kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Poszukiwany zbędny rzutnik dla niedowidzących dzieciaków!
Ahoj!

Wybaczcie, że tak nagle wyskakuję po latach, ale jest sprawa i ona, może nie jest wielka, ale jest taka, że jest okazja zrobić dobry uczynek. A jak wiadomo Pentaksiarze są w tym bardzo dobrzy!

Znaczy jest tak, że mam koleżankę, co zawodowo zajmuje się opieką i terapią nad dziećmi niedowidzącymi. Pracuje na państwowym, więc kasy nie ma na nic, za to ma pomysły, jak by tu pomagać dzieciakom jeszcze bardziej. Tyle, że potrzebuje rzutnika do slajdów. I tu się pojawia okazja do pomocy!

Może ktoś ma jakiś sprawny rzutnik, co się tylko starzeje w szafie czy na pawlaczu, a mógłby posłużyć w terapii? I nie chce za niego tysięcy monet (za darmochę nie musi być, pokrywam koszty zakupu i przesłania). Więc jak by ktoś mógł pomóc, to ja bardzo zachęcam. :D

A teraz kilka słów od niej:

Pracuję w przedszkolu z dziećmi niepełnosprawnymi jako terapeuta widzenia – tyflopedagog. Prowadzę też zajęcia z jeszcze młodszymi dziećmi w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Ciągle się dokształcam i pewnego dnia na warsztatach pewna bardzo mądra osoba opowiedziała nam, jak wykorzystać stary rzutnik i puste ramki do slajdów – można z nich zrobić intrygujące i pobudzające do patrzenia widoczki, jak na zdjęciu. Seria takich slajdów wspaniale się sprawdza w czasie zajęć w Sali Doświadczania Świata. Poza tym mam też wydrukowane na folii i gotowe do zamontowania w ramki specjalne slajdy do stymulacji widzenia. Kiedyś można je było kupić jako slajdy właśnie. Obecnie już tylko w wersji cyfrowej a na zakup rzutnika multimedialnego i ekranu, a do tego zestawu slajdów przez moje przedszkole nie mam co liczyć. No i rzutnik multimedialny spełni tylko tę jedną funkcję, bo krajobrazów z innej planety zrobionych farbkami do szkła, cekinami, solą, starą koronką i tak dalej na nim nie puszczę. Gdyby ktoś miał taki rzutnik, który leży gdzieś zapomniany, przygarnę go z otwartymi ramionami.

Pomożecie?

PS. 2 posty niżej jest link do zdjęć wyjaśniających troszkę o co chodzi. Sam nie wpadłem na pomysł, jak je tu wstawić, więc dzięki! :D

 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Czy to chodzi o np. rzutnik Diapol? Bo taki prawdopodobnie mam (i to w niezłym stanie), tylko muszę go odszukać.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Raczej tak. Z postu na FB wynika że chodzi o rzutnik do ramkowanych slajdów.
Ja już ramki wysłałem ;-)

https://imgur.com/a/dild1d4
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dokładnie o rzutnik do slajdów, taki tradycyjny, chodzi.

Jak byś chciał się pozbyć, to bardzo chętnie skorzystamy z okazji.

Rzecz jasna - napisz ile byś za niego chciał i ile wyniosą koszty wysyłki. Wszystko pokrywam! :D
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Jakieś fatum :?:
Dwa dni temu odgrzebałem z czeluści schowka nieużywaną od lat skrzynię - Reflecta [znaczy się Agfa] Diamator AFM. Ciekawa konstrukcja, bo oprócz normalnego rzutowania na zewnętrzny ekran, sprytna suwka przełącza obraz na wewnętrzny "telewizorek"; przerzut i fokus na skrzynce oraz kablowym pilocie. Zaraz sprawdzę czy halogen jeszcze działa, bo to naprawdę kilka lat minęło. Do tego ramek ile tylko i magazynki standardowe 36 i długie 50.
To co, pakować? ;-)

Edit: Sprawny, halogen pali ale sprawdziłem tylko do 30% [jest płynna regulacja mocy], przesuw działa, AF [ :!: ] bez zarzutu. Wewnętrzny "telewizorek" to 24x24cm. I to koniec pozytywów - przepuściłem zawartość pierwszego z brzegu magazynka, technicznie dno w barwach ORWO, tematycznie żenua :oops: Chyba jednak nie będę kontynuował "retrospektywy tfu!rczości" :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba mam gdzieś zadekowane magazynki do slajdów, miałem zamiar kiedyś pomyśleć o rzutniku, ale w takim celu mogę je przekazać. Mogę to sprawdzić za kilka dni i dać znać przez PW.
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Finalizuję już z Greentrek przekazanie tego Diamatora AFM.
Więc jak masz jakieś zbędne magazynki, które by były z nim kompatybilne, to nie odmówimy! :D

Dzięki wielkie za pomoc!
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Jeśli rzutnik z magazynkami i ramkami byłby nadal potrzebny, to Diapol czeka (oczywiście jako dar za cenę przesyłki).
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
kiwaczek napisał/a:
Finalizuję już z Greentrek przekazanie tego Diamatora AFM.
Więc jak masz jakieś zbędne magazynki, które by były z nim kompatybilne, to nie odmówimy! :D

Dzięki wielkie za pomoc!

Ja już się z Anią dogadałem, ale jakby co to Diamator akceptuje magazynki Diapola.
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
Ja już się z Anią dogadałem, ale jakby co to Diamator akceptuje magazynki Diapola.

Super!
Jeszcze raz wielkie dzięki!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Zapakowany i jeszcze jakieś magazynki na dopełnienie pudła, niestety bez ramek. Pobieżne przejrzenie swojego zasobu i eliminacja gniotów dla odzyskania ramek zajęłoby wiele czasu, którego zwyczajnie nie mam. Tak więc jeśli ktoś ma ramki na zbyciu to jest szansa na podreperowanie swojej karmy :-?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mam pudełko pustych ramek Reflecta GM. Jeśli z rzutnikiem wysyłasz magazynki do GM, mogę dosłać.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
On jest do systemu CS, ale ramki sporo grubsze też wchodzą. Najważniejsze żeby ramka była dobrze zapięta i nie rozleciała się w torze optycznym wewnątrz maszyny.
Jakby co dogadaj się z Kiwaczkiem, on jest prowodyrem zamieszania. Ja swoje zrobiłem 8-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Że diamator łyka grubsze ramki, to wiem, ale chodzi mi o to, jakie posłałeś magazynki, bo GM do magazynka CS nie wejdą. Magazynków na grube ramki mam niestety tylko dwa i wolę się nie pozbywać. Za to w weekend mogę spróbować uwolnić trochę ramek CS od swoich gniotów, jeśli by takie ramki były potrzebne, a innego wyjścia nie było.
Pozdrawiam
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Aaa! To widzę, że już tu się dogadywaliście, a ja maile wysyłam. ;)

Myślę, że na razie Ani wystarczy to co dostała - ale będę trzymał rękę na pulsie. Z małą przerwą, bo właśnie spadam na wakacje i do przyszłej niedzieli będę pozasieciowy raczej. Więc kontaktu tą drogą raczej ze mną nie będzie. :(
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
PiotrR napisał/a:
Że diamator łyka grubsze ramki, to wiem, ale chodzi mi o to, jakie posłałeś magazynki, bo GM do magazynka CS nie wejdą. Magazynków na grube ramki mam niestety tylko dwa i wolę się nie pozbywać. Za to w weekend mogę spróbować uwolnić trochę ramek CS od swoich gniotów, jeśli by takie ramki były potrzebne, a innego wyjścia nie było.
Pozdrawiam

Wysłałem normalne magazynki Diapola, tyle że długie, na 50 ramek. I przede wszystkim proste, nie zwichrowane, bo i takie się zdarzały. W sumie na 300 przezroczy, więcej nie weszło do pudła.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A, to w standardowych magazynkach ramki GM chodzą z moim diamatorem jak złoto.
Mogę słać.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A ja dostałem potwierdzenie że dotarł i nowa posiadaczka jest bardzo zadowolona 😎
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
To ja chciałem tylko powiedzieć, że jak zwykle, dumny jestem, że jestem częścią (mało aktywną) tego wspaniałego środowiska!

Ania mówi, że przesyłki dotarły, rzutnik śmiga jak nowy, a ona już szykuje się do tworzenia ramek terapeutycznych na nowy rok szkolny.

Ania dziękuje z całego serca, a ja się do tych podziękować dołączam!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Normalny kawałek niewymuszonej życzliwości, nie rób scen :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach