guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tref napisał/a:


Nie zawsze noszę 2 korpusy ze sobą, a raczej rzadko mam 2 różne rolki :)


za to ja nigdy nie mogę się zmusić do zrobienia BW z kolorowego zdj. tchnie mi fałszem strasznym, nawet jak inni mówią że jest git to nikomu nie pokazuję ,bo to oszustwo :))
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Zagadnienie drugie - powiększanie z negatywów kolorowych [C-41] na czarno-białych papierach wielogradacyjnych przy użyciu światła kolorowego - wykorzystanie gradacji.

raz cuś takiego popełniłem na zajęciach pracowni foto - nawet na wystawie wisiało 30x40 :shock: .. niestety nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że magenta była ustawiona na maksa (magnifax4+meoptacolor3) za radą prowadzącego zajęcia. Efekt w moim przypadku był nieco kosmiczny (co ciekawe z naciskiem na "nieco"), ale zadziwiająco zjadliwy .. zdjęcie było troszke mydlane, ale jak się oglądało z odległości optymalnej dla 30x40 było (przytaczam opinie oglądających) całkiem wporządku. Kadr to było stare, ośnierzone, zmrożone drzewo, które po całej operacji wyglądało bardziej na ... przysypane jak po ataku na WTC niż ośnierzone :mrgreen: Oprócz tego fufnfle zrobili z tego zdjęcia kapliczke (nie mogłem być na wieszaniu zdjęcia) - tzn. zrobili z dektury taką ramke i całość wyglądała właśnie jak kapliczka przydrożna :mrgreen: (tym bardziej, że zdjęcia wieszaliśmy właśnie na nieociosanych, pokrytych korą deskach)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla napisał/a:
za to ja nigdy nie mogę się zmusić do zrobienia BW z kolorowego zdj. tchnie mi fałszem strasznym, nawet jak inni mówią że jest git to nikomu nie pokazuję ,bo to oszustwo :))
Ja mam to samo. Dwa razy to zrobilem w zyciu i sie wstydze. Mi sie cos w glowie przestawia jak mam okreslony film w apracie i nie potrafilbym nawet zrobic zdjecie jakby czarno-biale z kolorowym filmem w puszce,

sołtys napisał/a:
magenta była ustawiona na maksa
No wlasnie - prawie graficzna gradacja z cz-b negatywem daje efekt ledwo ledwo normalnej gradacji - mi to zawsze wygladalo jak 1 albo 2 maksymalnie.

dz,

[ Dodano: 2007-11-01, 13:07 ]
tref napisał/a:
powiększanie z negatywów kolorowych [C-41] na czarno-białych papierach wielogradacyjnych przy użyciu światła białego.
Tref, tylko tak spytam - masz glowice, czy zarowke? Bo zarowka to na pewno nie jest swiatlo biale, a glowice to tez tylko troche bardziej biale swiatlo. Aha i przypomnialem sobie. Nie polecam uzywania papierow MG bez filtrow - to jest loteria. Papier MG tylko w teorii ma normalna gradacje bez filtrow.

dz.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No właśnie! Z tego co ja wiem to papier MG ma normalną gradację przy naświetlaniu przez filtr nr 3 (papier i filtry Ilforda).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach