć na spokojnie) i najważniejsze by to nie była "krowa". Ma to być poręczny telefon a nie cegła 7 calowa.

Myślę o Samsungu A40 bądź A51 choć to już wg mnie za duży ekran (podobnie jak A70).

Może są jeszcze jakieś telefony spełniające te założenia - nie powiem A40 ma przyjemną cenę (899PLN za czarny) i chętnej bym wydał tyle niż 2x tyle za A51.

Ostatecznie i tak będę chciał obmacać wytypowane czy zaproponowane telefony by im się przyjrzeć na żywo.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
sprawdzałeś topowe modele z przed jakiegoś czasu?
S8 np?
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Rivelv napisał/a:
sprawdzałeś topowe modele z przed jakiegoś czasu?
S8 np?


Też się rozglądałem, tak jak wspominałem może ktoś z Was podrzuci mi jeszcze jakiś pomysł. Jedynie co widzę na minus, to że mogę go nie pomacać na żywo. Tylko to co widzę, to kosztuje on (nie z Chin) koło 1300-1400PLN, choć nie powiem wezmę go pod uwagę.
I zarzuciłem jeszcze okiem o A8 jak wspomniałeś o S8 i też mnie ten z serii A zainteresował.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
zloty_2000, odkąd zmieniłem Samsunga S5 na Xiaomi Redmi Note 5 pro, nigdy już nie spojrzę na Samsunga. Tutaj zrobiłem mikro porównanie. Jakby mi teraz ten padł, kupiłbym w ciemno identyczny bez chwili namysłu. Mam go już równo rok.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Marooned napisał/a:
zloty_2000, odkąd zmieniłem Samsunga S5 na Xiaomi Redmi Note 5 pro, nigdy już nie spojrzę na Samsunga. Tutaj zrobiłem mikro porównanie. Jakby mi teraz ten padł, kupiłbym w ciemno identyczny bez chwili namysłu. Mam go już równo rok.


Muszę po tej pandozarazie oglądnąć w sklepie Xiaomi ich telefony :-)
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Rzuć jeszcze okiem na Oneplusa, choć tanio nie będzie :( .
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Marooned, ja teraz mam Samsunga Galaxy S9, ale przez ponad miesiąc używałem Xiaomi Mi Note 3 (uwaga na boku: ogromnie trudno mi się zorientować w nazewnictwie wszystkich tych modeli od Xiaomi) jako telefonu zastępczego. Bateria trzymała dłużej niż w S9, aparat nie był zły, ale za nic nie mogłem się przyzwyczaić do nakładki MIUI. Galaxy S9 ze względu na jego wielkość bardzo fajnie się obsługuje jedną ręką, a nakładka OneUI daje radę (szczególnie z menu "wyciąganym" z krawędzi). No i ta przejściówka USB-C zamiast gniazda Jack w Xiaomi mnie zupełnie dobijała.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zloty_2000 napisał/a:
Xiaomi ich telefony

masz spory wybór : serię Mi A1..2...3 czwórka nadchodzi (czekam ;) bardzo fajne telefony z czystym ( prawie ) androidem ( android one) aktualizacje w MI a1 mam raz w miesiącu :)
Redmi Note 8 Pro średniak, ale jaki... poproszę o podobną propozycje w tych pieniążkach
MI 9, MI 9T, Mi 9T Pro

[ Dodano: 2020-04-09, 18:02 ]
jeszcze jest zgrabny MI 9 Lite
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Sam mam S9 i mi pasuje ze wzgledu na wielkosc.
S8 jest prawie taki sam. A napewno wielkosciowo ale troche tanszy. I nadal to topowy model
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
zloty_2000 napisał/a:
Myślę o Samsungu A40

Mam go. Wersję niebieską. Bardzo lekki, plastikowy. Dobrze się go ogarnia jedną ręką. Bluetooth działa ok (używałem jednak tylko ze słuchawkami). Ekran amoled mz jest słaby. Tzn. nie wyświetla poprawnie kolorów, przekontrastowany i jakby z bardzo wąskim gamutem. Dodatkowo jedna strona lekko wpada w zieleń druga w magentę. Jak ktoś normalny używa to pewnie nie zwróci uwagi, a przewalone kolory mogą wydać się atrakcyjne. Wyświetlacz uważam za jedyną wadę tego telefonu. Reszta w tej cenie jest ok. Nie sprawia problemów. Najfajniejszą rzeczą dla mnie jest superszerokokątny obiektyw.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Mam s10e i tak sobie myślę, że nie obraziłbym się na grubsze ramki i przyciski, jak w s7. A40 ma moja siostrzenica, całkiem zgrabny, ale obudowa jest bardzo delikatnai łatwo się rysuje.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
zloty_2000 napisał/a:
Muszę po tej pandozarazie oglądnąć w sklepie Xiaomi ich telefony :-)
W sklepie to już raczej nowsze modele, więc jakieś szklane plecy (pajęczynki przy upuszczeniu), nadal mało popularne USB-C, notch (absurdalne wcięcie ekranu na górze) i pewnie brak gniazda na jacka, co dla mnie skreśliło nowe modele.

Kytutr napisał/a:
za nic nie mogłem się przyzwyczaić do nakładki MIUI. No i ta przejściówka USB-C zamiast gniazda Jack w Xiaomi mnie zupełnie dobijała.
Przyznam, że nie widzę gdzie ta nakładka by coś mi zmieniała. Interfejs jak interfejs. Na starcie miałem MIUI 9, po aktualizacji do 10 super, ale niestety pozwoliłem na aktualizację do 11.. no to jedyny minus, zabrało kilka fajnych rzeczy (statystyka ładowania baterii przy podłączeniu ładowarki), kilka zepsuło (absurdalne natychmiastowe autościemnianie ekranu zamiast płynnego jak w 10) i część widgetów na pulpicie przestało reagować na kliknięcia [mój ulubiony kalendarz czy "żółte karteczki" (ColorNotes)], no ale da się z tym żyć. Jakby się dało, zostałbym przy wersji 10.
No i gniazdo jack na słuchawki to absolutny wymóg, nawet nie oglądam telefonów bez tego i nie interesują mnie powodu jego wyrzucenia.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr napisał/a:
No i ta przejściówka USB-C zamiast gniazda Jack w Xiaomi mnie zupełnie dobijała

A dla mnie to super wynalazek - jedno gniazdo do wszystkiego -> jedno gniazdo do uszczelnienia. Poza tym w moich fonach miewałem "głębokie" gniazda micro-jack i zwykłe słuchawki, w tym moje ulubione nauszne Pioneery, nie łapały styku.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Często używam słuchawek ładując telefon. Pewnie wtedy trzeba jakieś absurdalne rozgałęziacze...
"Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" cytując klasyka ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Marooned napisał/a:
Często używam słuchawek ładując telefon. Pewnie wtedy trzeba jakieś absurdalne rozgałęziacze...

Ja ładuję raz na tydzień [aku 10,3Ah :-> ] a słuchawki tylko okazjonalnie, więc nie dostrzegam problemu
Marooned napisał/a:
"Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" cytując klasyka

Rozumiem że klasyk mówił o urządzeniu do rozmawiania, oglądania filmów, słuchania muzyki, obsługi banku, nawigatorze, trenerze osobistym, etc. - tak, sądzę że mógł mieć rację :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
W sklepie to już raczej nowsze modele, więc jakieś szklane plecy (pajęczynki przy upuszczeniu), nadal mało popularne USB-C, notch (absurdalne wcięcie ekranu na górze) i pewnie brak gniazda na jacka, co dla mnie skreśliło nowe modele.
a NFC, mają już NFC ?
:-P

Wiem wiem, mają już jakieś modele...
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Dzięki Wam za sugestie i podpowiedzi. Co do notch'a czy innych wcięć ekranu, albo muzyki....
To ma być do dzwonienia, czasem do cyknięcia zdjęć jak nie chce mi się zapamiętywać części rzeczy i okazjonalnie (zwłaszcza teraz pleśniejąc w kolejkach) go oglądnięcia netu w postaci wiadomości jednego czy drugiego forum.
Dla mnie do słuchania muzyki to porządne głośniki i chwila spokoju. Nie lubię odcinać się słuchawkami od otoczenia. Wcięcia na ekranie czy jakieś drobne przekłamania koloru w ekranie telefonu mi nie przeszkadza, to nie jest sprzęt, by traktować go jak TV czy coś takiego.

Ehh czasem tęsknię do starej dobrej E50 czy E52, albo 8110. A kto z Was pamięta Siemensa S6? To był mój pierwszy prywatny telefon :mrgreen: , a w aucie walała się Motorola cegła z Centertela, zdaje się 2000 to była...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Żona ma Moto G6play kupowany głównie z myślą, żeby przez cały dzień nie trzeba go ładować przy używaniu do dzwonienia i netu.
To się sprawdziło w 100%. Do tego procesor wcale nie zamula (nie mam porównania do topowych modeli, ale jedynie wyjątkowo trzeba czekać na coś - w gry nie gramy :-P ) i ma rewelacyjny dźwięk. Mam porównanie do Galaxy S9 i ta motka gra tak samo.

Ja mam LG XPower2 i ma równie dobrą baterię tylko dużo gorszy głośnik i aparat.

Oba mają osobne gniazda słuchawkowe i są podobnych rozmiarów (czyli do dzwonienia za duże do netu za małe). :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja nie pojmuje po co ta tęsknota za Małym Jackiem. Na cholerę to potrzebne w telefonie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach