dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Gdyby istnial taki SLR, ktory ma takie szkla jak G2, tak sprawny AF jak G2 i jest tak maly jak G2, to nawet bym sie nie zastanawial.

MZ-5n + ltd 43/1.9? :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
MZ-5n + ltd 43/1.9?


Bylo blisko, miałem MZ5n + 31/1.8... jednak to nie to. Mial duze problemy z dokladnoscia AF... ktorych seria G nie ma. Nawet nie chodzi o BF/FF, bo i ten mialem ;-) - po wyregulowaniu było ok. Tak w 75% przypadkow, bo w pozostalych 25% bylo zawsze lekko przed, albo lekko za...

Poza tym G2 ostrzy do 3-4m w calkowitej ciemnosci, a Mz5n juz po zmroku latał mordką w tą i w tamtą.
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
MZ-5n + ltd 43/1.9?


...Mial duze problemy z dokladnoscia AF... ktorych seria G nie ma.

Poza tym G2 ostrzy do 3-4m w calkowitej ciemnosci, a Mz5n juz po zmroku latał mordką w tą i w tamtą.


Już nic nie mów o serii G, bo zaszaleję, kredyt jakiś zaciągnę ;)

wrrrrrrrrrrrrrrrr :P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
yacek000 napisał/a:
Już nic nie mów o serii G, bo zaszaleję, kredyt jakiś zaciągnę ;)


Ale G1 tak nie ma... tylko G2, bo tu jest podwojny system AF - pasywny (taki jak w SLRach, dokladny na wieksze odleglosci, w dobrym swietle i czuly na pionowe linie) oraz aktywny (emitujacy podczerwien, na mniejsze odleglosci i niezaleznie od oswietlenia oraz kontrastu obiektu)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Mz5n juz po zmroku latał mordką w tą i w tamtą.

Zauwazylem :-/

Mimo wszystko zastanawiam sie nad przypieciem ltd 40mm do MZ-5n. Bedzie to bardzo maly, lekki i calkiem cichy zestaw o sporych mozliwosciach. Ogniskowa w okolicach 40mm bardzo mi pasuje, a praca w priorytecie czasu nie stanowi dla mnie problemu.
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
alkos napisał/a:

Ale G1 tak nie ma... tylko G2, bo tu jest podwojny system AF - pasywny (taki jak w SLRach, dokladny na wieksze odleglosci, w dobrym swietle i czuly na pionowe linie) oraz aktywny (emitujacy podczerwien, na mniejsze odleglosci i niezaleznie od oswietlenia oraz kontrastu obiektu)


skończysz.. ? ;P w ogóle mało gie dwójek widuję.. stoi w wawie jedna gie jedyna, ale z 3 szkłami i drooooogaśnie.. wiem jedno - kiedyś go kupię :]
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
yacek000 napisał/a:
stoi w wawie jedna gie jedyna, ale z 3 szkłami i drooooogaśnie.. wiem jedno - kiedyś go kupię :]

Jest tez G2, w bardzo przyzwoitej cenie. Nie widzialem tego sprzetu, ale jesli chcesz, to dam Ci namiar na PW. Mnie aktualnie nie stac... Moze na body cos bym wysuplal, ale co ze szklem? :-?
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
dan napisał/a:

Jest tez G2, w bardzo przyzwoitej cenie. Nie widzialem tego sprzetu, ale jesli chcesz, to dam Ci namiar na PW. Mnie aktualnie nie stac... Moze na body cos bym wysuplal, ale co ze szklem? :-?


chętnie! ze szkłem to na pewno nie wyrobię, ale jakby chociaż body mieć, to na szkło się usupła powoli (czyt. zęby w ścianę) :]

podeślij - będę rozkminiał..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Mimo wszystko zastanawiam sie nad przypieciem ltd 40mm do MZ-5n.


W czym problem? :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
W czym problem?

Wpadlem na to godzine temu :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Wpadlem na to godzine temu


Heh :-)
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
alkos napisał/a:
wkrass napisał/a:
W desperacji moze i bym kupil, ale za nie wiecej niz rownowartosc 20 USD.


Dlaczego?

Lubie jasne szla, to tyle. Przyzwoitych dalmierzy ze szklami 1.8, 1.7 jest sporo, czesto ponizej $20.

Cytat
znasz ten sprzęt? napisz proszę coś więcej jeśli tak.

Sprzetu nie znam. Google pewnie cos wie, a najwiecej to chyba photo.net.

Cytat
za 70 peelenów mogę mieć.

70/2.58=$27.13
Przydrogo.
I'll pass.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ten Voigtlander VF 135 to to samo co Rollei XF 35, sonar 40mm f2,3, tylko progam z tego co widzę. Za 70 zł bez problemu odsprzedaż jak się nie spodoba

http://35mm-compact.com/compact/rolleixf35.htm

http://www.allegro.pl/ite...der_vf_135.html

gilby
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
gilby napisał/a:
ten Voigtlander VF 135 to to samo co Rollei XF 35, sonar 40mm f2,3, tylko progam z tego co widzę. Za 70 zł bez problemu odsprzedaż jak się nie spodoba

http://35mm-compact.com/compact/rolleixf35.htm

http://www.allegro.pl/ite...der_vf_135.html

gilby


ok - dzięki za podpowiedź i za linki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach