djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Samsung GX-10
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4884
Po kiego grzyba dali te programy tematyczne? Zepsuli całą magię tego aparatu. No chyba, że GX-10 ma być znacząco tańszy od K10D i wycelowany nie tylko w tzw. zaawansowanych amatorów, ale też trochę niżej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
"Dzisiaj przedstawiciel Samsunga na Polskę, firma K-Consult zapowiedziała, że w październiku w naszych sklepach ukaże się najnowsza cyfrowa lustrzanka tego producenta." mowa o GX-10 +/-= K10D i ..
"O ile nie wiadomo czy w Polsce Pentax będzie w ogóle dostępny, o tyle Samsung zadba by GX-10 znalazł się w niemal każdym sklepie foto." - sad but true
info za http://www.optyczne.pl/?news=304
Hmm no może i brzydszy (z tyłu) od K10D ale za to będzie dostępny :mrgreen:
Ciekawym bardzo jak zareaguje cena k100d na pojawienie się na naszym rynku k10d i GX-10. Tak przy okazji to IMHO z dostępnościa u nas k100d nie jest źle czyli może z k10d też będzie dobrze.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...dodam też za http://www.optyczne.pl/?news=304 że cena GX-10 ma być ok. 3100 zł.... I to jest dopiero dobra informacja (mam nadzieję że to jest cena brutto :-) )
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
djack-programy tematyczne dali po takiego grzyba, że jest to cyfrowy aparat skierowany nie tylko do garstki zawodowców czy " obkutych" hobbystów , posiadających wiedzę niezbędną do odpowiednich ustawień zwłaszcza balansu bieli, nasycenia kolorów itp. itd. Ilu ludzi wie, Ze aby oddać nastrój zachodzącego słońca trzeba skorygować-dodać niebieska barwę z RGB, o świcie nieco czerwonej, a na sniegu zwiększyć EV przynajmniej o +0,5-1,5 itd. A tu przywoła sobie odpowiedni program i efekty będą zadowalające. awakgwg - cena K10D JMHO bedzie na poziomie F80D czyli ok.4500zł a zatem dużo wyższa od K100D. Ja mając K100D, ba nawet Sama D1l piałbym z zachwytu, do tego ostre, dobrze skorygowane obiektywy... Magia możliwości DSLRów działa a różnice w obrazowaniu pomiędzy poszczególnymi modelami nie są znów aż tak duże, zeby dyskryminować aparaty z tzw niższej półki, dla bardzo wielu ludzi zauważyłem te różnice sa praktycznie niewidoczne.Pozdr.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Piotr G. napisał/a:
cena K10D JMHO bedzie na poziomie F80D czyli ok.4500zł a zatem dużo wyższa od K100D.


Skąd takie wyliczenia? :)

Mi inaczej wychodzi...

Jak pojawił się K100D, to jego cena sugerowana wynosiła 699$ (w kicie). Cena K10D została ustalona na 999$ (także w kicie).
Obecnie, K100D + 18-55 jest do kupienia za 2700 zł. Mając te dane można ułożyć proporcję:

  699        999
-------- = --------
  2700        x

x= 3858

Ja obstawiam cenę 3999 PLN za K10D + 18-55

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dan, proszę nie krzyczeć na czerwono. Rozumiem emocje i dziękuję za zrozumienie.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
"O ile nie wiadomo czy w Polsce Pentax będzie w ogóle dostępny

A kysz, zgiń siło nieczysta!
Dobrze, że zapomniałem co to było na temat posłańców i złych wieści. :-D
Może ktoś, kto jest bliżej infomacji zabierze głos i zaprzeczy. Ciśnienie mi rośnie.
Czy tylko mnie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dan, proszę nie krzyczeć na czerwono. Rozumiem emocje i dziękuję za zrozumienie.


Zabiłeś ekspresyjność mojego przekazu :cry:

Poza tym wcale nie krzyczałem (caps był wyłączony) :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
O ile nie wiadomo czy w Polsce Pentax będzie w ogóle dostępny

eeeno skoro Apollo udostępniło egzepmlarz przeprodukcyjny to dlaczego nie miałoby być finalnej wersji??
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
"O ile nie wiadomo czy w Polsce Pentax będzie w ogóle dostępny


Bedzie dostepny nic sie nie zmienia <- wiadomosc z apollo
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
eeeno skoro Apollo udostępniło egzepmlarz przeprodukcyjny to dlaczego nie miałoby być finalnej wersji??

MKw napisał/a:
Bedzie dostepny nic się nie zmienia <- wiadomosc z apollo

Uff!
Wam wierzę, optyczne be, brzydkie
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mam takie wrażenie, że optyczne.pl należy do tej części społeczeństwa, która uważa, że jest tylko Canikon później dłuuuuugo, dłuuuuugo nic iii dopiero reszta w jednym worku ... ale to moje czysto subiektywne spostrzeznia ;-)

no aa poza tym dziś coniektórzy "ślinili się" właśnie do egzemplarza przedprodukcyjnego :-P :mrgreen: więc to raczej świadczy o czymś pozytywnym jeśli chodzi o dostępność na naszym rynku .... aaa nawet gdyby było inaczej to wspólnymi siłami, wszyscy razem, w kolektywie nie pozwolimy sprzętowym skrytożercom aby Pentax zginoł ii nasz rynek ominoł :mrgreen:

 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Piotr G. napisał/a:
Ilu ludzi wie, Ze aby oddać nastrój zachodzącego słońca trzeba skorygować-dodać niebieska barwę z RGB


nie wiem co rozumiesz przez oddac nastroj zachodzacego slonca, ale mi sie wydawalo ze chodzi oto by bylo jak naj czerwiensze :) Dodajac niebieski w rgb to tak jak dodajac cyjanu i magenty w cmyku. Tak jak magente przezyjemy przy zachodzidzie, tak cyjanu nie nie nie :) To prawda ze zolty i niebieski to para, ale taka ze sprzezeniem odwrotnym w cmyku dodamy zoltego w rgb odejmiemy niebieskiego :) To takie OT :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Piotr G. napisał/a:
Cytat
cena K10D JMHO bedzie na poziomie F80D czyli ok.4500zł a zatem dużo wyższa od K100D.


Skąd taki pomysł?
N D80 kosztuje dokładnie 3200zł brutto. P K10D nie może być droższy. Jeżeli chce się sprzedawać nie powinien przekroczyć 3000zł, Ponieważ konkurenci jak wspomniany N D80, czy Sony A100 są już w sprzedaży i zagarniają potencjalnych klientów, a P dopiero ma się sprzedawać. Chcąc przebić się i uzyskać dobrą sprzedaż musi mieć niską cenę za świetną jakość. K10 mógłby być droższy ale gdyby pojawił się przed 3 miesiącami.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
http://www.imaging-resour...1158859815.html
Dywagacje nt cen?
Jestem słabojęzyczny
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Piszą, że przypuszczają, że cena Samsunga będzie taka sama w USA, jak K10D - 900 za puszkę i 1000 za kit 18-55.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A może ktoś wie czy nowy samsung będzie obsługiwał nowe obiektywy Pentaxa, tzn. SDM-y?
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Ja jestem tylko ciekaw czy Samsung dorówna jakoscią swoich wyrobów Pentaksowi.
Co o jakości Samsunga sądzą obecni urzytkownicy jego aparatów?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Chm nie bardzo rozumiem politykę współpracy Pentaxa i Samsunga w tym momencie. Jaki jest sen wydawać praktycznie identyczne puszki w tej samej cenie ?? Przecież w ten sposób wzajemnie podbierają sobie klientów. Mam nadzieje że z czasem Samsung zacznie robić swoje własne puszki
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Chm nie bardzo rozumiem politykę współpracy Pentaxa i Samsunga w tym momencie. Jaki jest sen wydawać praktycznie identyczne puszki w tej samej cenie ?? Przecież w ten sposób wzajemnie podbierają sobie klientów. Mam nadzieje że z czasem Samsung zacznie robić swoje własne puszki

np. sens jest taki, że Samsung nie mając doświadczenia jeśli chodzi o produkcję cyfranek daje duuże pieniążki Pentaxowi na badania, produkcje itp. w zamian za to, że będzie mógł po drobnych zmianach kosmetyczno-softwerowych sprzedawać ten sam produkt pod swoją nazwą. W związku z tym Pentax może wytworzyć lepszy produkt, włożyć w niego więcej bajerów (ale jak zawsze u Pentaxa nie wodotrysków, ale rzeczywiście przydatnych ficzerów) ii sprzedać go za rozsądne pieniądze no a Samsung dzięki temu nie musi wydawać duuużo większych pieniędzy na naukę czegoś na czym się nie zna czyli produkcji (czyt. projektowania i badań przed wersją finalną) cyfranek. Oczywiście nie wiem tego na 100% ale tak to sobie wyobrażam :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach