jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Właśnie skończyliśmy z Aśką "Rocket Mana" o Eltonie Johnie.
"Bohemian Rhapsody" przy tym to słabizna...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Też dzisiaj - wjechało na HBO go :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
jacekh, poczekaj aż dojdziesz do filmu o Kulcie :mrgreen:
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
jacekh napisał/a:
Właśnie skończyliśmy z Aśką "Rocket Mana" o Eltonie Johnie.
"Bohemian Rhapsody" przy tym to słabizna...

Mam zupełnie odwrotną opinię. Ale może dlatego, że muzycznie do Freddiego mi bliżej niż do Eltona.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
1917. Znakomity. Miałem bardzo wygórowane oczekiwania i ten film je przeskoczył. Wizualna uczta dla oczu, opowiedziana w hipnotyzujący sposób, wspaniale zagrana. To jest Wielkie Kino.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mnie najbardziej w 1917 urzekła strona techniczna. Film ma (jawnie) tylko jedno cięcie.
Wiadomo, łatwo było kilka niejawnych zauważyć jak najazd na skałę/ścianę/płaszcz ale dla niewprawnego oka film jest zmontowany z 2 godzinnych ujęć. Szacun. Czujemy, że jesteśmy obok bohaterów.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
spacja napisał/a:
jacekh napisał/a:
Właśnie skończyliśmy z Aśką "Rocket Mana" o Eltonie Johnie.
"Bohemian Rhapsody" przy tym to słabizna...

Mam zupełnie odwrotną opinię. Ale może dlatego, że muzycznie do Freddiego mi bliżej niż do Eltona.

O to to.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Nieoszlifowane diamenty (Uncut Gems), czyli kolejny film wyprodukowany przez platformę Netflix.
Obejrzałem wczoraj z zapartym tchem. Wartka akcja, ciekawy scenariusz bez ogranych hollywodzkich chwytów, nieopatrzone twarze (a opatrzony Adam Sandler zupełnie jak nie on). Aha, momenty też były.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Potwierdzam słowa czechosłowackiego ambasadora. Panowie Safdie wcześniej zrobili równie dobry "Good Time", również dostępny na Netfliksie.
Dla odmiany jak ktoś lubi fińskie poczucie humoru to na HBO GO jest Heavy Trip. Film do oglądania w większym gronie, niekoniecznie wegetarian. Nie urywający niczego, trochę dziwaczny i całkiem przyjemny.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
nie wiem, czy już ktoś polecał - ale jeśli nie - to polecam ja : "Jojo Rabbit". Rewelacja. Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu... Dla zachęty dodam, że płacze się i śmieje niemal w jednym czasie...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Nieoszlifowane diamenty (Uncut Gems)

I Pentax też tam jest!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na vod.pl pojawił się Parasite. Warto zobaczyć film, który zgarnął ostatnio Oscara. Notabene Koreańczycy jakiś temu postawili na kulturę (to nie przypadek, że Gangnam Style zawojowało światowe listy przebojów) i to ona jest ich głównym towarem eksportowym. Czyli da się.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Notabene Koreańczycy jakiś temu postawili na kulturę (to nie przypadek, że Gangnam Style zawojowało światowe listy przebojów) i to ona jest ich głównym towarem eksportowym. Czyli da się.
Największym kulturalnym towarem eksportowym Korei jest k-pop ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No tego się nie spodziewałem. Na kanale ATM dwukrotnie (piątek i sobota) pokazali "Jeźdźca wielorybów"... nie myślałem że kiedykolwiek w polskiej telewizorni się przytrafi :-B
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Medium.
Zupełnie przypadkowo zacząłem go oglądać, nie mając pojęcia, że tak bardzo mnie wciągnie i stanie się, w pewnym sensie, mi bliski. Clint Eastwood i Steven Spielberg pokazali mistrzostwo jak opowiedzieć o bardzo trudnych tematach w sposób przystępny i zrozumiały. Obraz przejmujący i ukazujący wiele prawdy. Polecam ten film z przekonaniem, że niesie wiele wartości i przez to wielu sceptykom pomoże spojrzeć na nowo w życie a innym dogłębnego zrozumienia.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
The Story Of Rush, polskie napisy!

Bardzo solidny (choć nieco sztampowy) materiał o historii powstania, rozwoju i karierze (?) grupy RUSH.

Geddy i Alex wspominają wspólne szkolne lata, początki gry na gitarach, rzetelnie pokazana historia Neila, wspomnienia rodziców...

A na wstępie peany pieją: Trent Reznor z 9 Inch Nails, Mike Portnoy z Dream Theater, Kirk Hammet z Metaliki, Sebastian Bach ze Skid Row, Jack Black z Tenacious D,Billy Corgan ze Smashing Pumpkins i oczywiście Gene Simmons z Kiss.

Jeśli ktos lubi Rush, ale też te grupy, które na nich wyrosły (Tool, Dream Theater etc) koniecznie musi to zobaczyć.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Staniczek.
Uroczy film posiadający wszystkie cechy dobrego dzieła czyli, jest trochę śmieszny, trochę nudny, trochę zagadkowy, odrobinę tragiczny a całość jest dobrym i mądrym przesłaniem.
Film posiada jedną wiodącą cechę, która nadaje mu niepowtarzalny urok. Obejrzyjcie bo naprawdę warto.
Polecam go też miłośnikom kolei.
:mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zbynio, a tytuł ma coś wspólnego z fabułą, no dobrze się zapowiada :-D
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ostatnio obejrzałem "Wino truskawkowe".
Fajny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach