kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Program na android Pentax KP
Witam,
Czy ktoś kto ma Pentaxa KP instalował na telefonie ten program? Telefon mam na androidzie 9.
U mnie łączy się z aparatem, mogę transeferować zdjęcia, ustawiać parametry zdjęcia, ale nie dział samo zwolnienie migawki.
Może robię coś nie tak?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Może trzeba włączyć zdalne wyzwalanie?
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Dziękuję, problem rozwiązany. Zdjęć nie da się uruchomić jeśli ustawiony jest tryb zdjęć seryjnych. Na pojedynczych działa.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zazdroszczę, u mnie (mimo najnowszego androida) były same problemy, miałem płatną wersję tego softu i zwróciłem. Zdecydowanie lepiej wypada wifi commander for pentax na PC - tu w zasadzie z marszu wszystko działało.
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
O którym konkretnie programów piszecie?
Bo jest ich kilka.
Jakieś doświadczenia z nimi?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
FotoPepe, racja, jakoś tak założyłem, że chodzi o to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luckyxmobile.pentaxphotosync&hl=en
Jednak żadna z pobieranych aplikacji nie działała u mnie dobrze, jedynie na PC uzyskałem zadowalające efekty
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
jerz napisał/a:
FotoPepe, racja, jakoś tak założyłem, że chodzi o to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luckyxmobile.pentaxphotosync&hl=en....

Dzięki za info..
Właśnie mnie naszło w tym sezonie, żeby telefon pomógł w działaniach z aparatem...
Generalnie ostatnio podupadłem z fotografią..
Czas nadrabiać straty :-D


Będę wdzięczny za sugestie dotyczące Apek do Pentaxa - które najlepiej działają...
Jakby co mam telefon z Androidem, żadem iOS..
 

kowal269  Dołączył: 23 Lip 2013
Jeśli o mnie chodzi pisałem o programie image sync. Umożliwia między innymi przesyłanie zdjęć z aparatu na komórkę oraz podgląd i wyzwalanie migawki. Tak jak pisałem wyzwalanie migawki nie działa przy ustawieniu zdjęć seryjnych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach