bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Enzo, pokaż najlepiej wydruk testowy.

PS. w końcu miałem chwilę i zrobiłem kalibrację L800 przy pomocy Colormunki Photo. Efekt bardzo dobry. Kolory dużo lepsze, wydruki B&W nie mają zauważalnego zafarbu zieleni ani magenty. W końcu jestem zadowolony.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
bbartlomiej napisał/a:
pokaż najlepiej wydruk testowy.

Za każdym razem jest inny. Drukarka potrafi chlusnąć cyjanem po całości kawałka testowego magenty, po czyszczeniu głowicy bywa prawidłowy, aż do momentu kolejnego wydruku... Czytam, że to niestety wada tego modelu (jak również 805). Przez moment wahałem się, czy nie kupić właśnie nowej 805-tki, ale ryzyko, że znów zostanę z cyjanem w magencie skłania mnie do samodzielnej wymiany głowicy (u Chińczyków trochę ponad 300 zł z przesyłką).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Enzo, przy swojej wymianie pytalem serwis o wady glowicy i czy w jakichs nowych rewizjach zostaly poprawione. Serwis oczywiscie odpowiedzial, ze nie sa im znane takie wady :-D
Dowiadywales sie czy na tej chinskiej glowicy wszystko dziala OK i wydruki sa w porzadku? Bo 300 PLN to zawsze mniej niz 800 PLN... a obawiam sie, ze to moze sie powtorzyc. Zamiast L800/L805 nie wiem co ciekawszego mozna by kupic.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
bbartlomiej, 800 zł kosztuje usługa wymiany głowicy, więc nie sama głowica. To co znalazłem za 78 dolarów amerykańskich, to podobno oryginał (w Polsce dostępny za 400 zł). Gość na Nikoniarzach pisał, że zamawiał takie ustrojstwo i działa jak powinno.

[ Dodano: 2020-05-30, 13:53 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przy czyszczeniu odetkaj korki w tuszach (nie uszach).

Spróbowałem tego sposobu po raz wtóry i alleluja! Małe alleluja, bo coś się tam odpowietrzyło, cyjan nadal do magenty wpada, ale jest to w granicach błędu, który póki co odsuwa we mnie chęć wymiany głowicy na później. Będę jeździł i obserwował.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Coś mi mój L805 zgłupiał. Nie ogarnia cieni na papierze Fomei i wychodzi kupa, a Adobe Color Printer Utility, którego używałem do drukowania na tym papierze w ogóle nie widzi tifów, z których wcześniej drukował. Jakiś sterownik mi padł, czy co?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
Coś mi mój L805 zgłupiał.

A Windows się ostatnio nie aktualizował?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Puściłem testową stronę i chyba coś się popsuło z czarnym, bo nie wydrukowała żadnej literki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy była cały czas podłączona do zasilania? Próbowałeś czyszczenia głowic?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
plwk napisał/a:
Czy była cały czas podłączona do zasilania? Próbowałeś czyszczenia głowic?


Ad1. Nie. Zresztą ona się sama po kilku godzinach wyłącza.
Ad2. Nie. A jak to się robi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ad1. Nie. Zresztą ona się sama po kilku godzinach wyłącza.

Wyłącza się, ale czuwa i raz na jakiś czas przeprowadza czyszczenie głowic. To jeden z warunków braku problemów z zasychaniem głowicy.
jorge.martinez napisał/a:
Ad2. Nie. A jak to się robi?

Z poziomu oprogramowania, z panelu konserwacja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Oszwmordę. Dzięki. Dziwne zachowanie, dzień wcześniej, zanim zanotowałem dziwne zachowanie drukarki, drukowałem kilka rzeczy i nie miałem problemu, a potem nagle coś.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk napisał/a:
Wyłącza się, ale czuwa i raz na jakiś czas przeprowadza czyszczenie głowic. To jeden z warunków braku problemów z zasychaniem głowicy.
Przestałem ją wyłączać po właśnie Twojej radzie, ale muszę przyznać, że już 2 lata jest podłaczona do prądu w pokoju, w którym spędzam większość dnia (i nocy) no i nigdy nie słyszałem, żeby drukarka sama z siebie cokolwiek czyściła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Możliwe, że źle interpretuję zapis w instrukcji:
Cytat
Aby nie dopuścić do wyschnięcia głowicy drukującej, nie należy odłączać drukarki od zasilania, gdy drukarka jest włączona.
Należy unikać gniazd elektrycznych kontrolowanych za pomocą wyłączników ściennych lub automatycznych wyłączników czasowych.

Faktycznie, dalej jest zalecenie odłączenia od zasilania:
Cytat
Jeśli drukarka nie będzie używana przez dłuższy czas, należy odłączyć kabel zasilania z gniazdka elektrycznego.

Tej ostatniej uwagi nie ma w instrukcji obsługi mojej drukarki Epson L310.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja po prostu staram sie (z marnym skutkiem) czesciej cos wydrukowac niz poprzednio. Glowica nowa, szkoda, zeby znow sie zniszczyla przez nieuzywanie. Ale do prądu jest podłaczona, choć nic samoczynnie nie robi :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Epsonie L310 miałem przerwy nawet powyżej dwóch miesięcy, ale tylko raz musiałem skorzystać z czyszczenia głowic.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No właśnie ja drukuję co najmniej raz w miesiącu, a raczej częściej i odpalałem rutynowo drukarę co jakiś czas. Na początku codziennie. Jak się uda przeczyścić drania, to wróce do tego.

[ Dodano: 2020-07-16, 07:17 ]
Pomogło 3-krotne przedmuchanie dysz.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wczoraj nadeszła głowica (po 18 dniach) a dziś pora by ją wymienić. Ogólnie, posiłkując się tutorialem sympatycznego Hindusa z Youtuba, jest to dość proste. Jedynie zabezpieczenie głowicy wymaga użycia specjalnego narzędzia (u mnie sprawdził się w tej roli gruby spinacz biurowy). Po zamontowaniu głowicy musiałem ją przeczyścić kilkakrotnie.



Niestety po wszystkim musiałem odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki, bo coś się popsuło z ustawieniami papieru. Teraz walczę z kolorami - do tej pory idealnie sprawdzały się ustawienia zaproponowane przez Jarka Dąbrowskiego, obecnie pomogła zmiana ustawień (suwaczki w trybie Vivid na 0) i papieru na Epsona Premium Glossy. Zamówię znów Fomei Velvet i będę testował.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
[L805] Spotkaliście się z taką śmiesznostką, że drukarka wypluwa tak jakby nieutrwalone odbitki, które są rozmazane i niezaschnięte? Mnie drukowała normalnie, potem wypuściła 2 takie odbitki, a potem znowu ok. Mam podejrzenia, że to efekt odwrotnego włożenia papieru do podajnika, ale wolę podyskutować :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, coś podobnego miałem po uszkodzeniu głowicy. Oczywiście przy odwrotnym włożeniu papieru też występuje. Ale warto rozmawiać.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ojoj :roll: Ale robiła Ci dobrze, a potem źle, a potem znowu dobrze?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach