Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Wizjer kątowy
Zastanawiam się nad zakupem wizjera kątowego do K70 aby ułatwić sobie fotografowanie z "pozycji żaby". Czy mieliście może do czynienia z takim wizjerem? Czy warto go kupić i na co zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za wszelkie informacje :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mam, ale w praktyce nie używam.
Kupiłem z myślą, że będę robił zdjęcia z ziemi - okazało się, że jednak to nie dla mnie.
Na pewno warto zwrócić uwagę na solidność konstrukcję, jeśli ma duże luzy używanie będzie niewygodne.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Gwiazdor, dziękuję. A jeśli chodzi o producenta to jaki jest najlepszy?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Asik, K70 ma bardzo wygodny odchylany ekran.
Ale pewnie juz tk wiesz :-)
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Rivelv, tego odkrycia dokonałam już jakiś czas temu i to bez instrukcji ;-) , a tak na poważnie, to czasami światło tak się w nim odbija, że trudno coś zobaczyć. Poza tym do wizjera nie potrzebuję okularów :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja ma chyba marki Seagull.
Leży (dobrze zapakowany) w piwnicy, postaram się poszukać go kiedy dzieci pójdą spać. ;)

[ Dodano: 2020-03-03, 23:44 ]
Znalazłem, działa. ;-) Żadnego konkretnego modelu na nim nie ma.
Jeśli chcesz kilka zdjęć to podeślij mi swojego maila.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Najlepszy jest oryginał. Tylko że jest kilka odmian oryginału - mam wersję z przełączaniem zoom-a w wizjerze 1x albo 2x. Nie pamiętam nazwy modelu. Wieczorem mogę sprawdzić.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam, rzeczywiście jest bardzo dobry. Używałem go często przy zdjęciach makro, teraz nieco rzadziej, najczęściej przy robieniu reprodukcji na kolumnie, kiedy aparat jest za wysoko, a nie chce mi się podpinać pod komputer. Pamiętam, że kosztował krocie, ale teraz można kupić go taniej.
https://www.ebay.com/itm/...WwAAOSw1S5dgYbw
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Gwiazdor, wysłałam :)
RPM, poproszę...
wiktor33, dziękuję za info :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mój wygląda prawie dokladnie jak ten: https://www.amazon.com/Se...s/dp/B000CS40WY Róznica to przełącznik 1x - 2.5x oraz mocowanie dostosowane do muszli Pentaxa K10D i podobnych.

Asik, link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/V6NMqgSyRCoPHKCXA


I tak wysłałem na maila, bo nie wiem czy to tutaj zadziała. :-)
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Gwiazdor, bardzo dziękuję :-B

Na all...o znalazłam Asahi Pentax ale niestety jest bez przełącznika zoom'a.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Mam taki jak z tego linku: https://www.keh.com/shop/...-lx-675541.html

W tytule aukcji było: Pentax Refconverter Angle Finder A. Z pamięci - to musi być model A to inne owszem pasują do wizjera ale nie pokrywają całego obrazu z wizjera z tego co pamiętam.

Aktualnie na ebay jest "[ALMOST MINT] PENTAX Angle Finder A w/ Case From JAPAN 3006" z przesyłka z Japonii za 0 - czyli za $49.99
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Przypomnijcie proszę: sanki muszli ocznej są takie same we wszystkich cyfrowych Pentaxach, prawda?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Teoretycznie i praktycznie nie są takie same.
Spotmatici i reszta z gawiedzi z mocowaniem M42 miała jeden rozmiar sanek, a od korpusów serii K i M jest nowy rozmiar sanek.
Wizjery kątowe od Spotmatica pasować nie będą, pozostałe czyli wizjer serii M już będzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od sanek Nikona różnią się szerokością o bodaj 0,2 mm.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
RPM, dziękuję :-B

Grzechotnik, poproszę tak łopatologicznie ;-) Jeżeli wizjer nieoryginalny ma możliwość zamocowania np. do K10 to będzie również pasował do K70? Nie będzie luzów ani nie będzie trzeba go wciskać na siłę?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Grzechotnik napisał/a:
Teoretycznie i praktycznie nie są takie same.
Spotmatici i reszta z gawiedzi z mocowaniem M42 miała jeden rozmiar sanek, a od korpusów serii K i M jest nowy rozmiar sanek.
Wizjery kątowe od Spotmatica pasować nie będą, pozostałe czyli wizjer serii M już będzie.

Teraz to zakręciłeś. :evilsmile:
Czyli wszystkie cyfrowe (a nie kliszaki) maja takie same.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak i pasują z kliszaków z bagnetem K.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach