H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
zdjęcia w portalach
Na różnych portalach internetowych typu onet.pl, często ilustracją do artykułu jest zdjęcie, często artykuł to fotorelacja, albo zbiór zdjęć obrazujących jakieś zagadnienie.
No i tak czasem sobie te zdjęcia oglądam... bardziej z nudów niż z potrzeby - no ale czasem jednak w coś tam klikne.
No i nachodzą mnie dziwne myśli... Wydawało by się, że tezdjęcia robią profesjonalni fotografowie, podpisują się z imienia, z nazwiska i z agencji... ale te zdjęcia są poprostu okropne!
Już pomijająć częste przypadki, że ładna kobieta często jest tak pokazana, że ciężko się u niej tej urody doszukać - a w tym przypadku fotograf ma duże pole do popisu i może dużo pomóc... ale chyba nie powinien psuć i szpecić... pory, zmarszczki, podbrudki, świecące oczy... Ja nie pisze o retuszu, czy jakimś upiększaniu zdjęć. Mi chodzi o podstawy warsztatu!

No i nie wiem... czy to teraz jest taki trend w fotografi tego typu, żeby zrobić zdjęcie sugerujące przypadkowość ujęcia i jego "naturalność(tfu)? czy chodzi o to, żeby pokazać jak najwięcej wad fotografowanej osoby?
Czy może poprostu ludzie, którzy się tym zajmują to grupa przypadkowo zebranych ignorantów?
No, ale w to ostatnie nie uwierze... przecież agencjach pracują chyba profesjonaliści...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A mało to jest ludzi, którzy uważają, że żeby być zawodowym fotografem, wystarczy mieć lustro cyfrowe i spiratowanego PSa?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrR napisał/a:
A mało to jest ludzi, którzy uważają, że żeby być zawodowym fotografem, wystarczy mieć lustro cyfrowe i spiratowanego PSa?

I oni wg Ciebie pracuja w agencjach jako fotoreportezy?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ano nie doczytałem, że chodzi o zdjęcia agencyjne. Niemniej jednak i tam z pewnością nie sami wybitni są.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrR napisał/a:
Niemniej jednak i tam z pewnością nie sami wybitni są.

Wybitni moze nie, ale cwani na pewno :-P
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Wojtek - rzuć linkami z przykładami.... ;-) abym wiedział co Cię trapi
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Była dyskusja o STOCKACH. Może portale kupują tylko odrzucone zdjącia. I oczywiście kupują w necie.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Też tak myślę, sądzę, że to o czym pisze H.M., to efekt 'obniżania kosztów' i kupowania najtańszych gniotów na stockach.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Onet wprowadził teraz akcję publikowania zdjęć czytelników. Była akcja dotycząca jesieni - żenada straszliwa jeśli chodzi o poziom zdjęć. Można też w każdej chwili wysłać do nich zdjęcia z jakiegoś wydarzenia. W sumie to niezła promocja dla nieznanych, początkujących fotografów, bo całkiem spora oglądalność i nazwisko można wypromować. Ja niestety, przy strzelaniu analogiem (i to w b/w od czasu do czasu ;)) raczej na promocję w onecie nie mam co liczyć :)
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Grendel, widisz są tacy naiwni jak ja co robą zdjęcia dla siebie i łudzą się że jakaś sławe przyjdzie do mnie do domu otworzy szufladę i sama mnie wypromuje :P ja swojego tyłeczka nie rusze w tej kwestii :P
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
wielokrotnie przeglądając zdjęcia na np. onet zastanawiałem się "kto je popełnił" niektóre z nich są bardzo kiepskie, też pomyślałem o cięciu kosztów i jak najtańszych fotkach (może odrzuty sprzedają w promocji, 5 w cenie 1 dobrego :lol: )

Co do "nadsyłajcie swoje zdjęcia", to dla mnie jest to żenując, nikt nie sortuje tych "prac" czasem trafiają tak straszne gnioty, raz na jakiś czas coś naprawdę super (za co należałoby zapłacić sporo, gdyby było to zdjęcie kupione od agencji/profi). To dla mnie również jest jakaś forma oszczędzania. Nie mają kasy na zdjęcie to chcą zapchać dziurę zdjecia darowanymi, jakoś nie słyszałem by ktoś się wypromował, wypłynął na szerokie fotograficzne wody, dzięki wysyłaniu fot do onetu.
Mnie takie coś nie interesuje, ja robię zdjecia dla siebie, trafiają do albumu, i na półkę, wyciągane jest toto przy różnych okazjach i oglądane, pokazywane itd...

Osoba chcą się wypromować raczej powinna stawiać na inne rzeczy, jakie? niemam pojęcia, nigdy mnie to nie interesowało.
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
konopia, wiesz bo ludzie zazwyczaj co chca robic dobre zdjecia nie wysyłają je tak nachalnie na serwisy jak ci którym wydaje się że robią dobre zdjęcia, ale nikt nie chce ich docenić
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Vi.The.Q, pewnie masz rację,

właśnie zauważyłem że już zakończył sie kolejny konkurs Olympusa, na razie w kategorii makro,
i to chyba jest jedna z lepszych metod na zaistnienie i sprawdzenie się - brać udział w konkursach.
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Prawda lub na forach proszenie o opinie, przy okazji się promujesz a o tego ktoś ciebie ocenia. Też na fotopolis np można wysyłać zdjęcia do oceny, przykładów jest dużo, ale ludzie zanim pomyślą zrobią.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach