Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Robur, o kurcze. Dobra oferta. Trzymanie ekstra kopii w chmurze ma jeden gigantyczny plus. Dostęp zawsze i wszędzie gdzie jest net, niezależnie od terminala. To jest super wygodne rozwiązanie. Przy obecnym kursie dolara kusi. Muszę poczytać więcej o tej firmie.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Żaba napisał/a:
Robur, o kurcze. Dobra oferta. Trzymanie ekstra kopii w chmurze ma jeden gigantyczny plus. Dostęp zawsze i wszędzie gdzie jest net, niezależnie od terminala. To jest super wygodne rozwiązanie. Przy obecnym kursie dolara kusi. Muszę poczytać więcej o tej firmie.


W komentarzach na niebezpieczniku znalazłem
https://pl.trustpilot.com/review/stacksocial.com
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Stacksocial to sprzedawca. Fakt, spamują niemiłosiernie, ale za usługę odpowiada Degoo0 a to zupełnie inny podmiot. Jak na razie nie ma tragedii- działa znacznie szybciej niż Amazon. Fakt, apka jest lekko nieświeża w dizajnie, ale działa. Wrzuciłem wszystko co się dało, i mam jeszcze dużo powietrza.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skylum Photolemur 3 (Win&Mac) for FREE https://skylum.com/l/pp-photolemur

Na maila przychodzi kluczyk i link do ściągnięcia. Jeżeli linka nie ma to ściągamy triala ze strony producenta lub skądkolwiek i aktywujemy nadesłanym kluczykiem. Można również obrabiać RAW-y. Program dla leniwych ale efekty dla wielu mogą być więcej niż zadowalające. ;-) :-)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ponownie można za darmo dostać "Photolemur 3". https://skylum.com/l/pp-lemur
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nie za darmo ale i tak dobry deal - DXO z okazji Black Friday za 50% ceny regularnej.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
RPM
Gdy miałem K-70 mozna było pobrać darmową wersję DXO; Ona nie czyta niestety RAW z K1-II na który się przesiadłem. W międzyczasie dokupiłem trochę współczesnych obiektywów (głównie Samyangi, ale też 2 Pentaxy i 2 Tamrony).
Z punktu widzenia amatora, jakie produkty DX0 należałoby kupić, aby można było skorzystać z opracowanych przez DX0 funkcji korekcyjnych dla kombinacji K1-II+Pentaxy+Samyangi?
Photolab + Nik Collection? Czy może samo Photolab ma już te funkcje zaszyte? Czym np 'wyprostuję' zdjęcia z ultra szerokiego obiektywu?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
DXO Optics / DXO Photolab ma bazę modułów - kombinacji aparat + obiektyw. To jest w cenie. W Photolab 3 K-1ii jest już obsługiwany. W przypadku starszych wersji Optics/Photolab można zafałszować exif aby wyglądało że zdjęcia są robione K-1. Same RAW-y są takie same. Lista obsługiwanych szkieł jest tutaj:

https://www.dxo.com/dxo-photolab/supported-cameras/#Pentax,%20K-1%20Mark%20II,

NIK Collection nie prostuje - to takie do bardziej kreatywnego podejścia do tematu.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
RPM, przejrzałem listę obiektywów, nie ma na niej niestety Samyanga 20 1.8 który wprowadza najwięcej zniekztałceń z wszystkich obiektywów jakie mam...
Niemniej cena za oprogramowanie jest kusząca. Co się dzieje, jeżeli DX0 opracuje korekcje dla kolejnych modeli obiektywów? Dokupuje się upgrade?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Jeśli w ramach wersji bieżącej to sadzę że nie. Jeśli w nowej wersji - potrzebny jest upgrade. DXO 11 nadal nie wie że istnieje K-1ii.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wyszła nowa wersja Pentax DCU 5.8.5 jeżeli używacie
http://www.ricoh-imaging....ility5_win.html
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jeśli ktoś zna dobry (bez dodatkowego "syfu") link do pobrania programiku Snapseed, to polecam się. Pobrałam z ich strony ale okazało się Demo.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
KasiaMagda, ale to na telefon jest - próbowałaś przez GooglePlay? (czy jak to się tam nazywa)?
u mnie działa - przynajmniej w zakresie jaki próbuję do tej pory
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ściągnęłam chyba wersję do laptopa.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
uu to nie wiem - zupełnie - ostatnio nie mam kiedy się ogarnąć. a jedyne zdjęcia które tu wrzuciłem to proste poprawki nanosiłem w "paint.net" ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Wyszła pierwsza poprawkowa wersja serii 3.x.x Darktable, czyli 3.0.1. Dziś miałem okazję chwilę się pobawić i jak na wydanie poprawkowe - to jest całkiem sporo fajnych ulepszeń, poza oczywistą naprawą dostrzeżonych błędów. DT jest naprawdę doskonałą alternatywą dla Lightrooma, choć różni się zasadniczo koncepcją pracy z plikami, co wymaga zwalczenia starych przyzwyczajeń i wyrobienia sobie nowych, ale naprawdę warto. Dla Linuksiarzy to wybór oczywisty (no chyba, że ktoś jest miłośnikiem rozwiązań inżynieryjnych i woli Rawtherapee), ale Okiennym też polecam spróbować , choć nie wiem jak jest ze stabilnością okienkowej wersji (słyszałem, że nieźle, ale sam nie sprawdzałem z braku... Windowsów).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
powalos, :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Promocja 50% na Affinity Photo, Designer i Publisher też jest opcja 3 miesiące z darmo.

powalos, Kocur, i jak się Luminar sprawuje? Warto?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach