dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Pralko-suszarka
Muszę kupić pralko-suszarkę.
Podstawowe wymagania:
- głębokość do 50 cm,
- szerokość do 60 cm,
- cena max 2000 zł (tańsze modele również mile widziane).

Na co zwracać uwagę, z czym to się je.
Im mniej opcji w programach tym lepiej.
W pralce korzystam z dwóch czasów (60 i 120 min) i dwóch temperatur (40/60"C) nie lubię wieloopcji, bo z mojej praktyki wynika że i tak z nich nie korzystam.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie masz miejsca na suszarkę bez funkcji pralki?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W tym też właśnie problem.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
dybon napisał/a:
W tym też właśnie problem.


A jednego na drugim postawionego też nie zmieścisz?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Również nie.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
dybon napisał/a:
Również nie.


Szkoda. To jeśli mam być szczery to radziłbym Ci kupić jakąś bardzo dobrą pralkę i dalej suszyć na suszarkach.
Miałem przez chwilę pralko-suszarkę i moim zdaniem to bezsensowne wywalanie kasy.
Nie orientuję się jak wygląda teraz, ale raczej nieliczne pralko-suszarki (jeśli w ogóle) będą miały pompę ciepła co się przekłada na delikatniejsze suszenie i mniejsze zniszczenia tkanin ("zwykła" pralko-suszarka suszy gorącym powietrzem i często przegrzewa ubrania). Nie masz też (przynajmniej wtedy nie miałem) filtrów na "kłaczki" powstałe przy suszeniu, teoretycznie musisz przeczyścić po suszeniu bęben. A już sporym minusem jest, że pralko-suszarka może wyprać np 8kg prania ale wysuszyć już tylko 5kg, czyli powinieneś część prania wyjąć.
No i cykl prania z suszeniem - nie mówię teraz o jakichś super szybkich zamoczeniach - łącznie to około 2,5-4h, więc oszczędność czasu w sumie niewielka.

I jeszcze jedno - sprawdź jaki jest poziom zużycia energii na jedno pranie i suszenie - może się okazać, że będzie to dużo więcej niż nawet osobna pralka i suszarka, ale tego nie wiem, bo już od 10 lat mam osobne sprzęty a jednak postęp idzie do przodu i być może to się zmieniło.

Ja mam to szczęście, że jest miejsce na osobne urządzenia i po wymianie na osobno pralkę i suszarkę poczułem dopiero, że to jest najlepsze rozwiązanie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mój brat miał pralko-suszarkę.
Teraz ma pralko-suszarkę i suszarkę. :-P

U mnie od 6 lat osobne urządzenia i to rzeczywiście daje radę.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ode mnie może paść kolejny głos za osobnymi urządzeniami.
W dodatku nie wiem czy coś uległo zmianie, ale pralko-suszarki potrafią zużywać wodę do suszenia - bo coś tam nią chłodzą. No abstrakcja...

U mnie pralka stoi w łazience a suszarka w kuchni bo też miejsca nie było. Choć to akurat słaba opcja bo suszarki są dość głośne. A właściwie to chodzi o to, że podczas całego suszenia ciągle hałasują mniej więcej jednakowo a nie jak pralka.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Moja suszarka jest cicha w porównaniu do pralki na wirowaniu ;-)
W kuchni jeszcze mógłbym ją mieć. Ale w salonie z kuchnią niespecjalnie.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Mieszkania nie powiększę, a rodzina mi się powiększa +2, już teraz, przy trzech osobach, zwykła suszarka częściej jest rozłożona niż nie, a prania przybędzie....
Wiadomo że wielofunkcyjne urządzenia mają swoje ograniczenia, ale właśnie chciałem poznać opinie użytkowników.
A nowa pralka nawet roku nie ma :cry:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mam tylko zwykłą pralkę, więc nie pomogę.
Ale POGRATULOWAĆ mogę! :-B
Będziesz miał też więcej fotografowania! :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mieliśmy pralko-suszarkę. Rzeczywiście nie suszyła pełnego wkładu, ale ja też często i piorę niepełny, więc nawet lubiłem w niej suszyć. Żona nie. Ale się zepsuła (pralka, nie żona), i po niej kupiliśmy już pralkę bez suszarki.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Od miesiąca mam suszarkę LG. Nie sądziłem, że może być tak szybko, wygodnie i bez zagnieceń. Pralka na 7 kg wsadu, a suszarka na 9. Taki układ jest optymalny.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Taka awaryjna opcja na cito. U mnie świetnie się sprawdza. Jeśli dam wirowanie na wysokie obroty, to suszenie bardzo szybko tylko wieszać trzeba.
Suszarka sufitowa na pranie 6 prętów
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Lol

Jakbym miał miejsce pod sufitem na suszarkę to bym pewnie nie kupił bębnowej...

I nie wiedziałbym co tracę.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
I nie wiedziałbym co tracę.

Czy ja wiem...?

Pralka z opcją prasowania i układania w szafie prędzej by mnie skusiła.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I ta pralka by prasowała mokre pranie?
Musiałaby suszyć dodatkowo najpierw.

Nie ucieknie się od przeznaczenia posiadania suszarki...
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dobrze jest, jak rzeczy do prasowania są wilgotne :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I takie właśnie wychodzą z suszarki.

Tzn mogą być różnie wysuszone ale ja preferuję program "schranktrocken" ponad "bügelleicht" czy "extratrocken"
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
opiszon napisał/a:
ja preferuję program "schranktrocken" ponad "bügelleicht" czy "extratrocken"


"ajne majne klajne rozabundka salceson durszlak"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach