foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Prorok napisał/a:
Też przez chwilę myślałem, o wypróbowaniu Olka EM 5II, ogólnie systemu, tym bardziej , że można tę puszkę kupić za 2k. Ale znając siebie i nieuzasadnione uprzedzenia do 4/3, nie zaryzykowałem. Wiem, że gdzieś z tyłu głowy jakiś demon ciągle by mi o tym przypominał :) Póki co Sony spełnia moje oczekiwania i chyba na dobre zostanę w tym systemie.


Mnie do 4/3 w ogóle nie ciągnie, raczej w druga stronę jeżeli chodzi o wielkość matrycy, mam chęć spróbować MF 44x33 ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto, i dyliżans z PeCetow złożyć, który uciągnie Rawy? A potem fabrykę prześcieradeł wykupić, linię produkcyjną Kabe, i drukować murale :mrgreen:
To musi być bajka.
Ale, na razie mam lodówkę Sensii i Provii 120.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu, co do rawów to z 645D sa wielkości jak te z K-1 ok. 50MB, bawiłem sie też rawami z 645Z i nic się nie dzieje, zresztą jak zrobię w K-1 z pixel shift to raw ma ok. 200 i tez pecet działa bez problemu ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
właśnie mnie zniechęcacie do K-1 :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
właśnie mnie zniechęcacie do K-1 :-)


Czemu ??? ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
za duże te pliki. :) mój laptop przy rawach z K70 się dławi a tu takie kobyły - przeicie ja nawet nie wiedziałbym co z nimi zrobić :-)
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
foto napisał/a:

Mnie do 4/3 w ogóle nie ciągnie, raczej w druga stronę jeżeli chodzi o wielkość matrycy, mam chęć spróbować MF 44x33 ;-)


Średni format i owszem, tylko... No własnie, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :)
Za droga impreza jak dla mnie.


Rivelv, a co to za problem ? Musisz lapka zmienić :) jeden obiektyw mniej i masz nowy komputer jak ta lala.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Prorok, na razie mam do sprzedania 70-300 - ale w tej cenie to laptopa nie kupię - (a na pewno nie jak ta lala) :-)
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Nie piszę o tych, które planujesz sprzedać , a o tych, które planujesz kupić :-P
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Prorok napisał/a:
Za droga impreza

Fujek zapowiada ostro wydanie MF dla mas. Może się okazać, że będzie tańszy niż niektóre FF. Już teraz FX50R jest niewiele droższe od A7RIV.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
o nie nie
plany zakupowe - są tak dalekie w tej chwili, że to nawet nie do pomyślenia :-)
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Prorok napisał/a:
Też przez chwilę myślałem, o wypróbowaniu Olka EM 5II, ogólnie systemu, tym bardziej , że można tę puszkę kupić za 2k. Ale znając siebie i nieuzasadnione uprzedzenia do 4/3, nie zaryzykowałem. Wiem, że gdzieś z tyłu głowy jakiś demon ciągle by mi o tym przypominał :) Póki co Sony spełnia moje oczekiwania i chyba na dobre zostanę w tym systemie.

Chociaż nie miałem Sony A7 a sam kupiłem ostatnio Olka EM 5 II to uważam że Sony jest jednak lepszym sprzętem pod względem obrazowania
Czekam aż zakupię lepszy obiektyw do OMD i wtedy może moje wrażenia będą lepsze.

[ Dodano: 2020-04-22, 10:43 ]
kapral napisał/a:
Eagle70. Olympusa kupiłem za 2700 zł, w sieciówce rtv i agd. Outlet w idealnym stanie. Pierwsze wrażenie - jakie to maleńkie a przy tym solidne. Wizjer - miód malina. Pierwsze zdjęcia - super. Mój k200d z obiektywem Sigmy 18-250, to przy Olku olbrzym.
W niedzielę będę miał czas na testy. Mam 14 dni na decyzję i ewentualny zwrot.

Jak po testujesz to daj znać jakie wrażenia z tym obiektywem zwłaszcza chodzi o ostrość i rozdzielczość, jak dla mnie zdjęcia w normalnym świetle o.k ale nawet na statywie z minimalnym ISO w trudniejszych warunkach to tylko High Res mnie w pełni zadowala jeżeli scena jest statyczna.
Ta matryca ma jednak swoje ograniczenia.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Mirek napisał/a:
Prorok napisał/a:
Za droga impreza

Fujek zapowiada ostro wydanie MF dla mas. Może się okazać, że będzie tańszy niż niektóre FF. Już teraz FX50R jest niewiele droższe od A7RIV.


Tak, wiem, ale to będzie nadal około 10k za body, a gdzie reszta ( ? ). Co tu dużo gadać, nie stać mnie... :-)


eagle70 napisał/a:

Chociaż nie miałem Sony A7 a sam kupiłem ostatnio Olka EM 5 II to uważam że Sony jest jednak lepszym sprzętem pod względem obrazowania
Czekam aż zakupię lepszy obiektyw do OMD i wtedy może moje wrażenia będą lepsze.


Chętnie przekonałbym się jak jest naprawdę, ale nie będzie mi dane :)
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Podpytam :). Na amazonie wypatrzyłem zestaw Olympus OM-D E-M5 MKII + 12-40 2.8 PRO za około 5000 zł, tylko czy warto? Czy tutaj lepiej poczekać na promocję E-M1 MKII (dla lepszego ciągłego AF) z jakimś szkłem? Sytuacja jest taka, że nareszcie doczekaliśmy się z żoną i w połowie listopada wyglądamy naszego pierwszego potomka :-D . Zaraz po narodzinach nie będzie może jeszcze takie ruchliwe, ale zanim się obejrzymy to zacznie nam uciekać na czworakach ;-) . Szukam jakiegoś dość uniwersalnego zestawu, ewentualnie dłuższe tele mogę w późniejszym czasie dokupić. Na początku w pomieszczeniach zdjęcia muszą być ostre (wyzwanie dla dziecka w ruchu), więc szkło też dość jasne, puszka zapewniała dobry AF, sensowny poziom szumów... Ale co ja tam będę mówił mądrzejszym ode mnie :-P . Nie muszę już teraz kupować, mogę nieco poczekać jeżeli wiadomo jest coś o premierach czy promocjach.

Aha, jakby nagrywanie wideo było sensowne i lepsze od smartfona to nie pogardzę (ale to nie jest najbardziej istotne). K-50 tutaj nie mógł się popisać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach