Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
konopia napisał/a:
Nie to co sprzedajni najkonowy, patrzący tylko na jakość obrazowania i to co oferuje system, (...) nic poza tylko pogoń za świetnym sprzętem i zdjęciami :cry:


za przeproszeniem Pań pieprzysz Pan :mrgreen: ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Czy Nikon robił/robi jakieś obiektywy manualne z procesorem?
Była taka seria, ale nie wiem czy Nikon jeszcze to robi.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
za przeproszeniem Pań pieprzysz Pan

awakqwq, a że tak z nienacka zapytam, a kogo? :oops:
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
tomecki napisał/a:
a że tak z nienacka zapytam, a kogo?

a to już moja prywatna sprawa,
nie zamierzam się dzielić tą informacja na forum foto :evil:

swoją drogą po co komu Nikkory manualne skoro (podobno) NIkon na najlepszy system AF ze wszystkich.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
konopia napisał/a:
swoją drogą po co komu Nikkory manualne skoro (podobno) NIkon na najlepszy system AF ze wszystkich.


To wy wszyscy kupujecie stalki, bo pentax nie ma?
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Są tacy amatorzy jak ja co używają tylko manualnego ostrzenia

Polecam kit 17-70 naprawde kiedyś miałem z nim do czynienia. Chyba nie bylo jakiegoś znacznie lepszego kita w żadnym systemie jak ten i niech zostawi sobie troche pieniążków, odłoży w ING czy PKO. pobawi się kitem, zobaczy jakich ogniskowych używa najczęściej i niech kupi sobie stałkę... Taka propozycja
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
konopia napisał/a:
nie zamierzam się dzielić tą informacja

Hm, pytanie było do awakqwq.

awakqwq, mogłeś sobie darować!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zorzyk, bo chyba zostałem nie zrozumiany bądź źle zrozumiany. Ja tylko przeprosiłem Panie za użyty wulgaryzm. zorzyk, przepraszam ale nie mogłem. Mam serdecznie dość sprzętowych onanistów. Są dla nich fora więc po co przychodzą tutaj?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Mam serdecznie dość sprzętowych onanistów. Są dla nich fora więc po co przychodzą tutaj?


A o czym niby jest to forum?
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
a własnie co to jest sprzetowy onanizm.. bo jezeli mam spazmy nocne jak uzbierałem pieniążki po 2 miesiącach na obiektyw który był mi potrzebny, to pewnego rodzaju onanizm :P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos, myślałem, że o pasji / hobby jakim jest fotografia, o technice i technologi z foto zawiązaną. Jak dla mnie to forum zrzeszam osoby, którym się spodobał system Pentaxa. Gdzie można podzielić się doświadczeniami i problemami związanymi ze sprzętem Pentaxa. Ot tak mi się wydaje ;-) Miejsce gdzie można sobie miło pogadać o wszystkim i o niczym i chyba zazwyczaj tak jest ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Miejsce gdzie można sobie miło pogadać o wszystkim i o niczym i chyba zazwyczaj tak jest


Idealizujesz... :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos, a wiesz. że nie. Ja naprawdę tak myślę i napisałem to na poważnie. Nie wiem, może stałem się bardziej drażliwy lub mniej tolerancyjny ale nie sądzę, raczej jestem zmęczony gardłowaniem i kłótniami. Atmosfera tego forum oparta na koleżeństwie sympatii i humorze to magnes, który mnie do tego forum przyciąga i sprawia że często i to chętnie je odwiedzam.

Oczywiście najważniejsze są OT :mrgreen: ale wymienione powyżej elementy7 tez mają jakieś znaczenie.

Wracając do tematu wątku. Nie wiem nie mam Nikona. Proponuję odwiedzić forum Nikona i poczytać i tam zadać to pytanie. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
alkos, a wiesz. że nie. Ja naprawdę tak myślę i napisałem to na poważnie. Nie wiem, może stałem się bardziej drażliwy lub mniej tolerancyjny ale nie sądzę, raczej jestem zmęczony gardłowaniem i kłótniami. Atmosfera tego forum oparta na koleżeństwie sympatii i humorze to magnes, który mnie do tego forum przyciąga i sprawia że często i to chętnie je odwiedzam.


Nie, no ja żartowałem - wiem, dlatego sam tu siedze, nie majac juz ani jednego Pentaxa (oprocz pierscieni posrednich na sprzedaz :-P ) ... ale - nie wmawiaj mi, ze to wszystko nie opiera sie troche na onanizmie sprzetowym....
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos, jak dla mnie nie. Raczej na pasji i dzieleniu się nią. Zauważ że na tym forum bardzo rzadko pojawiają się kwiatki w stylu ten korpus obiektyw jest najlepszy na świecie. Bardzo często można znaleźć krytyczne wypowiedzi użytkowników na temat posiadanego przez nich sprzętu. Onanizm owszem pojawia się, czasami, ale odnoszę wrażenie, że jest go zdecydowanie mniej niż na innych forach foto. CO nie ukrywam, cieszy mnie bardzo.

alkos napisał/a:
sam tu siedzę, nie mając już ani jednego Pentaxa
eetam może jeszcze kiedyś kupisz kto wie ;-)

[ Dodano: 2007-10-20, 20:47 ]
tak przy okazji gdzie twój avatar?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
eetam może jeszcze kiedyś kupisz kto wie


Moze... kto wie...

Cytat
tak przy okazji gdzie twój avatar?


? Ja go widze...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ike och.*)


-----------------
*) == podberlińskie "Ich auch".
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
? Ja go widze...
cholera to nie wiem co się dzieje bo ja nie :-/

zorzyk, po polsku proszę ;-) ustawy z dnia 22 lipca 1999 r. o języku polskim kolega nie zna? ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ać, zapomniałem przetłumaczyć, że ja też :roll: :oops: :-B :mrgreen:
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Witam, jestem tu nowy.
Ja akurat zmieniłem system z Nikona (F60 - analogowy+kit 28-80+Tamron 70-300) na Pentaxa (Samsung GX10+kit).
Chciałem na początku kupić coś z Nikona, taniego z matrycą 10mln. Okazało się, że z D40x nie będę miał AF w przypadku moich starych obiektywów (brak silnika w korpusie). Zaczynało mnie to denerwować, że w Nikonie coraz to więcej rzeczy zaczyna nie pasować jedno z drugim. Nie chcę więcej niespodzianek - dla cyfry wybrałem system Pentax. Niestety 10mln w systemie Pentax to dużo kasy, ale jest to uzasadnione - korpus z wyższej półki. W moim przypadku oznacza to brak pieniędzy na drugi obiektyw. I tu mam pytanie:
Czy może nie znalazł by się chętny na wymianę
Nikon F60+kit Nikkor AF D 28-80/3,5-5,6+Tamron AF D 70-300/4-5,6 MACRO 1:3,9
na równorzędny Pentaxa?
Mój sprzęt jest w stanie technicznym i wizualnym idealny.
Korpus F60 jest prosty, ale nie do zdarcia, jest w nim wszystko co potrzebne do fotografowania, no może oprócz braku podglądu głębi ostrości, wyzwalania wężykiem i nie współpracuje z obiektywami ze stabilizacją.
djack napisał/a:
szpajchel napisał/a:
Czy Nikon robił/robi jakieś obiektywy manualne z procesorem?
Była taka seria, ale nie wiem czy Nikon jeszcze to robi.

Robi, bardzo krótki (mam na myśli wymiary zewnętrzne), podobny do pentaxowskiego:
http://www.fotoklik.pl/shop.php?pid=1663
Tam jest błąd, to jest obiektyw MF a nie AF.
Podobno niektóre lustrzane manualne obiektywy mają procesor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach