dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
NIE! Po tym jak Agfa zamknęła fabryki, cały sprzęt kupiły 4 firemki i to one produkują teraz filmy. Jeśli jakość będzie utrzymywana w każdej partii to może się okazać, że to dobra alternatywa na rynku materiałów. Nie znam szczegółów, ale nadal ma być stosowana technologia i logo Agfa.

Czyli kupili marke, a nie firme, tak?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Hmm, do końca nie wiem, a domyślać to się mogę prywatnie, a nie publicznie. Będę drążył temat skoro jest takie zainteresowanie i dam znać czego się dowiedziałem. Konkluzja na dziś - Agfa nie robi APXów teraz, zakończenie produkcji nastąpiło i reaktywacji nie ma. Na szczęście ktoś wyczuł, że przedwcześnie Agfa zrezygnowała i produkuje/sprzedaje coś, co nawiązuje do starych produktów. Widzimy zainteresowanie, czyli może nie upadną szybko :-D [O ile będą jakość trzymać!]
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Hmm... Czyli jest szansa, ze kupili cala linie technologiczna i bedzie to samo. Za 9 zl to bylaby rewelacja :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
Konkluzja na dziś - Agfa nie robi APXów teraz, zakończenie produkcji nastąpiło i reaktywacji nie ma. Na szczęście ktoś wyczuł, że przedwcześnie Agfa zrezygnowała i produkuje/sprzedaje coś, co nawiązuje do starych produktów.


Chyba sie Tref troche mylisz. Jakis rok temu pojawil sie APX w lekko zmodyfikowanej szacie graficznej. I robi go dalej spolka AgfaPhoto, ktora co prawda przechodzi wlasnie proces upadlosciowy i jest niezalezna firma od starej Agfy, ale caly czas produkuje. Kurde, kombinujecie jak konie pod gorke. Przeciez to wszystko jawne informacje.
http://www.agfaphoto.com/...t=about&lang=en
dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Faktycznie. Ale tak czy inaczej najbardziej istotny jest efekt koncowy, czyli to ze filmy Agfy sa nadal dostepne na rynku i... korzystajmy z tego :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Przeciez to wszystko jawne informacje.

Jawne, ale trzeba je znalezc :-P

Tu jest o przeksztalceniu Dzialu Obrazowania Fotograficznego AGFY w spolke AgfaPhoto:
http://www.biznespolska.p...ontentid=100725

Tak jak wspomnial dzerry, filmy nadal robi AgfaPhoto, mimo prowadzenia procedur upadlosciowych:
http://www.agfaphoto.com/...ss_22072005.pdf

Dystrybutorem jest, zgodnie z tym co napisal sylwiusz, firma
Lupus Imaging & Media:
http://www.lupus-imaging-.../13/26/lang,en/

Chemie, czesci i obsluge labow sprzedali grupie a&o imaging solutions:
http://www.ao-imaging.com/index.php?lang=en

Procedury upadlosciowe zostaly wdrozone w celu przeprowadzenia w spolce radykalnej restrukturyzacji i nie maja one prowadzic do zaprzestania dzialanosci biznesowej przez AgfaPhoto.

:-)
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
tref napisał/a:
ostatnio forsowałem na 1600 [xtol 1+1] i powiększyłem, jak chcesz zobaczyć, to mnie zmobilizuj do zeskanowania. Zrobiłem z tego wglądówki [FB i RC] 9x13. Mniamniuśne ziarno, ale na 24x30 i większych będzie duże.


siemka :) skanuj skanuj - bardzo ciekawym efektów!
ja może jutro wywołam to co Ci mówiłem - fomapan 200@3200, ale ten experyment może być ciężkostrawny ;P

sylwiusz napisał/a:
To nie lepiej Agfe APX-400? Kupilem w Stodole pod schodami po 9 zl - czyli praktycznie w cenie Fomy :-)


tanio, ale to stara agfa, czy agfaphoto? agfaphoto ponoć nie jest taka straszna, ale coś mi się o uszy obiło, że ktoś podróby sprzedawał, chyba na alledrogo i jakaś bardzo kiepska emulsja..

jak Ci to wyszło?

Co do agfy - w czarno-białe są stare agfy i te nowe agfaphoto, te nowe tańsze lekko, ale z dobrego źródła słyszałem, że to już nie jest to samo.

Tak przy okazji.. trafiłem ostatnio na taki smaczek - z jeszcze starszej agfy :)

http://onephoto.net/info.php3?id=456951
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
yacek000 napisał/a:
Co do agfy - w czarno-białe są stare agfy i te nowe agfaphoto, te nowe tańsze lekko, ale z dobrego źródła słyszałem, że to już nie jest to samo.

I tak powstaja ploty! :evil:
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
;) niee - to nie plota, to info od kogoś kto zna wszystkie możliwe emulsje, bo zajmuje się tym od lat zawodowo i na oko potrafi określić różnice.. pytałem pobieżnie, postaram się podpytać konkretnie o różnice to dam znać!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
yacek000 napisał/a:
postaram się podpytać konkretnie o różnice to dam znać!

koniecznie! :-P
 
Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
Od dość dawna używam APX 100 - ostatnie dwa lata głównie dzięki siostrze , która ściągął mi ten materiał zza oceanu. Niedawno kupiłem w fotonegatywie wspominany agfafoto i nie zmieniając dotychczasowych nawyków (czyli rodinal) nie zauważyłem "na oko" istotnych różnic. Gdyby to była jakaś zupełnie inna emulsja czasy moczenia w wywoływaczach musiałby się jednak czyms róznić. Poza tym komu opłacałoby się opracowywać coś nowego jeżeli istnieje sprawdzona technologia?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Leszeg napisał/a:
Gdyby to była jakaś zupełnie inna emulsja czasy moczenia w wywoływaczach musiałby się jednak czyms róznić.


Niekoniecznie. Jesli nie widze napisu na perforacji, nie odroznie np. HP5+ od TRiXa. I konia z rzędem temu, co odróżni po odbitce...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
I konia z rzędem temu, co odróżni po odbitce...

Wstaw tu jakies skany z obu, pobawimy sie :mrgreen:
 
Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
alkos napisał/a:
I konia z rzędem temu, co odróżni po odbitce...

Jak wynika z tego co pisał yacek000 są tacy, którzy chętnie powalczą o tego konia z rzędem. Ja bym się tego nie podejmował.
Wracjac do istoty problemu, to wychodzę z założenia, że jeśli osiągam te same efekty (czyli nie widzę różnicy) to zmiana nazwy nie jest istotna. Mam dalej dostęp do APXów i to jest najważniejsze. Czekam jeszcze tylko kiedy poza małoobrazkowymi będą jeszcze dostępne szerokie.
Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - ja bede tylko sztrelal :-P
facet "aniol" i facet czytajacy to TriX....
tanczacy - poruszeni to HP5
ostatnie....cokolwiek :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
1. trix
2. hp5
3. trix
4. hp5
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
faf - półtora trafienia (cokolwiek :-P ), dan - dwa.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wsio hp5?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach