gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Poczekać cierpliwie, może Enzo Ci to sprawdzi, bo ja nie mam Lightroom-a, a w Capture One aktywuje się wsparcie OpenCL-a w preferencjach w menu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
W lightroomie jest możliwość włączenie opengl ale opencl już nie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi, system masz 32 czy 64 bitowy (bo CO 6 mam w tej drugiej wersji)? Może jakiś antywirus skanuje w tle wszystkie zapisywane i odczytywane pliki i dodatkowo spowalnia całość?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
M.K napisał/a:
W lightroomie jest możliwość włączenie opengl ale opencl już nie.

Tak czy inaczej ani Camera Raw, ani Lightroom nie są "przyspieszane" przez GPU... Konkurencja ma tu przewagę.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Enzo, system mam 64-bitowy, ostatnio dołożyłem kolejne 8GB Ram-u (są mi potrzebne do pewnego projektu) i jakby trochę to przyśpieszyło pomimo tego, że wygląda na to jakby CO7 nie wychodził powyżej 2,5GB, ale nadal to nie jest to.
Rozważam dokupienie karty graficznej ale (o zgrozo) okazało się, że PCI Express x16 mam obok slotów PCI i musiałbym wywalić Creative-a i dokupić dźwiękówkę na PCI Express x1, które jest z drugiej strony. Ewentualnie pozostaje mi zakup karty graficznej zajmującej jeden slot, co jak się okazuje nie jest wcale takie proste - najszybszy będzie Radeon 7750 (i to chyba jedynie Vertex i Cube mają modele jednoslotowe), dokładając 120zł miałbym 7790, który byłby pewnie dwa razy wydajniejszy w OpenCL-u ale bez modernizacji kompa się nie zmieści.
No nic, pomyślę jeszcze.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mógłby ktoś wysłać na mój e-mail profile kolorystyczne icm z CO 7.0 dla aparatów Pentax ?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Gdyby ktoś używał... lub chciał poznać, Polecam tego pana ;)

https://m.youtube.com/watch?v=LA4fPvlITOU&t=969s
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Muszę się pożalić, że już wspominałem kiedyś, że nie ma wersji Capture One w wersji Express dla Pentaksa - mogę sobie zakupić tylko wersję PRO za 349euro (choć z mojej siódemki nie mogę już nawet z upgrejdu skorzystać, bo jest już zbyt stara), a tymczasem do darmowych wersji Express dla aparatów Sony i Fuji doszła ostatnio wersja dla Nikona!
Normalnie chyba ich za rasizm i dyskryminację pozwę ...
Może trzeba się z canonierami spiknąć i bombardować autorów programu na forum, kiedy będą wersje dla Pentaksa i Canona?
Nie bardzo rozumiem, czemu opłaca się im trzymać darmową wersję dla 3 producentów, a nie chcą utrzymywać płatnego upgrejdu dla innych użytkowników - czyżby wymienionych 3 producentów płaciło autorom za wsparcie dla tych marek?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
gebi, darmowych wersji nie udostępniają z dobrego serca. Jak miewałem podobne dylematy, otwierałem aukcje - Pentax 70 ofert, Nikon 700. I tyle. Weź też pod uwagę nachalność nowości sprzętowych P.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz w jednym z wątków napisał, że po zmianie systemu kończą się tego typu rozterki. Cóż, mogę tylko to potwierdzić. Zwłaszcza, że wspomniany Nikon ma całkiem przyzwoite swoje aplikacje NX-D, NX-V.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po rozstaniu z Lightroomem jakiś czas szukałem odpowiedniej wywoływarki. W chwili obecnej mam pełną wersję C1 i SilkyPixa i prawdę powiedziawszy nieporównywalnie lepiej pracuje mi się i osiągam lepsze efekty z SP (zresztą nikonowski NX-D o którym wspomina Ponury Hydraulik powyżej jest również oparty na SilkiPiksie).
Ponieważ uczulony jestem na oprogramowanie wywodzące się z Linuksa, to nie będę polecał Darktable, RawTherapee czy Lightzone, ale pomyśl o zainwestowaniu parę złotych chociażby w Exposure X5 (obecna cena 99$). Niby drogo, ale pod względem możliwości zostawia C1 Express daleko w tyle.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oprogramowanie od Pentaksa też jest na bazie SilkiPiksa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Oprogramowanie od Pentaksa też jest na bazie SilkiPiksa.
Dokłądnie. Tylko o ile Najkon niewiele zmienił w wyglądzie, to Pentax zaszalał, na czym niestety straciła ergonomia programu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Coraz więcej ludzi szuka alternatyw od Adobe. Może coś dobrego z tego wyniknie. Inni się rozwiną, a Adobe podciągnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alternatywy (zwłaszcza 4) zawsze były dobre. Ale na chwilę obecną, patrząc na sieć powiązań, możliwości i dochodu z abonamentu (a więc i finansowania badań, informatyków, owocowych czwartków), myślę, że Adobe odskoczyło potężnie. Jeżeli ktoś pracuje zawodowo, to ciężko o inne, zbliżone uniwersum graficzne. Dla amatorów (do których sam się zaliczam), Affinity jest ciekawą, ale wciąż rozwojową platformą. Corel gdzieś tam lewituje na obrzeżach, ale nie mam zaufania do tej marki (może nie licząc Paintera), po tym, co zrobili z Beeble - poza zmianą nazwy na Aftershoot, nie zrobili z tym programem nic.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
DXO Photolab - guzików i suwaków ma w sam raz. Aktualnie wersja 3.2. Regularnia mają promocje - cena na dziś 99 euro z 30 % upustu. W Black Friday i okolice upust 50%. Do tego NIK Collection - wersja 3. Wada - troszkę wolno działa w porównaniu z Darkatable to nawet więcej niż troszkę - ale dla mnie na tyle intuicyjne że od razu załapałem o co chodzi. Uzywam od wersji DXO Optics 8 - dopiero ta była używalna. Można od dobrych dusz wyprosić klucze instalacyjne do poprzednich wersji (Optics, Photolab nie miał wersji gift), które były rozdawane.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
ON1 Photo RAW w promocji do końca maja.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czy ktoś jeszcze używa CO Express w wersji 6 lub 7?
Ostatnio zaktualizowałem sobie system z Windowsa 10 na 11, zainstalowałem Capture One Express 7 i obrabiałem trochę starych fotek z Samsunga GX-1S (pliki przerobione na PEF-y Pentax *ist DS2).
Dzisiaj chciałem przerobić rodzinne RAWy z Pentaksa K5-II i wystąpiła przykra niespodzianka - przy próbie importu fotek z katalogu nie znajduje żadnych zdjęć. Informacja "No images in collection" i pole "Import All" jest wyszarzone. Pomyślałem, że może to jakieś hocki z uprawnieniami i dostępem do SSD, przerzuciłem katalog na dysk HDD, ale ten sam problem. Dla sprawdzenia spróbowałem zaimportować fotki ze starszego Pentaksa i widzi je bez problemu.
Czy ktoś miał podobny problem albo zgaduje jaka może być przyczyna tego zachowania?
Posprawdzałem ustawienia, zdezaktywowałem instalację, uruchomiłem triala pełnej wersji CO, odinstalowałem, zainstalowałem na nowo i to samo. Pliki mają normalne uprawnienia, zrzucone prosto z karty bez jakiejkolwiek obróbki. Brakuje mi już pomysłów, a w Google-ach póki co nic nie znalazłem. Czy możliwe, że Win11 coś miesza tutaj? Skoro program po zainstalowaniu normalnie się odpala, to sam plik jest chyba czytany jako binarny przez program, więc system operacyjny nie powinien mieć nic do powiedzenia.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie można tych rawów skonwertować na DNG w formacie jaki obsługuje ten program?
Z tego co wiem wcześniejsze wersje CO miały problem z obsługą rawów z Samsungów GX-1S i GX-20.
Zanim doczekałem się ich obsługi zmieniłem aparat na Pentaxa ;-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Podstawowe pytanie - czy inne programy, chociażby FastStone odczytują te RAWy ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach