sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Długi obiektyw + statyw = problem.
Witam.

Kupiłem sobie długi i ciężki obiektyw.
Ma on jak każdy tego typu miejsce na statyw. Niestety standardowa śruba w statywie jest zbyt mała, aparat się mocuje idealnie, ale obiektyw nie.
Zatem czy ktoś wie jakie parametry ma ta w obiektywie? Muszę zmajstrować jakieś przejście.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
standardowy gwint to 1/4 cala, ten większy to na 99% 3/8 cala

acha, skok się różni:
1/4"x20 - mały
3/8"x16 - duży

przejścki są podobno dostępne, pogrzeb w archiwach pl.rec.foto - każdy ślusarz/tokarz pewnie za piwo też będzie mógł wytoczyć

 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
przejścki są podobno dostępne, pogrzeb w archiwach pl.rec.foto - każdy ślusarz/tokarz pewnie za piwo też będzie mógł wytoczyć


Dzięki dobry człowieku.
To mnie podbudowałeś bo już się bałem, że będzie to coś trudniejszego :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witam.
Starsze statywy miały śrubę z mniejszym gwintem na który była nakręcona redukcja z większym. Można też było dostać taki komplet "śrubunków" osobno. Popytaj w jakimś komisie, powinno być za grosze. Jeżeli się nie uda to rzeczywiście pozostaje zaprzyjaźniony tokarz. Pzdr.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
każdy ślusarz/tokarz pewnie za piwo też będzie mógł wytoczyć

no nie bardzo - kazdy slusarz, ktory ma sprzet i potrafi toczyc calowe gwinty. Tak bym to ujal ;]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A, no nie wiedziałem. Ja teraz mieszkam w kraju, gdzie nie wiedzą, co to centymetr. :evil:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja teraz mieszkam w kraju, gdzie nie wiedzą, co to centymetr.

stopy, kciuki i lokcie to czesci ciala ;-) :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Muszę zmajstrować jakieś przejście

W komisach i sklepach mozna czasem dostać dwa rodzaje takich przejściówek z "dużego" gwintu na "mały": taką z wystającym łebkiem i taką, która się całkowicie chowa w gwicie. Lepsza jest ta druga.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach