Endriu61  Dołączył: 16 Mar 2014
  [K-5] K-5II niewidoczny na komputerze,
Witam!
Mam takie pytanie :-) Dzisiaj mój K-5II zaliczył jakiś problem. Otóż, podłączyłem go do komputera ( za pomocą kabla), czekam, czekam...długo czekałem, aż wyświetliła się jego ikonka w "mój komputer", następnie kliknąłem na nią i znów, czekam i czekam, aż po długim czasie wyświetlił się komunikat: "aby wyświetlić pliki należy sformatować podłączone urządzenie". Jeszcze wczoraj było wszystko ok., śmigał bez żadnego problemu. Przeprowadziłem jeszcze kilkakrotnie próbę uruchomienia lecz za każdym razem jest to samo. W tej sytuacji wyjąłem kartę, włożyłem do komputera i bez żadnego problemu przegrałem jej zawartość. Nie wiem czy problem tkwi w aparacie, czy w komputerze i co z tym fantem zrobić. Bardzo proszę o radę, może ktoś z Was miał podobny problem? Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Endriu61 napisał/a:
co z tym fantem zrobić

Ja bym nic nie robił.
Odkąd używam cyfry (2007 rok K-10) nigdy nie zgrywałem zdjęć przez kabel, bezpośrednio z karty jest szybciej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nigdy nie próbowałem zgrywania przez kabel.
 

Endriu61  Dołączył: 16 Mar 2014
Macie rację, ja zwykle także zgrywam z karty, ale czasami mam "taką fanaberię" :-D , a ponadto myślę, że ta możliwość musi być sprawna z racji tego, że np.: gniazdo karty się uszkodzi i nie będzie można jej wyjąć...
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Może przestawiłeś Menu K-5
"Wybierz [Połączenie USB] w menu ["kluczyk" Ustawienia 2]"
"Jeżeli nie określono inaczej, podczas podłączania aparatu K-5
do komputera należy wybrać ustawienie MSC."
 

Endriu61  Dołączył: 16 Mar 2014
Właśnie sprawdziłem w Menu - mam "MSC".

[ Dodano: 2020-03-16, 11:11 ]
I dalej usterka nie ustępuje :-D

[ Dodano: 2020-03-17, 12:51 ]
Witam! Problem rozwiązany, uszkodzony był przewód do łączenia aparatu z komputerem. Oczywiście do zgrywania zdjęć używam karty, ale od czasu do czasu robię to przez przewód połączeniowy, tym razem wykryłem niesprawność, na szczęście w prosty sposób ją usunąłem, ale zależało mi na jej eliminacji, bo mam lepsze samopoczucie, kiedy wiem, że sprzęt którego używam jest w 100% sprawny :-D Pozdrawiam Wszystkich!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach