umar  Dołączył: 16 Lis 2010
Śrubokręt działa i miło mruczy , jest moim zdaniem celniejszy . W 50-135 w kolumnie 3ej zmieniamy 80ke do końca. Inaczej obiektyw zgłupnie.
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
Wygląda na to, że ktoś znalazł sposób na wejście w Debug Mode w najnowszych modelach body (K-5, K-30, K-3):
http://www.pentaxforums.c...re-hacking.html
 
ZbyszekO  Dołączył: 20 Paź 2010
Dobry wieczór,
Rzeczywiście działa. Przed chwilą skończyłem z 16-50 i 50-135. Wyłączyłem sdm i działa śrubokręt.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Zmieniłem dzisiaj w swoim 16-50 napęd na śrubokręt. Ostrzy poprawnie, niekoniecznie szybciej niż na SDM.
Korzystałem z instrukcji dla K-5, K-5 II, K-5 IIs w poniższym linku (post #274):
http://www.pentaxforums.c...f-2-8-a-19.html
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Ok ale czy po zmianie będzie działać TYLKO śrubokręt?
Czy żeby znów przełączyć do SDM trzeba ponownie wszystko zmieniać , czy z poziomu (korpusu, szkła) da się przełączać śrubokręt--->SDM?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tylko śrubokręt
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
opiszon napisał/a:
Tylko śrubokręt


Podziękował ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jedno pytanie tylko - czy w momencie podjęcia próby przeprogramowania obiektywu, SDM musi być sprawny?
 
ZbyszekO  Dołączył: 20 Paź 2010
Dzień dobry,
Stan silnika SDM nie ma znaczenia w trakcie wprowadzania zmian w programie obiektywu.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Po kilku minutach działań u mnie także SDM w DA* 16-50 2,8 wyłączony. Jak komuś nie chce się klepać tych "80", to mogę podesłać zmodyfikowany plik LENSEEP.LNS
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Odświeżę delikatnie temat :) Czy operacja jest odwracalna? Jeżeli wpiszę z powrotem ciągi liczb, które były oryginalnie?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jest odwracalna. Wystarczy zrobić backup oryginalnego pliku, a potem ewentualnie wgrać go z powrotem.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Dziękuję za info. Pozdrawiam :)
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Ja niedawno wyłączyłem SDM w 300/4. Na k-10d prędkość af porównywalna śrubokręta do SDM, czyli wolno. Natomiast na K-1 śrubokręt dużoo szybszy od SDM. Polecam.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Moje pytanie stąd, że miałem zakupić Da 16-50 z dezaktywowanym SDM i zastanawiałem się czy nie przywrócić go do życia. Zakupiłem jednak z działającym SDM (wydaje się być szybki), pojawił sie inny problem, z FF i BF ;-) niemniej dziękuję za opinie, informacje i porady, które w przyszłości się przydadzą :) Wiedzy nigdy nie jest za dużo :)
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Podepnę się do wątku. Na dniach kupiłem 50-135 i przy trzecim uruchomieniu zaczął się zacinać i popiskiwał albo nie reagował. Odłożyłem i po dwóch dniach sprawdziłem ponownie. Działa bez problemu jednak niepewność pozostała i stąd moje pytanie. Czy jako laik z informatyki będę w stanie sam przerobić obiektyw na śrubokręt, bo czytam wątek i się wystraszyłem. Kupiłem wiedząc że jest taka możliwość bez zagłębiania się w temat, a teraz widzę, że mogę mieć problem i zastanawiam się czy nie zwrócić obiektywu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak. Ja nawet pralki nie potrafię zaprogramować, a deaktywacja SDMu w DA16-50 poszła jak po maśle.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michu, to akurat nie ujma, ja też nie potrafię pralki zaprogramować.
Trzeba znać swoje ograniczenia.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Michu, dzięki za dobre słowo, troszkę mnie uspokoiłeś
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
 
Dzisiaj bezproblemowo i szybko "uśmierciłem" SDM w 16-50/2,8
Korzystałem wprost z podpowiedzi na tej stronie: https://www.dpreview.com/forums/thread/4010017
S.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach