papcio  Dołączył: 20.04.2006
Aparat jako kamera internetowa Cytuj
Ostatnio wszyscy żyjemy w trochę innej rzeczywistości i próbujemy pracować zdalnie. Szukam metody podłączenia aparatu jako kamery internetowej, przeprowadzam ostatnio dużo spotkań online i chciałbym przełączyć się z typowej internetowej kamery na obraz wyższej jakości z aparatu. Oczywiście mogę nakręcić jakiś film wcześniej, ale czasem potrzebne jest to online. Albo pentax albo lumix.
Macie może jakieś doświadczenia z podłączenia jako źródło obrazu? Wiem, że przez USB sie raczej nie da, jakiś videograbber lub coś podobnego?

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Papcio, nasz kolega Skaarj polecał aplikację DroidCam, która pozwala używać smartfona z Androidem jako kamerki internetowej.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Jak się nie da. W moim Fuji jest obraz przez wifi, to w pentaxu przez kabel się nie da? Tylko kwestia programu, który przechwyci sygnał i udostępni. Taki mi się wydaje, dlatego się odzywam . Dawno, dawno temu się tym bawiłem, teraz są do tego kamerki.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Obraz wyższej jakości?

U nas to jak ktoś włączy kamerkę to od razu jest besztany za nieszanowanie łączą firmowego oraz innych pracowników (niektórzy pracują na pakietach mobilnych).

gebi  Dołączył: 05.05.2006
opiszon napisał/a:
U nas to jak ktoś włączy kamerkę to od razu jest besztany za nieszanowanie łącza firmowego oraz innych pracowników

Pewnie też tych, którzy nie zdążyli umyć głowy i ogolić się ;-)

gebi, 2 tygodnie się nie goliłem i poddałem się w weekend. Nie mogłem na siebie patrzeć.

papcio  Dołączył: 20.04.2006
U mnie specyfika prowadzenia takich spotkań wymaga abym mógł pokazywać obraz dobrej jakości i wcale nie chodzi o moją śliczną facjatę ;-)

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Też korzystałem z DroidCam jak musiałem lata temu udostępniać obraz. Robi za mobilną kamerkę WiFi :)

A jeśli chodzi o Pentaksa, to nie jesteś pierwszy, który o to pyta :)
https://www.pentaxforums....ert-webcam.html

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Kiedys, tylko nie pamiętam czy z K20 czy z K-5 podłączałem przez wyjscie HDMI do tunera TV w PC. Tylko nie wiem czy tam nie było jakiegoś ograniczeni czasowego po jakim podląd się wyłączał (chyba zabezpieczenie matrycy)

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
U nas w firmie dokupili pakiety, a nie besztają ludzi ;)

DroidCam w wersji płatnej potrafi dać obraz 720p, ale nie udostępnia jakichś specjalnych nastaw i wyboru rozdzielczości, daje po prostu co daje. Uważam, że działa całkiem przyzwoicie.
Na ile mnie widać to już muszą potwierdzić Chabówkowicze, telefon to Lenovo Vibe shot.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
skaarj napisał/a:
Na ile mnie widać to już muszą potwierdzić Chabówkowicze, telefon to Lenovo Vibe shot.
Kubę widać bardzo dobrze, jako kierownik czatu Chabówka Online potwierdzam :-)

skaarj, tu nie chodzi o pakiety. Cały transfer idzie po VPN. Nikt nie przewidział takiego obciążenia :-P

Zresztą jak w domu leci mi Netflix (Kasia) i tele na skypie to już rozmowa mi rwie (mam słabe wifi w domu)

Skocz do: