Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Modem/router LTE z dobrą anteną Cytuj
Cześć fafiki moje kochane!

Czasy są takie, że w zasadzie mogę pracować skądkolwiek, bylebym miał w miary doby internet pod ręką. Dlatego poszukuję dobrego modemu/routera LTE, który będzie miał antenę, która zapewni jak najlepsze działanie, kiedy na telefonie zobaczę, że mało kresek.

Przykład z życia: to miałoby być takie urządzenie, żeby net na Kaszubskich Grzybkach w Jabłończy pozwalał na rozmowy audio przez Microsoft Teams i pracę przez zdalny pulpit Windows (to jest maksimum wymagań).

Ktoś coś?

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Jak stacjonarny, to obadałem swego czasu temat i wyszedł mi TP-Link TL-MR6400. Mobilnych nie znam.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Kytutr, że niby internet na Kaszubach w lesie?

Nie wiem czy się przez ostatnie lata coś poprawiło ale jak byliśmy ostatnio to miałem mieć calla online na Skype i się nie dało :-P

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Czemu nie? Niech przywiezie i postawi własnego BTSa, to i inni skorzystają 8-)
Z moich doświadczeń - LTE to rzecz fajna... w mieście; poza nim jakość sygnału szybko spada, nawet jeśli fon nominalnie pokazuje 3/4G to faktyczna przepustowość jest mierna. W niektórych regionach, gdzie ludzi nie za gęsto, to i przekaźników nie ma po co, lub nie ma gdzie stawiać. I żadne dumne mapki zasięgu na stronkach operatorów tego nie zmienią.

warart  Dołączył: 30.09.2010
Poziom sygnału to nie wszystko. Ja zmieniłem operatora i na tym samym modemie mam zasięg o jedną kreskę słabszy niż u poprzedniego, a prędkość internetu wzrosła znacznie. Nie wiem na czym to polega, ale mam wrażenie, że na prowincji jest sprzęt, który nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością abonentów. Kiedyś internet mi zwalniał w letnie weekendy gdy zwiększała się ilość ludzi przyjeżdżających na wypoczynek. Od początku pandemii gdy wszyscy mający dacze w mojej okolicy i mogący pracować zdalnie zjechali na swoje działki internet stał się momentami nieużywalny. Początkowo czekałem, że może coś poprawią, ale się nie doczekałem i zmieniłem operatora na, wydaje mi się, mniej popularnego i da się żyć.

SeizeThePicture  Dołączył: 07.11.2009
warart, u nowego operatora masz po prostu więcej air time'u. Ot cała filozofia.

Soosa  Dołączył: 10.04.2009
Może jednak antena zewnętrzna? Można wtedy takową ustawić na inny BTS, ten dalszy - kwestia tylko tego że trzeba jak najmocniej celować w częstotliwość (nie kupować anteny na wszystkie częstotliwości). Przy modemie podłączanym do komputera przez USB można wtedy pokusić się o wymuszenie pracy z konkretnym nadajnikiem. Z modemów "stacjonarnych" to tylko wysokie modele Huawei (B525), budżetowo B315 (używki na allegro w okolicach 200 zł) - również ponoć można sterować parametrami włącznie z wymuszeniem połączenia z konkretnym BTSem. O modemach przenośnych wielkości pudełka od zapałek czy paczki papierosów - proponuję zapomnieć. Lepiej sprawdzi się telefon udostępniający internet.

Skocz do: