pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Potrzebuję fotografa
Dzień dobry wszystkim!
Sytuacja jest taka - we wrześniu biorę ślub, potem będzie mała imprezka. Nie żadne wesele na 300 osób w domu weselnym, żaden kościół, najpierw USC a potem zabawa w wynajętym barze. Miałem plan poprosić o porobienie zdjęć kolegę, który trochę bawi się w amatorskie fotografowanie, ale okazało się, że nie ma pewności, czy będzie wtedy w mieście. Stąd mój problem, a jeśli problem w temacie foto - gdzie się zgłosić, jeśli nie do Pentaksjan?

Poszukuję osoby, która chciałaby porobić zdjęcia na tym evencie. Nie mam dużych wymagań, nie chodzi mi o profesjonalną fotografię ślubną, raczej o dokumentację trochę lepszą niż z aparatu w komórce. Bez żadnych sesji plenerowych, bez relacji z przygotowań, bez filmowania, bez dopieszczania obróbki każdej fotki do perfekcji, bez drukowania albumów itp. Po prostu trochę zdjęć jako pamiątka z tego wydarzenia. Oczywiście chodzi również o koszty. Wszystko robimy raczej "po taniości" i w stosunkowo wąskim gronie rodziny i przyjaciół, bo wywalanie kilkudziesięciu tysięcy na zabawę dla hordy nielubianych ciotek uważam za totalny absurd. Dlatego też nie decydujemy się na profesjonalnego fotografa, dorzucanie dodatkowych 25% całego budżetu imprezy na ten cel byłoby trochę bez sensu.
Trochę faktów:
- ślub 19.09 (sobota) o 16:00 w USC na ul. Lubelskiej w Krakowie, więc trzeba by być trochę wcześniej, jakaś 15:30 pewnie;
- bezpośrednio po ślubie przejście, raczej piechotą, do baru, w którym będzie imprezka (1.9km), no chyba, że będzie padało, wtedy pewnie taksówka;
- zabawa, zabawa, zabawa (ale bez żadnych głupich zabaw weselnych);
- godzina zakończenia zlecenia do ustalenia, ale myślę, że nie później, niż standardowo przyjęta północ, a może i wcześniej;
- sam lokal może nie być najłatwiejszym środowiskiem pracy, jest w nim dość ciemno, brak jednolitego oświetlenia, nie bardzo jest od czego odbijać błyski, o ile ktoś chciałby używać lampy, ale dobra strona jest taka, że mam do niego właściwie nieograniczony dostęp, więc można bez problemu umówić się na testowe focenie do woli;
- w razie potrzeby służę moim K-3II z dwiema bateriami, S10-20/4-5.6, FA100/2.8, Metz 50;
- wynagrodzenie do ustalenia.

Jest wśród Was ktoś, kto chciałby podjąć się takiego zadania?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a do września jeszcze tyyyyyyle czasu
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, dobrze się składa, zdążysz przetestować MZ-kę przed trasą :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Do przemyślenia.... :roll:
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Proszę przemyśliwać :) Do września jeszcze chwila jest, ale z drugiej strony na tradycyjne wesele takie rzeczy się załatwia pewnie ze dwa lata wstecz :-D A jeśli nie uda się znaleźć chętnego tu, będę musiał szukać gdzieś indziej, także czekam na sygnały :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
pawel_fan napisał/a:
także czekam na sygnały

To jest forum fotograficzne czyli wszyscy robią zdjęcia. Ja bym nie czekała na sygnały tylko sama wybierała z tego co jest :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Bo wiesz, piszesz, że nie masz dużych wymagań, ale współforumowiczowi nie wypada nie zrobić FANTASTYCZNYCH, GENIALNYCH, POWALAJĄCYCH zdjęć ze ślubu. No i wszyscy się boją, że nie podołają.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
PiotrR, widziałem już fatalne zdjęcia ślubne robione za gruby hajs, ale nadal uważam, że lepsza taka pamiątka, niż żadna (chociaż oczywiście bym sie zdenerwował, gdybym dostał nieostre, źle naświetlone, tragicznie obrobione foty od profesjonalnej firmy za kilka tysięcy) :D
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kurczę, jako osoba nieposiadająca absolutnie żadnego doświadczenia w profesjonalnej fotografii eventowej (dawniej zwanej okolicznościową) chętnie bym się podjął, ale z powodu koronawirusa nie wypaliło mi oranie Bałtyku w kwietniu i wstępnie uchwaliliśmy przełożenie go na wrzesień, z tym że nie mamy jeszcze konkretnych dat. Krótko mówiąc, nie wiem, czy akurat wtedy będę. Szkoda, bo mogłoby być ciekawie (najwyżej byś mnie znielubił).
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ja bym się chętnie wybrał do miasta Kraka na wycieczkę itp. - ale to chwilowo troche za szybko na takie planowanie
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
A może przeniesiemy PPD z Soczewki do Krakowa?
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Dzięki wszystkim za odzew, wygląda na to, że nie zostanę na lodzie :)
Jakbyście chcieli zobaczyć, jak lokal wygląda w środku, to tu jest link:
https://imgur.com/a/0pmdXv1
To też pokazuje warunki oświetleniowe, które są generalnie kiepskie, a sufity średnio sprzyjają błyskaniu. Tam na imgurze chyba nie ma exif-ów, ale to są jpg prosto z puszki robione z ręki (K-3II), ISO 1600, Sigma 10-20/4-5.6 otwarta maksymalnie dla danej ogniskowej (priorytet przysłony), i czasy dobierane przez aparat są między 1/6s a 1s, także ciekawie nie jest.
Ale z drugiej strony - po pierwsze większość osób ma jaśniejsze szkła, a po drugie z RAWów Pentaxa można wyciągnąć cuda, nawet tych mocno niedoświetlonych.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ze tez ten Krakow tak daleko...
Ciezko planowac a we wrzesniu to grzybki nie wypadaja?
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
pawel_fan, świetnie! Czyli będzie kasting. Kto zasiądzie w żuri oceniającym kandydatów? :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Szanowne Panie, Panowie Administratorzy. Czyż niniejszy wątek nie jest typową "tablicą ogłoszeń"? (Nie chcąc użyć zakazanego słowa). :evilsmile:
No chyba, że ktoś hasło znalazł.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Niniejszy wątek nie jest żadną "tablicą ogłoszeń", tylko prośbą o pomoc, bo - tak, jak napisałem w pierwszym poście - nie szukam profesjonalnej usługi foto, tylko kogoś z braci pentaksjan, kto za niewygórowaną opłatą zechce udokumentować spotkanie w urzędzie i fragment późniejszej imprezki, bo chciałbym miec jakieś pamiątki z tego dnia. Link do zdjęć lokalu umieściłem tutaj, bo jest dostępny dla wszystkich - zarówno dla osób, które zgłosiły się na priv, będąc wstępnie zainteresowanymi, jak i użytkowników piszących w wątku. Celem było nakreślenie warunków oświetleniowych, które nie są łatwe. To wszystko.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pawel_fan, do Ciebie nic nie mam.
Zamieściłeś ogłoszenie usługowe. Podobne anonse - non profit, były dotąd usuwane już po paru godzinach.
Szukasz fotografa - zapisz się na PPD. Albo na FB zagadnij, może "ktoś coś".
Ukłony, przyjazny ryś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach