Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
powalos, ma 3 styki ale tylko środkowy wypukły, dwa pozostałe jakby ścięte, chyba nie jest do Ricoha, prawidłowo przekazuje wartość przysłony. Nie ma kołnierza przysłony z pozycją A. Trzeba ustawić na pokrętle na obiektywie na f32, zresztą jest tam obok napisane czerwoną czcionką AE. Wydawało mi się że tylko adaptery P/K mają kołnierz, a P/KA już nie, Są P/KA z kołnierzem?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Remek, przepraszam. Rzeczywiście Adaptall PK/A nie ma kołnierza z wartościami przysłon. Spojrzałem na swoje Tamrony i dwa z nich mają podpięte Adaptalle PK. Musiałem szukać 90/2.5 i ten ma podpięty PK/A. On ma tylko "zieloną kropkę" i żadnego pierścienia z wartościami przysłon. Siedzi jednak w korpusie bez żadnych luzów.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Remek napisał/a:
Mam pytanie dotyczące adaptera PK/A - czy też występuje u was pewien luz po podłączeniu do aparatu? tzn, można poruszyć korpusem w prawo i lewo o kilka mm.

W sumie używałem trzech adapterów z 60B. Pierwsze dwa miały luzy (prawo-lewo) od początku, z czasem się powiększały. Dochodziło do tego, że, w jednym skrajnym położeniu traciłem informację o wartości przysłony. Od roku mam trzeci, luzu praktycznie brak i mam wrażenie, że częściej nim trafiam tam gdzie chcę, a i z telekonwerterem Pentax-F 1.7x AF trafia lepiej w punkt, i subiektywnie generuje lepszy obrazek (mniej mydła).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach