marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Dzięki .
Przekażę koledze. Nie potrafi naładować jakiegoś wypasionego kompakta.
 
Skrzych  Dołączył: 13 Mar 2017
Cześc, pozdrawiam z Oleśnicy. Możeesz mi doradzić gdzie dobrze i za rozsądne wynagrodzenie wykonają:
A. Czyszczenie obiektywu Pentax-M 100mm F.4 macro - mgła na optyce.
B. Usunięcie grzybka z wizjera Pentaxa z-1p.
Najlepiej we Wroclawiu, a jeśli nie to wysyłkowo w dowolnej lokalizacji :)
Życzę samych udanych klatek
Krzysztof Szczepaniak
Sorki to miał byc priv.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
na psich budach albo u Grzechotnika (Wrocław)
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Szukam serwisu do którego mógłbym wysłać Da 12-24. Obiektyw w moim odczuciu ma luźny pierścień ogniskowej. Możecie coś polecić w okolicach Poznań, Szczecin, Zielona Góra?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Chyba dojrzałem do wysłania MX'a do spa... Zacięta migawka o-\

Pytanie czy ktoś się orientuje gdzie na dzień dzisiejszy najlepiej wysłać aparat tradycyjny aby usługa była poparta wiedzą i doświadczeniem, rzeczowa a przy okazji nie zabiła mnie ceną?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
W Łodzi na Piotrkowskiej (prawa strona w linku)
https://www.google.com/se...+piotrkowska+85
Możesz wpierw zadzwonić.

Więcej (zdjęcia miejsca):
https://is.gd/TYxlZM
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Serwis foto z Krakowa, kiedyś na ul. Czapskich (teraz przeniesiony):

https://fotoserwis.krakow.pl/

Ma dobre opinie i działa już bardzo długo (wg ich strony, 40 lat). Jakieś 12 lat temu serwisowałem tam ze dwa korpusy, więc powiedzmy, że wiedza i doświadczenie jest. Cenowo - trudno powiedzieć. Ostatnio przez telefon pytałem o koszt naprawy "lepkiej przysłony" w manualnym szkle (=czyszczenie listków), powiedziano mi, że ok 100 zł. Brzmi rozsądnie, choć trudno powiedzieć, na ile to miarodajne.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Dzięki za podpowiedzi. Właśnie wczoraj napisałem do fotoserwisu z Krakowa.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
zna ktoś może serwis, który naprawia lunety i lornetki Pentax ?
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Witajcie!
Czy ktoś już korzystał z serwisu Oto-Technika, Wolska 69, w Warszawie?
W K5II padł mi autofocus i się miotam ...

[ Dodano: 2019-06-24, 11:08 ]
Oj - Opto-Technika
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Korzystałem, nie narzekam.
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Tomek B - Dzięki za info.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
właśnie w końcu musze im obiektyw wysłać
 
jordi23  Dołączyła: 03 Cze 2009
Szukam dobrego serwisu w Trójmieście (najlepiej w Gdańsku), ktoś coś poleci?? Po lekkim zderzeniu obiektywu z drugim aparatem padł mi SMC PENTAX-DA 18-135mm ED AL [IF] DC WR. Nie działa pierścień ostrości, ani AF ani MF. Słychać że silniczek w aparacie działa. Inny obiektyw podpięty do aparatu ostrzy i manualnie i AF. Obiektyw sprawdzony z innym aparatem też nie ostrzy :/ Może można coś samemu sprawdzić przed wysyłką do serwisu??
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dzwoń, pytaj:

* Fotopunkt, 80-288 Gdańsk, ul. Politechniczna 7 box 13, D.H JANTAR, tel. (58) 305-10-48
* O.K.! Serwis. Usługi fotograficzne, 80-398 Gdańsk, ul. Obrońców Wybrzeża 8B, tel. (58) 558-47-95
* SERWIS NAPRAWA Aparatów Fotograficznych, 80-887 Gdańsk, Wały Jagiellońskie 2/4, tel. 502-776-724
* 3solid, 80-171 Gdańsk, ul. Schumana 37, tel. (58) 302-37-30
* FOTODOCTOR, 81-771 Sopot, ul. Grunwaldzka 84, tel. 690-230-820
 
jordi23  Dołączyła: 03 Cze 2009
Dzięki, a kożystałeś może z któregoś z tych serwisów?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Drogie koleżanki i koledzy.
Chciałbym podzielić się z Wami miłym doświadczenie z serwisem Tamrona w Warszawie. Ponieważ mój 28-75/2.8 miał już bardzo luźną gumową okładzinę na pierścieniu zooma, to postanowiłem coś zadziałać. Wydłużyła się o ok. 1cm na obwodzie i ciężko operowało się zoomem. Myślałem o przecięciu, usunięciu "nadwyżki" i naklejeniu w jakiś sposób na obiektywie. Postanowiłem jednak trochę poszperać w sieci i tak trafiłem na stronę: www.proclub.pl Okazało się, że można wysłać zapytanie o dostępne części zamienne. Bardzo szybka reakcja na mój mail i prośbą o doprecyzowanie wersji obiektywu. Okazało się, że "guma" jest dostępna w cenie 49 zł plus ewentualny koszt wysyłki. Następnego dnia była już u mnie. Wymiana jest banalnie prosta i teraz obiektyw wygląda jak nowy. Całość transakcji prowadziła Pani Aleksandra, której bardzo dziękuję. Bardzo podoba mi się takie podejście do drobnych napraw a nie na zasadzie: proszę przesłać sprzęt a my naprawimy, skasujemy i odeślemy. Oczywiście mam na myśli drobne i racze manualne naprawy.
Przy okazji zapytam: wie ktoś jak zmniejszyć starą okładzinę ? Gdzieś wyczytałem, że gumowe opaski można "wygotować". Prawda to ?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Do którego serwisu można teraz uderzyć z padającym SDMem w da60-250 zanim Optotechnika skasuje mnie za naprawę kilka stówek? Jakieś 100 lat temu, jeszcze za czasów K200 wysyłałem do Łodzi, CHYBA na Piotrkowską da*50-135 i pamiętam, że po czyszczeniu napędu obiektyw działał lepiej niż nowy. Czy jest teraz jakiś serwis zajmujący się takimi cudami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten serwis na Piotrkowskiej nadal działa.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Mówisz o tym na Piotrkowskiej 85? Tylko, że ja nie pamiętam, czy to było na Piotrkowskiej 85 :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach