zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pogubiłem się z tymi obiektywami
Witajcie!
Pogubiłem się trochę i sam już nie wiem jakie obiektywy powinienem kupić do ist DS. To co dobre to drogie, to cośrednie to różnie różni mówią.
Pytanie- jaki dobry spacerzoom z AF z tych firm poniżej.
Jeśli możecie podajcie nie więcej niż 2. Tylko nie te z najwyższej półki!
Pentax
Sigma
Tamron
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ludzie, pytajcie tak, żeby chciało sie odpowiadać.

1. Ile masz pieniędzy do wydania?
2. Masz już kita 18-55?
3. Co będziesz na tych spacerach focił? - widoczki, kwiatki z przykucu, czy opalające się panienki zza drzewa?
4. Dlaczego nie wymieniłeś Tokiny? :-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
No to jeszcze Tokina:)
Mam kita i pare manuali, ale chce coś z AF tak 28-105 i jakiś zoom 70-300, 80-200. Cenowo 800-1000 PLN. A może dokupić tego D 50-200 do APS-C a dalej bawić się w manualne stałki i zoomy. Spacer zooma do focenia na mieście i w plenrze, aby nie zmieniać ciągle obiektywu, zoomy do ptaszków i innej dzikiej menażerii
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zenza: mam, coprawda manualnego, zooma 85-205 ii do ćwirków to 205 to troche mało - wczoraj sprawdzałem ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moim skromnym zdaniem, za 1000 złotych nie kupisz dwóch szkieł, które dadzą Ci zauważalnie lepszą jakość niż tandem DA 18-55 + DA 50-200. Dużą zaletą jest waga - dzięki mniejszemu kryciu, te szkła są małe i lekkie.

Jeśli portfel bardzo krzyczy - to zamiast DA 50-200, może Sigma DC 55-200, tańsza trochę.

Zakładam, że nie chcesz tracić szerokiego kąta (~18mm) - jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl, jako alternatywa, to sprzedaż kita i kupno Sigmy 18-125(200). Masz wtedy jedno szkło, zamiast kilku i z tego co ludzie piszą - jakość akceptowalną na niedużych odbitkach.

Ja bym kupował DA 50-200.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzięki wszystkim którzy do tej pory chcieli mi pomóc. Nic chyba sie uzbroję w cierpliwość i będę obserwował może wpadnę w końcu co kupić. Miałem hybrydę to robiłem zdjęcia a teraz siedzę tylko przed monitorem i przeglądam strony w poszukiwaniu co lepsze. Chyba trzeba zacząć focić tym co sie ma! :-> Cholera w tym naszym kraju to nawet hobby nie można mieć na własciwym poziomie, tzn chociaż średnim. :evil: Gdzie ja sie urodziłem-mogłem w Etiopi, to bym nie myślał o fotografowaniu :lol: :lol: :lol:
Jarku D. chyba tak zrobię i będę zbierał na tą DA 50-200 ciemna trochę no cóż jak człowieka nie stać na to co by chciał... ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zenza - a musisz mieć nowe szkła?
Na Allegro leży teraz SMC PENTAX-FA 4-5,6/28-105 oraz TELEOBIEKTYW PENTAX 100-300 PLUS GRATIS.

[ Dodano: 2006-04-27, 18:48 ]
A! I jeszcze trochę trucia.
Przez okres przeglądania i szukania szkieł, porównywania i głowienia się każdy z nas przechodził. Chyba, że jest kobietą.
Prawda jednak jest taka, jak sam napisałeś: "Chyba trzeba zacząć focić tym co sie ma!". Obecnie cokolwiek byś nie trafił zawsze będzie dylemat "czy nie mogłem lepiej?". Po jakimś czasie jednak zawsze okazuje się, że to wszystko tylko narzędzia, więc sam sobie odpowiedz: jak długo można podniecać się młotkiem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tylko dorzuce, ze z obiektywami jest jak z kobietami. Niby lubisz ten co masz, ale zawsze masz chec na inny.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zenza - a musisz mieć nowe szkła?
Na Allegro leży teraz SMC PENTAX-FA 4-5,6/28-105 oraz TELEOBIEKTYW PENTAX 100-300 PLUS GRATIS.

Absolutnie nie musze mieć nowych właśnie obserwuję te dwie aukcje :-) i jeszcze 28-80 3.5/5.6. [b]Na Allegro są dwa 28-105 z takim samym światłem tylko jeden IF srebrny a drugi czarny , to to samo? Czy lepszy IF?
No tak gadu gadu a tu 720 zł za gaz w rachunku przyszło za ogrzewanie!!! :evil: - no to sobie chyba już kupiłem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
No tak gadu gadu a tu 720 zł za gaz w rachunku przyszło za ogrzewanie!!! - no to sobie chyba już kupiłem.

Cóż - życie to sztuka kompromisu :-? . Sorry Stary.
Ale obserwuj Allegro. Czasami trafiają się tam perełki za grosze. Jeżeli masz jakieś wątpliwości - zapodaj tu temat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach