zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelb, no to sam sobie odpowiedziałeś na wszystkie pytania :mrgreen:
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
pawelb, ja raczej nie doktoryzuję się w dużych wersjach, bo i tak nie robię dużych odbitek, a na małych to nie razi. Tzn. oglądam zdjęcia pomniejszone do rozdzielczości ekranu, a nie cropy 1:1.

Przypatrzyłem się jeszcze raz zdjęciom i masz rację, że te szare gałęzie nie wyglądają zbyt ładnie. Jakoś wcześniej tak cieszyłem się, że w ogóle udało mi się wyciągnąć coś z nieba, że nie zwróciłem na to uwagi :-P . Starałem się nie przeostrzać, bo akurat mnie to trochę drażni, przeszkadza mi to bardziej niż artefakty.

Ze wszystkich zaprezentowanych zdjęć najbardziej podoba mi się praca zorzyka i uważam, że ciężko byłoby coś więcej wyciągnąć dysponując tymi metodami jakie są dopuszczone do naszej zabawy. Ale ja jeszcze straszny amator jestem :mrgreen: :-P . Chciałem coś pokombinować w tym temacie, ale ja mam tylko PPL i C1, a tam nie ma takich możliwości jak podał zorzyk :-( .

A tak w zasadzie, to przecież nie jest konkurs tylko zabawa, a dla mnie wręcz nauka. W końcu robimy to dla własnej przyjemności i każdy robi jak mu się podoba, a inni mają okazję zobaczyć co się da wyciągnąć z tego RAW'a i męczyć :-P autora jak to zrobił.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
pawelb, regulamin nie ogranicza stosowania takich czy innych narzędzi, narzuca jedynie zasadę, że zawsze operujemy na całym obrazku a nie jego wycinku (co oczywiście ogranicza możliwość kompensacji niektórych zjawisk).
Co do pracy w obrazem to ja staram się zwracać uwagę na to jak wyglądają szczegóły w powiększeniu, jednak często albo decyduję się na świadomy kompromis, albo wręcz nie zauważam, że jakiś fragment obrazu "właśnie poszedł w maliny" - co przy pracy na małym (17") monitorze i oglądaniu zwykle tylko wycinka łatwo może się zdarzyć (a jak jeszcze używasz procka AMD ...)
Natomiast ważne jest to, o czym pisali już wcześniej inni - to tylko zabawa i fakt, że zdjęcia są oceniane przez innych oraz ktoś wskazuje, że jego zdaniem to czy inne zdjęcie jest najlepsze i wygrywa, nie oznacza, że akurat to obrabiane przez nas jest złe - ja na przykład, porównując "moje" zdjęcia z innymi, rzadko dochodzę do wniosku, ze powinienem coś zrobić inaczej - zwykle moje zdjęcia podobają mi się, w końcu zgodnie z moim własnym gustem obrabiałem je tak a nie inaczej (mimo, że Zorzyk moim wielkim autorytetem jest :-P ).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ech... nie widzę inaczej, jak jakaś beczka na PPD :mrgreen:
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
valdis62, mnie również podobają się Twoje wersje obróbki :mrgreen: już od kilku RAW Challenge w tył.
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
valdis62 napisał/a:
pawelb, regulamin nie ogranicza stosowania takich czy innych narzędzi, narzuca jedynie zasadę, że zawsze operujemy na całym obrazku a nie jego wycinku (co oczywiście ogranicza możliwość kompensacji niektórych zjawisk).

No tak, o to mi chodziło, tylko nieprecyzyjnie się wyraziłem.

valdis62 napisał/a:
Natomiast ważne jest to, o czym pisali już wcześniej inni - to tylko zabawa i fakt, że zdjęcia są oceniane przez innych oraz ktoś wskazuje, że jego zdaniem to czy inne zdjęcie jest najlepsze i wygrywa, nie oznacza, że akurat to obrabiane przez nas jest złe - ja na przykład, porównując "moje" zdjęcia z innymi, rzadko dochodzę do wniosku, ze powinienem coś zrobić inaczej - zwykle moje zdjęcia podobają mi się, w końcu zgodnie z moim własnym gustem obrabiałem je tak a nie inaczej (mimo, że Zorzyk moim wielkim autorytetem jest :-P ).

Panowie, spokojnie, :-) ja wiem, że to tylko zabawa (chociaż bardzo kształcąca) i naprawdę stosownie do tego podchodzę. Czasem, gdy obejrzę cudze wersje, nie mogę się nadziwić, że sam na jakiś pomysł nie wpadłem, czasem moja wersja nadal mi się podoba, a czasem nie, wreszcie czasem dziwię się, co takiego jest w czyimś zdjęciu, że tak bardzo się innym podoba, albo czemu ktoś nie zwraca uwagi na coś, co mi akurat przeszkadza. Nie traktujcie tego, że o to pytam jak jakiejś strasznej krytyki. :-) :-B
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
pawelb, spoko :mrgreen: ja nie traktuję Twoich postów jak krytyki. Wręcz przeciwnie, dzięki Tobie zeróciłem uwagę na te nieszczęsne gałęzie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach