Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Co o tym myślicie, będzie OVF/EVF ?

https://www.flickr.com/ph...in/photostream/

To jest wykrywacz użytkownika. Po przyłożeniu aparatu do oka będzie włączał w głośniku powitalne Waidodaio!
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Nareszcie regulacja dioptrii w wizjerze będzie normalna, tzn kółeczko. Z suwaczkiem zawsze miałem problemy.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
apemantus napisał/a:
Nareszcie regulacja dioptrii w wizjerze będzie normalna, tzn kółeczko. Z suwaczkiem zawsze miałem problemy.


No jak to? W K-3 jest kółeczko...
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
A widzisz, przeoczyłem. Może dlatego, że nie bralem K-3 pod uwagę, jako następcy dla mojej K5IIS.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To w K-1 też jest kółko. :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
I w K-1 II też!
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
W K1 i następca widziałem, że jest. FF nie dla mnie. Za dużo szkieł do wymiany :-(
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Na amazon UK przez chwilę pojawił się nowy D FA 85 f1.4
cena: 2100 GBP, czyli około 10600 PLN.
jeśli to nie jakiś placeholder, to znaczy, że nie planują dużej sprzedaży chyba.

https://pentaxrumors.com/2020/05/24/pentax-d-fa-85mm-f-1-4-lens-leaked-on-amazon-uk-price-2099-59/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Uff, odetchnąłem - nie kompatybilny z K5, inaczej musiał bym go mieć :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No i fajnie, że będzie nowy korpus. Zdjęć niewiele robię, ale dobrze wiedzieć, że będzie co kupić jakby (odpukać) aktualnej puszce coś się stało.

Ps. No niechby tylko jeszcze dali niewykastrowany bagnet z obsługą manualnych szkiełek K czy SMC-M :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Porównując do dawnych portretówek, te nowe kolosy to jakiś sprzęt specjalistyczny... 1,2kg nowej "gwiazdki" robi wrażenie i zniechęca nie mniej niż cena. Chociaż i ta, trzeba przyznać, jest zgodna z ogólnymi trendami. Porządne FF kosztuje ;-)
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
No i się pospieszyłem...
Premiera we wrześniu. Coś się obawiam, że wraz z byciem nowym flagowcem Pentaxa, cena będzie równie flagowa.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pogadanki o Pentaksie: https://youtu.be/-tOfTmF7ahs
Świeży materiał, pół godzinki w miłej atmosferze w japońskim stylu.

p.s. Jak ktoś ma za złe, że nie mamy MILC FF, 16FPS, EYE-AF i 600mm f/4.0 to radzę nie klikać :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ciekawa rzecz do poczytania na dpreview:
https://m.dpreview.com/news/1054243005/nikkei-report-says-japanese-camera-manufacturers-are-in-for-a-shake-up-following-olympus-sale

[ Dodano: 2020-07-27, 10:33 ]
BTW, skoro opracowali taki świetny wizjer do APS-C, to co będzie w nowym fullfrejmie?! :shock: Zapewne pięknie będzie, no mam nadzieję przynajmniej :mrgreen:
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Nowa lustrzanka Pentaxa przeszła testy FCC. W sumie niewiele to mówi, ale
  • będzie miała WiFi B,G,N (niestety nadal bez AC, a tym bardziej AX) oraz bluetooth.
  • Będzie też miała te same baterie, które są w K5/K3/K1
  • nowy grip (D-BG 8)
  • wymiary szerokość 134.5 mm x wysokość 103.5 mm x grubość 73.5 mm

Po za tym testy FCC utajniają urządzenie na max 6 miesięcy, więc to znaczy, że do stycznia musi wyjść albo konkurencja się dowie, w czym Pentax jest lepszy ;)

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Łączność bezprzewodowa i te same baterie co w poprzednikach - dwie dobre wiadomości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To akurat nie nowość, K-1 ma WiFi z ta samą baterią.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Sterowanie puchą ze smartfona to by było coś. Miałem takie cuś w Fuji, rewelacja. Miałem, gdyż nowa wersja programu, mimo obsługi (teoretycznej) starszych modeli, nie działa. To znaczy działa jak się połączy, ale łączy się raz na trzy próby. Całe mnóstwo podobnych do mojego komentarzy na sklepiegógle.
Przydało by się na statywie, po ciemku lub z odległości.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
Przydało by się na statywie, po ciemku lub z odległości.

Przecież jest O-RC1, sprawuje się dobrze z kilku metrów, fakt że podglądu nie daje.
Nius radosny - new APS-C flakszip to będzie K-3 III, w skrócie K33 :-B
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Nius radosny - new APS-C flakszip to będzie K-3 III, w skrócie K33

KaCzyTrójka? To tak nawiązując do KaDyszki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach