obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
Enzo napisał/a:
obrzydliwy napisał/a:
zestaw k5 + 55* 1.4 ma problemy z szybkością i skutecznością ostrzenia

Zmiana body nie przyspieszy działania 55-ki.


tak mi się wydawało, ale laikiem jestem, więc wolałem dopytać
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zmiana body nie przyspieszy silnika obiektywu, ale może mieć lepsze, precyzyjniejsze algorytmy. Body od K-5 II otrzymały dodatkowy, precyzyjniejszy czujnik AF, dla obiektywów o jasności 2.8 i jaśniejszych.
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
espresso napisał/a:
obrzydliwy napisał/a:
w fuji stać mnie by było na razie tylko na body plus kit....2.8-4 ale zawsze kit....
Lepszy dobry KIT niż taka sobie 55/1,4.
obrzydliwy napisał/a:
ale pozbywanie się mojej gwiazdki jest bolesne
Gwiazdki od pewnego czasu to ściema, aczkolwiek jest już ponoć lepiej.


a miałeś do czynienia z fuji? wiesz jak się sprawuje ten system poza marketingowym szumem? No i ten cholerny EVF, który napawa mnie lekiem :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Miałem wizjer elektroniczny w panasoniku LX100 i odechciało mi się go używać.
Moim zdaniem albo wizjer optyczny, albo żaden, szkoda się męczyć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
ten cholerny EVF,

Myślę, że w XT2 może być jeszcze lepiej, bo w x30 jest rewelacyjnie, łącznie z podglądem wszystkich parametrów.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
obrzydliwy napisał/a:
No i ten cholerny EVF, który napawa mnie lekiem :)

Jak mówią farmaceuci - dobry lek nie jest zły ;-) Mój kolega przerzucił się z Nikona D700 na Fuji XT-10 i nie narzeka. Wręcz przeciwnie. Poza tym po to w bezlustrach jest ruchomy ekran, żeby nie patrzeć w wizjer (a ten sam w sobie nie jest zły).

espresso napisał/a:
Lepszy dobry KIT niż taka sobie 55/1,4.

Zwłaszcza w portrecie, w okolicach F 2,0.

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jedrus68 napisał/a:
...tiaa

Nie wierzysz w "moje zdanie", rozwiniesz swoją myśl? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną. Po dłuższym użytkowaniu wizjera elektronicznego wracam do optycznego. Na dłuższą metę elektroniczny jest po prostu męczący. Część argumentów Jędrusa68 jest jak najbardziej zasadna, ale z drugiej strony nadmiar danych przeszkadza w kadrowaniu, przy opanowanym pomiarze punktowym nie mam problemu z ekspozycją. Ostrzenie manualne z lupką i focus peakingiem to niepodważalne zalety. Tym niemniej osobiście gdybym miał wybierać - stanowczo optyczny. To chyba jest dla mnie najważniejszy czynnik hamujący przed całkowitą przesiadką na bezlusterkowce.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
Enzo napisał/a:
chester napisał/a:
Zauważyłem nietypowe działanie lampy - zdjęcie nie wykonuje się błyskawicznie po wciśnięciu spustu, ale jakiś ułamek sekundy później.
O ile mnie pamięć nie myli, to ten typ tak ma.
I to jest po prostu tragedia :-( .
Obchodzicie to jakoś? Ustawiając korpus lub lampę w inny tryb?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
jedrus68 napisał/a:
do szybko poruszających się dzieciaków bardzo fajnie sprawdzał się AF dotykowy na ekranie.
To raczej w X-T20, a nie X-T2 ;-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
jedrus68 napisał/a:
no ale co tu rozwijać - obraz większy niż w K1, to co widzisz w wizjerze to masz na zdjęciu, powiększenie 100% i więcej, ostrzenie z ręki - bajka, histogram, wszystkie parametry przed okiem. Gdy na koncercie używam jednocześnie K1 i bezlustra, to powrót do K1 jest... "dość niekomfortowy" :-)

Które konkretnie bezlustro jest tak komfortowe? Pamiętam też, że w specyfikacji jakiegoś aparatu z evf (chyba sony rx100) było napisane, że więcej zdjęć można zrobić korzystając z ekranu niż z wizjera. Byłem przekonany, że wizjer z racji tego że jest mniejszy potrzebuje mniej prądu :?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To nie jest kwestia wielkości, tylko rozdzielczości - wizjer ma większą, niż ekran.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Pochwalę się nowym nabytkiem. Po latach używania K-r zdecydowałem się na zmianę i od piątku jestem dumnym posiadaczem starego-nowego body K3 z zupełnie przyzwoitym przebiegiem 4060. Bardzo mi się ten nowy nabytek podoba, szereg nowych nieznanych mi wcześniej (K-r) ułatwia życie. Ale oczywiście jestem na etapie przedzierania się przez instrukcję i sprawdzaniu w praktyce co mogę zdziałać.
Na początek mam pytanie do doświadczonych posiadaczy ktrójki. Jak przy Auto ISO macie ustawioną opcję "Parametry Auto ISO"? Mam na razie ustawione "Standard", ale moim zdaniem aparat zbyt szybko przechodzi do maksymalnych ISO, zwłaszcza jak ma coś ciemnego w kadrze. Lepsza będzie opcja "Wolno"?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobacz, przy jakich czasach w stosunku do ogniskowej, następują zmiany. Wtedy będziesz wiedział przy jakich ogniskowych i jakich zdjęciach, który tryb przejścia będzie ci odpowiadał.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
OK, przyjrzę się.
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Dzień dobry.
Czy ktoś już próbował najnowszą aktualizację oprogramowania?
Są jakieś zauważalne zmiany prócz tych oficjalnie przedstawionych?
Ja sobie ostatnią zmianę darowałem i zastanawiam się czy jest powód by robić to teraz.
Pozdrawiam
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Wareks, ja tej wersji 1.41 jeszcze nie instalowałem, bo wychodzę z założenia, że jakby jeszcze coś wartego uwagi zmienili w firmware, to by o tym napisali. Przy wcześniejszym upgrade, czyli do wersji 1.40 jakiś dramatycznych zmian nie zauważyłem, a użytkuję mojego K-3 dość intensywnie. I tak na szybkość działania największy wpływ ma dobranie odpowiedniej karty pamięci :-)
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Ja tam amator-hobbysta jestem więc szybkość działania nie zawsze dla mnie ma znaczenie.
Sposób pomiaru ekspozycji i lag przy korzytaniu z lampy błyskowej to jest to co mi troszkę dokucza
lecz w tym przypadku raczej już nic się nie zmieni.
Gdyby nie konieczność ponownej kalibracji szkiełek zapewne pokusiłbym się o upgrade ale obecnie
troszkę czasu brak.

Pozdrawiam
.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach