bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 587
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc587.pef (34,6 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 19.01.2020 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc587_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc587_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc587_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc587_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:shock: Ała! Może być "ciekawie" :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z tych, na które nigdy nie mam pomysłu.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc587.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc587.zip

1. Blesso


2. galex


3. jakaranda
poległam na tym pliku ale wysyłam, żeby zabawa trwała


4. m-yordan
Jak coś jest technicznie spieprzone, to na pewno ma jakąś wartość artystyczną!


5. mh2012
Generalnie nie mam pomysłu na takie zdjęcia.
Słońce przeszkadza, ale wydobywa z wody dodatkowe elementy odblaskowe. Spadek kontrastu nie jest tak znaczny jak mógłby być.
Załoganci są odwróceni plecami a więc nie musimy ich rozpoznawać po charakterystycznych cechach twarzy a nazwy na łódce są widoczne (sponsora też). Nie powalczyłem z zafarbami przy krawędziach bo chyba za późno je zauważyłem...
A więc moim pomysłem na to zdjęcie jest przekonanie, że słońce nisko pod chmurami świeci bo ciężkie chmury burzowe się zbierają i należy tym żeglarzom wskazać drogę do portu a nie zachęcać do dalszego pływania...


6. mr.ra66it
Przyglądając się obrazkowi zapisanemu w pliku RAW i wersji wywołanej w kolorze doszedłem do wniosku, że kadr robi światłocień, któremu kolor tylko przeszkadza.
PS RC to taka zabawa, w której próbuje wielu a na końcu i tak wygrywa Blesso. ;-)


7. newt


8. powalos


9. rafi
Moja pierwsza reakcja, gdy pisałem, że może być "ciekawie", miała miejsce po podglądzie pliku - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że przepalenia są w zasadzie nie do usunięcia (przynajmniej w akceptowalny dla mnie sposób).
Jak więc obrabiać? Odrzuciłem od razu dążenie do "naturalnych" kolorów, a jednocześnie stwierdziłem, że te przepalenia pozwalają na... więcej, znaczy na mocniejszą obróbkę. Co było do wyboru? Paradoksalnie niemal wszystko (czarno-białe, pójście w jasne czy ciemne tonacje), co będzie "mocną" obróbką. Ale trzeba było wybrać jedną wersję, więc postawiłem (trochę pod wpływ chmur) na opcję "ciemną" i tak właśnie postanowiłem to zdjęcie obrobić.

Parametry obróbki (Silkypix)
Ekspozycja - Auto (-0,93)
WB - 5441K (+100 w stosunku do RAW)
Shadow: -50
Color burn: +90
Black Level: +5
Clarity: +5
Dehaze ( ;-) ): +10
Contrast center: 0,55
Dynamic range: +1,0
Colors - blue: saturation: -15, lightness: -30.
Na koniec tradycyjnie: Automatic level correction.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Bardzo fajnie, że znalazło się tylu chętnych na zabawę moim RAWem. Fotografowanie jachtów, katamaranów i innych jednostek pływającej po zatoce w Tallinnie było dużym wyzwaniem ze względu na AF w K-3 (w połączeniu z tym nowszym 55-300) oraz na matrycę - bardzo mi się nie podoba jak zatraca się ostrość i szczegóły na granicy kontrastowych obszarów (ale to też pewnie wina szkła).
Jak sobie przypomnę, jak to wtedy wyglądało, to najbardziej odpowiada mi praca powalosa.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Moich parę zdań niestety będzie przeterminowanych już w trakcie pisania bo pojawiły się dwa następne odcinki RAW Challenge i aż wstyd przyznać się do tego, iż dopiero teraz chwila pozwala na rozwinięcie skrzydeł ewentualnie żagli.
Ale tak to jest jak " kruca bomba, mało casu "!

Co jest oczywiste Rafi nie wygrał !
To taka wstępna uwaga na marginesie tak by pozostać w zgodzie z regulaminem konkursu z RC 586, który oczywiście nieprzeniesiony w piśmie to jednak w tym wątku obowiązywał.
Nie wygrał choć blisko był a to przez kolor nieba bliski naturalnemu.

Jeśli nie Rafi to nagrodę główną zgarnął .... Powalos sa wyjątkowe podobieństwo do wyjątkowej, najlepszej , najbardziej "twórczej", najładniejszej i najbardziej dopracowanej "prezentacji" oznaczonej numerem 1.
Tak - widać, że wzorował się na najlepszych.
Tego się nie da ukryć.

Reszta ekipy nie zajęła miejsc medalowych co nie oznacza, iż ich pracę są złe .
One są koszmarne !
;)

Tylko jedynka wyznacza trendy .
Ech ! Tak to już jest jak się ma tak duży(olbrzymi) dar do tworzenia jpegów.
No ale Powalosowi pogratulować trzeba - " A żebyś był drugi ! "

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach