Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Obiektywy Schneider-Kreuznach D-XENON szansa na tańsze szkła
http://fotopolis.pl/index.php?n=4883
Chmm robi się ciekawie pytanie jaka jakość w porównaniu do szkieł Pentaxa i co z powłokami??
16-45mm/F4.0 to pewnie przemalowany Pentax bardzo jestem, ciekaw różnic pomiędzy konstrukcjami Pentaxa a Schneider-Kreuznach.

pozdrawiam
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie rouzmiem, dlaczego jedne nazywają się D-XENON, inne SAMSUNG, a wreszcie stara dobra 35 D-XENOGON. Tak poza tym, to chyba dobrze, że coś się rusza również w Samsungu. Dystrybutor w Polsce będzie pewnie działał nieco żwawiej niż Apollo i obiektywy pojawią się nawet w "prawdziwych" sklepach ( a nie pamiętam, kiedy widziałem na półce w sklepie coś więcej niż dwa podstawowe FAJ). Jeśli to będą tylko przemalowane Pentaxy, to kto wie? Ta 35 kusi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie będzie szkieł "Samsung" - na fotopolis mają jakieś trefne obrazki. W tabelkach są właściwe nazwy - Schneider-KREUZNACH.
I wszystko na to wskazuje, że XENONy to zoomy a XENOGONy to stałki (a właściwie stałka, jedna póki co).
Jak się pojawi Schneider-WONDERFULON* 31/1.8 UnLimited, to ja wymięknę ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bagnet K zawsze byl "wielomarkowy" - jesli dadza jakies rozsadne ceny, to czemu nie samsung? :>
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co za matoł przygotowywał te tabelki w Samsungu...

Nazwa: Schneider-KREUZNACH D-XENOGON 35mm F2.0 AL
Typ obiektyw zoom do lustrzanek cyfrowych z matrycą wielkości APS-C


Zum, srum... chyba 1x...

Poza tym, dam sobie rękę uciąć, że to jest po prostu FA 35/2 pełnoklatkowy, a nie na APS-C
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Jak się pojawi Schneider-WONDERFULON* 31/1.8 UnLimited, to ja wymięknę ;-)

Miałby Pentax oddać w obce ręce swoje ukochane dzieci? Swoją niepowtarzalne trojaczki trójajeczne?
Co do wymiękania, to mnie załatwiłoby zmonopolizowanie igrzysk w Pekinie za dwa lata przez białe lufy z napisem Schneider-D*Xenon czy coś w tym rodzaju :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie będzie szkieł "Samsung" - na fotopolis mają jakieś trefne obrazki. W tabelkach są właściwe nazwy - Schneider-KREUZNACH.

To nie tak - te szkła oznakowane są w dwójnasób - i jako S, i jako S-K

Ale, jakie to ma znaczenie, jeśli i tak są to (najprawdopodobniej) szkła Pentaxa
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
galex napisał/a:

To nie tak - te szkła oznakowane są w dwójnasób - i jako S, i jako S-K

Zaraz, zaraz, chcesz powiedzieć, że te szkła mają po dwa różne napisy, po obu stronach ?
To tym bardziej marketingowcy Samsunga dali ciała, udostępniając takie zdjęcia...

galex napisał/a:
Ale, jakie to ma znaczenie, jeśli i tak są to (najprawdopodobniej) szkła Pentaxa

Fabryka ta sama, poranna zmiana robi dla Samsunga, popołudniowa (bardziej wyspana) - dla Pentaksa ;-)
 
zoltar  Dołączył: 28 Sie 2006
A ta fabryka pewnie jest zlokalizowana gdzieś w słonecznym Wietnamie :?:

[ Dodano: 2006-09-21, 18:02 ]
A czy ktoś wie czy powłoki antyodblaskowe w tych Samsungach to (pomijając nazwę) są te same co SMC. Chociaż nie wydaje mi się aby szkła kitowe np. SMC Pentax-DA 18-55 miały takie same powłoki jak np. FA 77/1.8. Z tego co wiem, to pokrycia antyodblaskowe są dość kosztowne w procesie wytwarzania obiektywów, myśle, że kitowe obiektywy mają je jednak zubożone.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Dlaczego niby szansa na tańsze szkło? odpowiedniki DSLR Pentaxa pod nazwami Samsung wcale nie sa tańsze być może wynika to z umowy handlowej obu firm. Pytanie czy w Europie pojawi się K10D, czy też jego wersja Samsunga, już zresztą anonsowana? Na temat szkieł dedykowanych do Samsunga mam uwagę : jest rzeczą99,99999% pewną, że są to szkła Pentaxa z logo Schneidera, czyli Samsungcamera płaci nie tylko Pentaxowi, ale też S-Kreuznach owi, o ile tych szkieł nie dostaje w zamian za wspaecie gotówką strony konstrukcyjno-technologicznej Pentaxa.Ostatnie bardzo przychylne Samsungowi artykuły np. w Foto kurierze, czy na Fotopolis świadcza, że południowokoreańscy żółtkowie sa w natarciu, a przy tym mają kasę- i to jest bardzo pozytywna informacja dla nas wszystkich Pentaxiarzy. Doświadczeni inż Pentaxa mając finanse stworzą napewno nie jedną rewelację! Canon i Nikon nie mogą spać spokojnie, czyli wyścig "zbrojeń" przyśpieszy. Spokojnie czekam na ceny lustrzanek DSLR z kitem poniżej 1500zł Pozdr.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
za fotopolis "Pełna nazwa pierwszych dwóch obiektywów serii D-XENON zaczynała się od słowa Samsung, które teraz znikło, choć na obudowie wszystkich konstrukcji logo koreańskiego potentata pozostało."
Ja mam nadzieje że obiektywy Schneider-Kreuznach będą godną alternatywą, a przede wszystkim tańszą ;)

pozdrawiam
 
Krzysio  Dołączył: 11 Wrz 2006
A ja jestem ciekawy czy szkła Samsunga są robione przez Pentaxa czy na licencji Pentaxa. Jak widać po K10 i G10 mimo wszystko są trochę inne mechanicznie i wydaje mi się, że są robione na różnych liniach. Chyba ze szkłami będzie tak samo.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Piotr G. napisał/a:
Spokojnie czekam na ceny lustrzanek DSLR z kitem poniżej 1500zł Pozdr.


W tej chwili na ebay mozna juz kupic nowe body za (najnizsze oferty):
Pentax DS 379$ ~1200zl
Pentax K100D 499$ ~1560zl
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Piotr G. napisał/a:
Dlaczego niby szansa na tańsze szkło? odpowiedniki DSLR Pentaxa pod nazwami Samsung wcale nie sa tańsze być może wynika to z umowy handlowej obu firm.

A jednak moga byc tansze!
http://www.digit-photo.co...rOBSA50200.html

To samo szklo ze znaczkiem PENTAX kosztuje 226 EU :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to nie pozostaje nic innego jak czekać na DŁUGONONA 60-250/4 ED za 1000 zł :-)
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
zoltar napisał/a:
A czy ktoś wie czy powłoki antyodblaskowe w tych Samsungach to (pomijając nazwę) są te same co SMC.

no wlasnie, dobre pytanie, na forum widze tu i owdzie ze ludzie maja puszki samsunga wiec moze ma ktos tez te 'xenony' i sie wypowie...;]
Jarek Dabrowski napisał/a:
nic innego jak czekać na DŁUGONONA 60-250/4 ED za 1000 zł

mnie styknie ZEBULON 200/2.8 i jego dluzszy o 100mm brat o nazwie ciezkiej do wymowienia...;>
robertdax napisał/a:
To samo szklo ze znaczkiem PENTAX kosztuje 226 EU

dzis ten zoom poszedl na allegro za 550pln /ten 'ZENON', nie pentax'/
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak się pojawi Schneider-WONDERFULON* 31/1.8 UnLimited, to ja wymięknę

ale moze bedzie dostepny w sklepie /namacalny/ jak plazmy i inne graty samsunga, jedyny limited jakiego widzialem fizycznie w sklepie, dostepnego od reki to nalesnik DA
/to juz wiecej widzialem sprzetow z logiem leica/
pozdrawiam
kp
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja jestem bardzo ciekaw czy doczekamy autorskich szkieł Schneider-Kreuznach do systemu Pentaxa. Choć pewnie były by to kosztowne szkiełka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach