Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Filmy 35mm i rysy
Witam,

podzielcie się proszę, czy często macie jakieś rysy na filmach (głównie małoobrazkowych)? Właśnie wywołałem Ilforda PanF i lekko krew mnie zalała... co któraś klatka ma podłużną rysę. Na szczęście zawsze robię po dwa ujęcia tego samego motywu, ale i tak mnie to wkurza. Nie jest to kwestia czystości aparatu - zawsze przed założeniem filmu dmucham w komorę filmu gumową gruszką. Nie wnikając w szczegóły - swoje błędy wykluczam, aparat też, bo to pojawia się na różnych korpusach. Co ciekawe - mam wrażenie, że to raczej problem Ilforda, ani Neopana ani APX'a 100 nigdy nie miałem porysowanego, APX400 już tak.

BTW nie tak dawno trafiłem na HP5+ w formacie '120' z DZIURAMI w emulsji, jak w Fomie... :evil:

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A wrzuciles przypadkiem kasetke w kieszen? Albo ci upadla?

Ziarno piasku + szczelina kasetki = ....
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
alkos napisał/a:
A wrzuciles przypadkiem kasetke w kieszen? Albo ci upadla?

Ziarno piasku + szczelina kasetki = ....


Nie no, co Ty... dbam o to chyba jeszcze bardziej niż o sam sprzęt...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Paweł Szkup, miałem tak kiedyś z Pan 400, miał fabrycznie rysy. Ja jestem na 100% pewien, że nie zepsułem filmu. Ale na szczęście miałem tak raz i tylko raz i mam nadzieję, że się to nie powtórzy.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
tref napisał/a:
Paweł Szkup, miałem tak kiedyś z Pan 400, miał fabrycznie rysy. Ja jestem na 100% pewien, że nie zepsułem filmu. Ale na szczęście miałem tak raz i tylko raz i mam nadzieję, że się to nie powtórzy.


No więc jednak... chyba trzeba się przestawić na płyty szklane :-P Stareński (aczkolwiek sprawny) Zeiss Ikon z tessarkiem 135/4.5 już czeka na półce :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach