PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Co lepiej wybrać - Pentax czy Sigma?
Bracia w Systemie - jeszcze raz proszę o pomoc.

Tym razem chodzi mi o ocenę co będzie lepsze:

Pentax Zoom SMC-M 75-150mm 1:4 ...
czy też...
SIGMA ZOOM - k II 70-210mm 1:4,5 MULTI-COATED?

Za Pentaxem ciągnie legendarne SMC, za Sigmą większy zakres ogniskowej i STYKI od przesłony. Co do Pentaxa wiem, że jest to bdb szkło, co do Sigmy - nie mam takich informacji, a to, że jest to SIGMA trochę mnie wyhamowuje... choć budowa tych obiektywów jest praktycznie identyczna, cena zbliżona i logika nakazywałaby Sigmę.

Co mi doradzicie?
Będzie to obiektyw w miejsce Pentax DA 50-200mm 4-5.6 ED (z zakupu którego razem z aparatem z powodów kosztowych rezygnuję). Brak zakresu 50-70 mi nie przeszkadza, a coś "dłuższego" mimo wszystko chcę mieć.

Pozdrawiam,
Piotr.

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A moze Tamronik AF w Fotobasi??;-)

Pzdr
Spinner
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
pentax 70-210:4
;]
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
A jak z jakością tego Tamrona w fotobasi, bo też rozglądam się za spacerzoomem. Czy podobna jakość jak Sigmy APO do Canona?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
A jak z jakością tego Tamrona w fotobasi, bo też rozglądam się za spacerzoomem. Czy podobna jakość jak Sigmy APO do Canona?

nie, moze zblizony do sigmy bez apo, ale jesli masz na mysli 70-300apo to ten jest lepszy
ps. inna rzecz ze ten tamron kosztowal 199pln bodajze, cena to tez argument
pozdrawiam
kp
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Miałem w rękach kilka Sigm i nie kupiłem żadnej, nie ma jak Pentaksik, tylko uwaga mnie koledzy nazywaja ortodoksyjnym pentaksiarzem:)
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Troll napisał/a:
Miałem w rękach kilka Sigm i nie kupiłem żadnej, nie ma jak Pentaksik

a jakich? chcialbym zeby niektore moje pentaxowe szkla byly tak wykonane jak sigmy ex ktorych takze uzywam;]
ps. nie jestem 'ortodoksem' zadnej z firm
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach