rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Promocje już były - Irix z okazji xx lecia Pentaxa, a Sigma w postaci ogłoszenia zaprzestania produkcji pod K.
Za to zaczynają spadać ceny kilku fajnych, "nowych" szkiełek.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Pentax KP + 18-50 mm (srebrny) 3510 zł/outlet EuroRTV.
Jest też parę innych.

https://www.euro.com.pl/lustrzanki/pentax-kp-18-50-mm-srebrny.bhtml
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
foto napisał/a:
Raiven małe to nie zawsze znaczy wygodne, podam taki przykład. Do K-1 mam zapięty FA 43/1.9 Ltd. fajny mały zestaw ale wygodniej i pewniej fotografuje mi się z K-1 + DFA 24-70/2.8 bo trzymam aparat i obiektyw ;-)
Według mnie z tą małością to tak nie do końca ;-)

Ergonomia też ważna rzecz :). K-50 ogólnie dobrze mi się trzyma w dłoni. EM5 mógł być dla mnie mniej wygodny, więc kolejny powód aby skłaniać się w stronę EM1, a tutaj mamy już prawie to samo co w KP :P. Też lubię trzymać jednocześnie aparat i obiektyw, co by nie trząsł się świat za bardzo... ale nie mam innych doświadczeń z naleśnikami czy leciutkimi szkłami ;). Za to na pewno możliwość obsługi jedną ręką przydaje się w określonych sytuacjach.

cube007 napisał/a:
Ja się będę cieszył, jeśli w lecie Pentax w ogóle jeszcze będzie, a co dopiero promocje :-P

Do lata jeszcze z miesiąc, raczej nagle firma nie rypnie ;). Jutro ma być wypuszczony filmik z zapowiedziami nowych zabawek Pentaxa KLIK.

rychu napisał/a:
Promocje już były - Irix z okazji xx lecia Pentaxa, a Sigma w postaci ogłoszenia zaprzestania produkcji pod K.
Za to zaczynają spadać ceny kilku fajnych, "nowych" szkiełek.

Promocje były i to nie jedne. Opieram się tylko na typowym schemacie - letnie/zimowe promocje był w 2018, 2019, oby i w 2020 ;).

dybon napisał/a:
Pentax KP + 18-50 mm (srebrny) 3510 zł/outlet EuroRTV.
Jest też parę innych.
https://www.euro.com.pl/lustrzanki/pentax-kp-18-50-mm-srebrny.bhtml

Dzięki, widziałem ten zestaw, w innym sklepie nawet 2-3 stówki taniej, ale preferuję całe czarne puszki ;). W zimowej promce było 1000 taniej na body KP, nie muszę już dzisiaj kupować, mogę chwilę poczekać :).
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
Promocje już były [...] Sigma w postaci ogłoszenia zaprzestania produkcji pod K

Wiesz, może to problem Sigmy, składają szkło w jednym garażu bo nie stać ich na wynajęcie porządnej hali, nieruchomości w Japonii drogie... 8-)
A na poważnie, nie wiem skąd się wzięło przekonanie że tylko systemy które "wspiera" Sigma są przyszłościowe, a reszta do zaorania? Sprawdziłem bazę Optycznych - do Fuji szkła robi tylko Samyang [pominę egzotyczne Viltroxy, Meike czy Laowy], ale X-systemu raczej nikt nie spisuje na straty. Z drugiej strony, Sigmy kojarzą się głównie z nienagannymi optycznie klocami Art - komu to potrzebne w "amatorskim" Pentaxie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
greentrek napisał/a:
Z drugiej strony, Sigmy kojarzą się głównie z nienagannymi optycznie klocami Art - komu to potrzebne w "amatorskim" Pentaxie?

Każdy ma takie skojarzenia na jakie zasłużył ;-) Gdyby nie bardzo dobre Sigmy 17-50/2,8 i 30/1,4 już dawno nie miałbym czego szukać w Pentaksie. Sporo osób używa szerokokątnych zoomów tejże firmy. Do tego umowa z Tamronem i "amator" będzie musiał mieć portfel "profesjonalisty".
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Cię poniosło - ja zdecydowanie nie zasługuję na Arty, nawet 18-35 ;-) Ale sam widzisz że relatywnie dobre i tanie Sigmy są dla nas dostępne [10-20, 17-70, 18-200 etc.], brakuje tylko najnowszej produkcji, tej właśnie wielkiej, ciężkiej i drogiej. Ja osobiście nie tęsknię.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
O cholerka, nie mam żadnego zooma f/2.8 ani stałki f/1.4. Zachwialiście moją tożsamością. Nawet amatorem nie jestem... :shock: :shock: :shock:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, poczekaj do jutra, może najdzie Cię ochota na nową 85 :?:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, mogę Ci pożyczyć 50mm - 1,4- manualna ale jednak 1,4
w przypływie dobroci nawet byłbym skłonny sprzedać :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
greentrek napisał/a:
Ale sam widzisz że relatywnie dobre i tanie Sigmy są dla nas dostępne [10-20, 17-70, 18-200 etc.]
Jeszcze dostępne... do czasu wyprzedania. Sigma nie produkuje już nic do Pentaxa.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
mogę Ci pożyczyć 50mm - 1,4- manualna ale jednak 1,4
Taka oszałamiająca jasność i bokesz... Nie, lepiej nie... :shock:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, Pamiętaj
musisz tylko wyjść z domu :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
cube007 napisał/a:
Jeszcze dostępne... do czasu wyprzedania. Sigma nie produkuje już nic do Pentaxa

Ale i liczba wyznawców JSS spada, więc starczy dla wszystkich :roll:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
na pentaxforums K-70 za 400EUR (z Niemiec)
w komplecie z 2 limitedami (15 i 35macro) + 18-50 + 3akumulatory i GPS za 1100EUR
nie wiem czy tu wolno podawać link do takiej sprzedaży więc nie wklejam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrK. napisał/a:
nie wiem czy tu wolno podawać link do takiej sprzedaży

Nie wolno.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
PiotrK. napisał/a:
na pentaxforums K-70 za 400EUR (z Niemiec)
w komplecie z 2 limitedami (15 i 35macro) + 18-50 + 3akumulatory i GPS za 1100EUR
nie wiem czy tu wolno podawać link do takiej sprzedaży więc nie wklejam

Jeżeli to jest to samo ogłoszenie co znalazłem, to gość oferuje wysyłkę jedynie w ramach USA.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Warto przeglądać ebay-e krajowe - czasem są ogłoszenie że niby tylko wysyłka do danego kraju. Po zapytaniu sprzedający może się zgodzić na wysyłkę do Polski. Udało mi się ostatnio za naprawdę dobre pieniądze sprowadzić K-1 i DF-A 27-70.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Jakieś przecieki czy/kiedy Pentax rozpocznie letnią promocję? Lub wiadomo coś o zakupach grupowych? (te rozsądnie byłoby zorganizować po premierze nowej puszki)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
645 rzeczywiście, pozostałe nic, a nic. Gdyby nie przedwczorajszy zakup "nowego" body z zestawem obiektywów po bardzo atrakcyjnej cenie, to kto wie, może szarpnął bym się na dekielek do niego :mrgreen:
Ale fajnie mają w tych Niemcach. Sklep Ricoh Imaging. Och. Do tego exclusive.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach