KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Czujnik czadu Cytuj
Moje pytanie jaki czujnik czadu polecacie ? Muszę kupić na szybko tak do 150 zł.

Znalazłam TAKI - czy będzie dobry?

Z całej oferty w necie wybrałam taki wpinany do sieci, wydaje mi się lepszy od tych na baterię ale nie wiem tego. Te na baterie, to trzeba pilnować żeby bateria była sprawna, bo wyobrażam sobie scenariusz, że bateria się wyczerpie, a w tym czasie zacznie ulatniać się czad, więc wolę ten na prąd, bo z prądem nie ma takiego problemu, chyba żeby wybiło korki albo piorun trzasnął, no to wtedy wiem, że nie mam prądu w dom.

alvin  Dołączył: 07.01.2008
Taki na baterie zanim sie rozladuje wyje tak, ze umarlego obudzi. Slyszalem kiedys od strazakow, ze wiekszosc interwencji zwiazanych z czujnikami czadu konczy sie wymiana rozladowanej baterii :)

Teraz doczytałam, że jednak na baterie są lepsze, bo reagują na czad.
Problem jest w tym, który wybrać, bo jak czytam opinie, to ludzie piszą, że kupili i błędnie informuje. Także ten na prąd odpada, bo niestety nie reaguje poprawnie.

galex  Dołączył: 02.06.2006
Kidde ma dobre notowania, jest na baterie (sygnalizuje, gdy się kończą), ma donośny dźwięk, możliwość testu i jest tani.
Mam taki:
https://www.eltrox.pl/czu...-5co-7-lat.html

galex, dzięki bardzo :-B Chodziło mi właśnie o potwierdzenie kogoś kto ma sprawdzony, że działa. Namierzyłam inny ale droższy. A, ten jak jest sprawdzony, to mogę kupić dwa.

[ Dodano: 2020-05-15, 13:03 ]
Kurcze, człowiek jak coś musi kupić, to najpierw trzeba zrobić "doktorat" z tematu :-)

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
Też mam Kidde. Działa, nie narzekam - mam w łazience dwufunkcyjny kocioł gazowy z otwartą komorą spalania. Nigdy jeszcze nie alarmował, choć zarejestrował chwilowe wzrosty stężenia podczas rozruchu kotła po jakimś wyjeździe. Przemiły pan z firmy kontrolującej instalacje gazowe na moim osiedlu pokazał mi kiedyś jak jego czujnik wariuje przy takim rozruchu :mrgreen:

Ale mam nadzieję, że nie włącza się bez powodu, bo jak mi dwa zaczną wyć w nocy i pies trzeci, to będę musiała się wyprowadzić z domu :mrgreen:

[ Dodano: 2020-05-15, 13:18 ]
Dzięki jeszcze raz, na Was zawsze można liczyć :-D

KasiaMagda, mój wyje tylko wtedy, gdy robię mu test. Czytałem o przypadkach, że czujnik wył, bo wykrył czad eksportowany przez sąsiadów.

Penteusz  Dołączył: 28.03.2012
Mój wył kilka razy. W nocy też. Można zwariować :-x

No, jakby to powiedzieć: z wariactwem da się żyć. Ba! Można nawet całkiem nieźle funkcjonować na tym forum :-P

Samp  Dołączył: 23.04.2006
Dołączam do grona polecających Kidde. Mam już drugi egzemplarz 5DCO. Urządzenie budzi zaufanie, informuje o rozładowaniu baterii oraz o konieczności wymiany na nowy.

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
Kup jakikolwiek Kidde.

Baterie działają bardzo długo [2-3 lata? może nawet więcej].
Nie wyje bez powodu [no chyba, że kot usiądzie i naciśnie "test"].

Jest dobry - raz mi się włączył, gdy zamknęłam szyber, bo chciałam sobie kadzidło wpuścić na dom, a potem zapomniałam otworzyć ;-)

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
To ja mam dla odmiany sprawdzone ORNO, pierwszy od dawna w łazience z piecykiem gazowym, teraz drugi w kotłowni z piecem węglowym/groszkowym. Działają bez zarzutu.

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
Mam Kiddle. Wyje tak głośno i tak brzydko, że nie da się nie obudzić :mrgreen: Tzn. nigdy czadu nie było, ale zrobiłam test, chciałam wiedzieć czy działa :roll: Bateria wymieniana ze dwa razy, a mam go ok. 10 lat, albo i dłużej. Polecam ;-)

Dziękuję drodzy Pentasjanie. :-B Okazało się, że na drugiej ulicy od mojego miejsca zamieszkania znajduje się ich sklep, także już prawie go mam.

Soosa  Dołączył: 10.04.2009
Pamiętaj o umieszczeniu go mniej więcej na wysokości śpiącej głowy.

Skocz do: