Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Właśnie zamówiłem zimówki Dębica Frigo HP2 (215/55/17), które mają zastąpić kilkuletnie Nokiany WR A3 w Subaru. O wrażeniach będę mógł opowiedzieć, jak już przejadę się na nich po śniegu. W tamtym roku Nokiany już nie dawały rady, za bardzo się ślizgały na śniegu i lodzie ze żwirkiem - wyczytałem, że A3 miały tendencję do twardnienia gum, co by się pokrywało z moimi doznaniami.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Dębica Frigo HP2

Miałem kiedyś Dębica Frigo 2 i też wystarczyły na 4 lata, potem stwardniały.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Może pora odświeżyć wątek "Idzie wiosna..." bo w tym sezonie to zimówki już się bardzo nie przydadzą :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
greentrek, od tego jest odrębny wątek
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=29881
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wiem, do tego właśnie namawiam ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i jestem już po wyjeździe integracyjnym mojego zespołu w czeskie Góry Orlickie, połączonym z testowaniem opon Dębica Frigo HP2 (215/55/17) założonych do znanego i lubianego (mam nadzieję) Pikusia, który zakopał się na ostatnich Kaszubskich Grzybkach :-)
Wyniki mnie bardzo zadowalają. Przejechałem kilkaset kilometrów w różnych warunkach (suchy asfalt, mokry asfalt, mokry śnieg, lód na ubitych drogach, lód i śnieg na drogach gruntowych) i w porównaniu ze starymi Nokianami WR A3 jest duża różnica na korzyść nowych Dębic (dziwnym nie jest, w końcu są nowe, więc mają dużo bieżnika o fajnym i bardziej "agresywnym" niż Nokiany wzorze). Szczególnie lepiej było na lodzie (okraszonym żwirkiem), auto nie ślizgało się na boki.

Filmiki z kabiny:
https://youtu.be/iQTyFd9mfik?t=277
https://youtu.be/aqCaXsG_JJo
https://youtu.be/x27frGA03us
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zanim kupię Dębicę to poczekam na wersję HP5. Będzie bardziej klasycznie. Wygenerują dobre ziarno.

Ps. Z perspektywy zaoszczędzonych dukatów cieszę się, że wybrałem Cross climate +. Przy takich zimach jak obecna i miniona w moim regionie beż sensu byłoby mieć 2 komplety opon.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To jest ta błędna decyzja która podjąłem 4 lata temu. Kupując auto na letnich trzeba było je sprzedać za grosze i kupić całoroczne. Oszczędziłbym na felgach i przechowywaniu opon ;-) (przekładek nie liczę bo kosztuje grosze a i tak trzeba opony przeważyć raz na jakiś czas.)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Moje Nokiany też się nudzą tej zimy (cała nadzieja w Supraślu). Za to zamówiłem już komplet letnich.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Cytat
Za to zamówiłem już komplet letnich.
Napisz co wybrałeś.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr napisał/a:
mokry śnieg, lód na ubitych drogach, lód i śnieg na drogach gruntowych

Nie ściemniaj, nigdzie nie ma takich warunków, nie w Europie :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ostatnio lód był widziany w Australii.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W piątek się ślizgałem na chodniku.
Ale chodzę w adidasach ze startymi podeszwami to mam prawo ;-)

Kolega mówił że tej zimy raz dopiero skrobał szyby. W piątek :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Kolega mówił że tej zimy raz dopiero skrobał szyby.
Jakieś słabe ma te szyby :-P

[ Dodano: 2020-01-20, 22:03 ]
Tzn. ja częściej, ze dwa razy w tygodniu ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, ale ty ciagle gdzies za gramanice jezdzisz
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nooo, ostatnio do Chojnic :lol:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A ja miałem okazję parę razy testować podgrzewaną przednią szybę. Bajka.
Co do opon, to jestem zdegustowany, że nie mogę swoich zimówek nówek przetestować na śniegu. Kopnym... ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff napisał/a:
A ja miałem okazję parę razy testować podgrzewaną przednią szybę. Bajka.

2 razy... 2 razy dopiero to wlączyłem... Nawet jak samochód na noc nie stał w garażu, to akurat tej nocy było ciepło całkiem.
Enzo napisał/a:
Moje Nokiany też się nudzą tej zimy

A miała być zima 30lecia... opony się nudzą, do ogrzewania w mieszkaniu kupiłem nowy termostat, z czujką temp zewnętrznej, też się nudzi... :roll:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Arti napisał/a:
A miała być zima 30lecia...

No i taka jest... tylko że w tą "drugą stronę", niestety... :-|
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja chyba będę musiał w przeciągu dwóch tygodni kupić nowe opony. Tak się zastanawiam, czy już nie wziąć zimowych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach