powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
SMC FA*300/4.5 i konwerter Pentax AF 1.7x
Siedzę w swojej głuszy i trochę z nudów postanowiłem wypróbować współpracę tych dwóch elementów. Na razie bez testowych fotek, bo i tak zasięg tu słaby i mój laptop wiekowy. Tak wiec obiektyw przestawiony na MF (ma taką możliwość) i dołączony do K-1 poprzez 1.7x AF konwerter. Na początek miłe zaskoczenie. W bardzo pochmurny dzień, AF w korpusie potwierdza pewnie ustawienie ostrości i to na obiektach o małym kontraście. Utrzymanie tego w rękach w miarę bezruchowo to wyzwanie już ponad moje ręce. Jak zrobi jakieś ciekawe fotki to pokażę na początku lipca, po powrocie do domu. Najgorsze jest to, że ogarną mnie kompletny nygus. Ptaki budzą nas ok. 3.30-4.00 nad ranem, a mnie nie chce się wstać i wyjść z aparatem aby porobić choćby jakieś motylki. próbuję upolować wilgę, któara ładnie nam wyśpiwuje i bawi się ze mną w ciuciubabkę.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
powalos, dawno temu bawiłem się A 70-210/4 z tc 1.7 AF podpiętym pod istDS - najbardziej zaskoczyła mnie szybkość AF. Spokojnie strzelałem do samolotów akrobacyjnych jak jeszcze Pikniki Lotnicze były w Krakowie. Zestaw tc z A 50/1.7 stworzył ciekawą portretówkę z innym od wszystkich bokehem.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Czy zestaw K1-II + konwerter 1.7 + Tamron 70-200 będzie działał poprawnie? Mam na myśli AF, sterowanie przysłoną, zapis wartości w exit.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PiotrK. napisał/a:
konwerter 1.7 + Tamron 70-200 będzie działał poprawnie?

Jeżeli posiada pełne przeniesienie automatyki, to w EXIF będziesz miał wartości podawane przez obiektyw, lecz będą one niepoprawne.
 
stansz  Dołączył: 03 Maj 2006
Witam.
Zainspirowany tematem wykonałem kilka zdjęć porównawczych przy użyciu K5 plus SMC FA*300/4.5 i konwerter Tamron AF 2x.
Ustawianie ostrości działa bezproblemowo w trybie automatycznym.
Dla zainteresowanych porównaniem jakości zdjęć z konwerterem i bez, poniżej załączam odnośnik.
https://readycloud.netgear.com/client/browselink.html#t=0blqp04m4r7t463dmtl47ad7oeo/FA300_45%20vs%20FA300_45_TCx2
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ponieważ wróciłem i udało się wywołać trochę fotek to przedstawiam fotki wykonane zestawem: K-1, SMC FA*300/4.5 + Konwerter AF1.7. Dwie pierwsze, to całe kadry zmniejszone do formatu 900x600. Wszystkie ujęcia robione z ręki, a więc czułość dość mocno "podbita". Ręce już nie te a jakoś nie chciało mi się chodzić z monopodem.

1. "karmiąca mama"


2. Mała złodziejka zajadająca nasze truskawki


3. Wycinek 900x600 z całego kadru
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Wiewióry wyglądają bardzo ładnie! Czy ostrość (na fotce pełnej wielkości) jest satysfakcjonująca?

Ostatni przykład gorszy... aż chciałoby się zobaczyć cały kadr, by móc wyrobić sobie zdanie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Samp, wiewióry to całe kadry, zmniejszone do pokazania na forum. Jak dla mnie, pełnowymiarowe pliki po obróbce w LR są ok. Trzeba jednak pamiętać, że przy wypadkowej ogniskowej zestawu = 510mm, głębia ostrości jest bardzo mała. Poza tym najlepsze efekty z pewnością osiągnęło by się przy używaniu statywu.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Ok 7-8 lat temu robiłem zdjęcia ptaków zestawem Sigma APO tele Macro 400/5.6 ze stykami + konwerter 1.7 AF + Pentax K-3 .Rezultaty były zadowalające , a nawet całkiem niezłe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach