Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
W chałupie z Merillem

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Masz pyłki na matrycy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czekamy z aparatem na lato. Póki co czasem siedzimy w domu (brzmi obrazoburczo w czasie narodowej kwarantanny, ale taki urzędniczy lajf). Za to ogólnie zwalniamy i czasem używamy sobie przy 1/4 sekundy. To poniższe to jednak 1/80.

 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak zwykle zdjęcia z tej matrycy rozwalają, aż muszę wyciągnąć moją antyczną Sigmę SD9 :)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pioter napisał/a:
aż muszę wyciągnąć moją antyczną Sigmę SD9
Pokaż pokaż! Te lustrzanki Sigmy zawsze mnie fascynowały.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pioter napisał/a:
zdjęcia z tej matrycy rozwalają

A co tak konkretnie? Bo ja nic nadzwyczajnego nie widzę, a może w niewiedzy żyję?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Bo ja nic nadzwyczajnego nie widzę, a może w niewiedzy żyję?
Magia zaczyna się od ISO 800...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Magia zaczyna się od ISO 800

Od 200 już, od 200.

rychu napisał/a:
A co tak konkretnie? Bo ja nic nadzwyczajnego nie widzę, a może w niewiedzy żyję?

Ostatnio się nad tym zastanawiałem, bo przez myśl mi przeszło pozbycie się Sigmy. Najfajniejsza rzecz to jakość surowego pliku - przy powiększeniu 1:1 obraz nadal jest bardzo dobrej jakości. Plus detale i kolory (bardzo lubię czerwień z tego aparatu). Natomiast po skompresowaniu i wydruku obraz często nie odbiega od uzyskanego z innych matryc i kończy się zachwyt.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Od 200 już, od 200

Rozumiem, że to ironia :-) Coś tam doczytałem.
Enzo napisał/a:
przez myśl mi przeszło pozbycie się Sigmy

Świadomie pamiętam go kupiłeś. Nie sprzedasz ;-)
Tak na marginesie - niewiele ustępuje X30 :mrgreen: którego nie myślę się pozbywać.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu, co do różnicy w obrazku, to Sigma wygrywa u mnie w bezpośrednim porównaniu. Pamiętam urlop z K5 i DP2 - to co wyszło z tego drugiego było jakieś takie przyjemniejsze w odbiorze. Do tego dodaj wagę i wielkość. Idealny wakacyjny towarzysz.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Do tego dodaj wagę i wielkość. Idealny wakacyjny towarzysz.

I o to chodzi. Też jestem zadowolony, choć ideałem dla mnie pod tym względem był DS.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Kytutr napisał/a:
Pioter napisał/a:
aż muszę wyciągnąć moją antyczną Sigmę SD9
Pokaż pokaż! Te lustrzanki Sigmy zawsze mnie fascynowały.

Kurczę odkopałem aparat, wylazłem przed dom i strzeliłem kilka fotek, nic na nich nie ma, ale dają pojęcie o tym sprzęcie. Tylko proszę bez hejtu, aaparat ma 18 lat, a wielkość matrycy to koło 3 MP :)
Zdjęcia, bez żadnej obróbki, tylko chyba unszarp.
Pozdro




 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pioter napisał/a:
Tylko proszę bez hejtu, a

Nie bądź jak mała dziewczynka :roll:
Co do fotek, to szkoda, że taki sprzęt masz zakopany. Pokazują też jak bezsensowna jest pogoń za megapikselami.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
rychu napisał/a:
Pioter napisał/a:
Tylko proszę bez hejtu, a

Nie bądź jak mała dziewczynka :roll:
Co do fotek, to szkoda, że taki sprzęt masz zakopany. Pokazują też jak bezsensowna jest pogoń za megapikselami.

No faktycznie trochę tak jest jak piszesz, ważne, żeby się chciało po prostu fotki robić. Tu jeszcze jedno prosto z puszki (tylko crop zrobiłem, dla ładniejszego kadru :) :


a te dwa to już poprzednio wrzucałem, tylko tu ręcznie poprawiłem balans na dzień:


Pozdro i zdrowia wszystkim :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pioter napisał/a:
Zdjęcia, bez żadnej obróbki, tylko chyba unszarp.

Akurat wyostrzanie jest w przypadku Foveona zbędne. Rozumiem, że zapis w RAW i konwersja w programie Sigmy?
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Enzo napisał/a:
Pioter napisał/a:
Zdjęcia, bez żadnej obróbki, tylko chyba unszarp.

Akurat wyostrzanie jest w przypadku Foveona zbędne. Rozumiem, że zapis w RAW i konwersja w programie Sigmy?

tak, konwersja w programie sigmy, SD9 nie daje możliwości jpg, tylko raw. Słyszałem też, że jakiś plugin do fotoszopa jest od Sigmy i to daje jakieś dodatkowe możliwości (można więcej wyciągnąć z surowego pliku), ale PS-a nie mam, więc sprawa jest mi obca :)
Pozdrawiam
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dzień flagi. Jak nie noszę laptopa (bo obecnie nie muszę) to zabieram aparat do pracy.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo, masz oko :-B
 
matteo  Dołączył: 26 Mar 2013
Mam Sony a7 II z zestawem niezłych szkieł (28,55 Zeiss,85) którym nie zrobiłem pewnie od 6 miesięcy ani jednego zdjęcia :roll:

Jak przychodzi co do czego, to po prostu zawsze zabieram ze sobą DP2 Merrill (+3 akumulatory) i zawsze jestem niesamowicie zadowolony z efektów. Mimo wszystkich ograniczeń tego aparatu. Teoretycznie jest beznadziejny, ale przez te ponad 2 lata które go mam po prostu nauczyłem się żyć z tymi ograniczeniami i zasadniczo w ogóle nie przeszkadzają. Dodatkowo wygrywa też głównie przez gabaryty.

Najgorsze jest to, że ta "brzytwa", szczegóły i kolory są na takim poziomie, że obrazek z czegokolwiek innego jest po prostu bez wyrazu. Szkoda, że Sigma nie rozwija dalej tej technologii (pomimo pewnych prób które były zapowiadane ostatnimi czasy).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Z wiosną mnie wzięło na kolażówki.

jpg4 by Sebastian Stokłosa, on Flickr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach