Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jakaranda, dziękuje :)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Jak zwać tego motyla podobnego do liścia (zdjęcie u góry)?
Mam takiego osobnika na jednym ze swoich zdjęć.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
Jak zwać tego motyla podobnego do liścia (zdjęcie u góry)?

To po prostu latolistek cytrynek. :-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Marek, oświeciłeś mnie - dzięki! :lol:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kot72, piękny!
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
potraff, dziękuję w imieniu motylka ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006

 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Onętek kosmos . Posiałem w tym roku ale jeszcze nie zakwitły .
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
plwk - śliczne onętki :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trochę motylków się pojawiło. Ja robię im fotki tylko "z podejścia". O ile się to uda.
1.
Rusałka żałobnik. Jeden z największych i najładniejszych motyli występujących w Polsce. Nie spotkamy go na kwiatach a raczej na opadłych owocach, zranionych drzewach. Jest samotnikiem i jest bardzo płochliwy. Gdy pojawiły się w pobliżu leśnej chatki, to Wiesia wyłożyła plasterek pomarańczy. Użyty obiektyw to manualny Tamron 90/2.5 F=11, T=1/30

2.
Niżej jakaś dostojka. Chyba "Dostojka Latonia" ale pewności nie mam. Pentax SMC F 50/1.4 @ 4
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
powalos, Twoja widza ze świata zwierząt zawsze budzi u mnie podziw.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff, szukam, czytam. Kiedyś wyjaśniałem skąd to się wzięło. Gdy syn był mały to nie chciałem odpowiadać bzdur na jego pytania. Trochę przy okazji sam skorzystałem. Dziękuję za uznanie. :oops:
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos - moje uznanie za motylki z podejścia, bo mnie uciekają zanim podejdę ;-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Ja nie myszę podchodzić - mój widok jest wystarczający by uciec. Całe szczęście, że pies mnie trochę słucha.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to pozwolę sobie wstawić kolejnych przedstawicieli polskiej fauny. Myślę, że nadaje się to do tego wątku. Na pierwszy ogień ważka "Tężnica Wytworna". Tak udało mi się ustalić na podstawie informacji w Wiki. Jest bardzo podobna do Tężnicy Małej, która ma jednak zabarwione dwa elementy przy końcu odwłoka. Obiektyw Tamron adaptall 90/2.5@8


oraz ślimak "Wstężyk gajowy" występujący w kilku odmianach barwnych. Jest ponoć jadalny, ale ze względu na małe rozmiary nie używany przez ludzi. Jest za to bardzo chętnie zjadany przez drozdy. Szczególnie przez śpiewaka. Sam ślimak żywi się glonami i najchętniej obumarłą tkanką roślin zielonych. Obiektyw Tamron adaptall 90/2.5@9.5
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To teraz wracamy do tego co kwitnie. Kto zgadnie czego to za kwiatostan ?

 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
ogórek ? kiełbasa i sznurek ...

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Blisko, ale nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach