Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej, ale to nie to samo. U nas jest Pentax Disaster Auto Focus :evilsmile:

[ Dodano: 2020-06-29, 09:07 ]
Rivelv napisał/a:
pogubiłem się gdzieś w tych skrótach - czy ktoś mógłby jakąś podpowiedź zrobić ??
PDAF - Phase Detect AF - autofokus "fazowy", taki mają lustrzanki przy foceniu przez wizjer oraz odpowiednio przygotowane (sprzętowo) bezlusterkowce.
CDAF - Contrast Detect AF - autofokus na bazie detekcji kontrastu; co ostre - to kontrastowe, wiadomo.
DFD - Depth From Defocus - to taka, zdaje się, panasonikowa wersja CDAF, która rzekomo z bieżącej nieostrości potrafi określić dokąd i ile pokręcić, żeby było ostro; ma zapisane charakterystyki nieostrości szkieł i coś tam z nich szacuje - przepraszam, tyle wiem z materiałów marketingowych Panasonika... ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
bbartlomiej napisał/a:
greentrek, ma.

Sorry, oczywiście ma, powaliło mi się z canonowskim Dual Pixel AF
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
JIP poinformowało wczoraj, że nie będzie używała marki Olympus.
A Olympus poinformował o nadchodzących premierach:

Olympus OM-D E-M10 Mark IV - $699,
Olympus M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS - $1499,
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
fuen, masz gdzieś link do tej informacji od JIP? Tłumaczyłem teraz info z oficjalnej strony JIP i jest tam tylko informacja, że JIP przejmie R&D i produkcję oraz, że będzie wspierać obecnych nabywców sprzętu. I że twierdzą, że są w stanie zwiększyć rentowność. Nie widziałem nic odnośnie nieużywania marki Olympus.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Czyli to ten stary, jedyny news. Pewnie szczegóły jeszcze ustalą, ale rzeczywiście pisali o marce OM-D i Zuiko. Co do "Olympus", niczego nie widziałem.

JIP pisze:
Cytat
By adding support from JIP, the NewCo, as the successor of reputable
brands such as “OM-D” and “ZUIKO,” will utilize the innovative technology and unique product
development capabilities which have been developed within Olympus, and will realize continuous
growth of the business by bringing better products and services to the users and customers and by
making itself a productive and rewarding work place for its employees.
Więc tu też nie ma informacji, jakie marki zostaną kupione, tylko że NewCo będzie następcą poważanych marek jak OM-D i Zuiko, ale nie ma słowa czy będą tych marek używać ani czy będą/mogą używać marki Olympus.
Identyczny statement jest na stronie Olympus Global (ten sam PDF z tym samym dokumentem co na JIP)

[ Dodano: 2020-07-15, 21:02 ]
I o wilku mowa
https://www.dpreview.com/...lty-and-support

OM-D i Zuiko będzie używane, jeszcze nie wiadomo czy Olympus też.
W produkcji raczej nie powinno być zmian. Planują po przejęciu skupić się na zaawansowanych modelach. E-M1X nie sprzedaje się tak dobrze jak E-M1 i E-M5, ale jakieś tam uznanie profesjonalistów niby zyskał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach