guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hm, a moze ja dokupie tez polypana.. grubo mniej niz pol rolki mi zostalo ..

dajcie znac jak juz ktos zacznie przygotowywac sie sfinalizowania calej transakcji.

pzdr
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos napisał/a:
a co, skonczyl się poprzedni?


No nie ale dobrze jest mieczapas do wyzycia sie...;-)

Pzdr
Spinner
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
Hej

alkos napisał/a:
Znalazlem powod kropek: zuzyty utrwalacz.


Po przeczytaniu zrobilem test z mojej feralnej rolki :) z utrwalaczem oneshot. Kropki sa jak byly. Mam teorie, ze poprostu niektore rolki byly zle przechowywane i wtedy emulsja jest bardziej wrazliwa, np. na zuzyty utrwalacz, albo niektore wywolywacze.

Pozdr.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Po przeczytaniu zrobilem test z mojej feralnej rolki :) z utrwalaczem oneshot. Kropki sa jak byly.


Cholera. Nawet najwieksze teorie biora w leb od praktyki :evil: :evil: :evil:


I na czym ja teraz bede robil ?!?!?!?
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:

I na czym ja teraz bede robil ?!?!?!?


Z tego co widze, to wiecej jest jednak dobrych rolek, niz tych trefnych. Moze to, ze moja
to paskudztwo, jest wina handlarza, albo cos? Moglo to lezec gdzies pod kaloryferem, albo
w lecie w bagazniku samochodowym na sloncu w 60C...

Ja moze sobie jeszcze kupie, ale narazie mam inne zapasy :)

Btw. neopan400 po 8 zl jest na allegro.

Pozdr,
Alx
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Z tego co widze, to wiecej jest jednak dobrych rolek, niz tych trefnych.


Nie mam ochoty, widzisz, tracic nerwow zastanawiajac sie na jaka rolke trafi mi zdjecie życia... :-/ A zauwaz ze na jednej rolce raz trafiaja sie kropki, raz nie...

Cytat
Btw. neopan400 po 8 zl jest na allegro.


Ano tanio.

Tyle ze ja szukam setki, ktora mi podpasuje tak jak polypan... i cos znalezc nie moge... :-/
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no nie róbcie mi tego :shock: :-? aa miało być tak pięknie :-/ ale ii tak wezme szpule, bo teraz juz sie gupio wycofac

alkos, ile szpul łącznie przerobiłeś ii na ilu z nich były kropki?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa tak w ogóle może jeszcze spróbuj powalczyć z tą deltą, no tyle, że droższa jest zdecydowanie, ale znalazłem tekst Wojkta Tkaczyńskiego z "Pozytywu" 02.2003 - nie wiem czy znsza. Ogólnie wielce ubolewał nad APXem 25 bo to był jego ulubiony negatyw. Po poszukiwaniach i testach wielu negatywów zdecydował się na delte100:

"Ja traktuję Deltę 100 jako film o czułości 50ASA. Otrzymane negatywy mają dużo szczegółów w cieniach. Odpowiednie dobranie czasu wywołania pozwala na uzyskanie świateł negatywu o doskonałym kontraście - ilość półtonów w światłach przypomina filmy klasyczne, a nie T-maxa 100 [którego autor niezbyt lubi - przyp. mój], który w tych miejscach był praktycznie czarny. Rodinal nie jest wywoływaczem drobnoziarnistym, ale niewielkie kryształy srebra, obecne w emulsji Delty, nie pozwalają na uzyskanie "gruboziarnistych" negatywów. Do mojego rodzaju fotografii Delta100 okazała się być filmem w pełni wystarczającym. Trzeba jednak pamiętać o jednym. Aby samodzielnie ją obrabiać, wypada nauczyć się dokładnie kontrolować czas i temperaturę wywoływania oraz sposób poryuszania koreksem. Każda niedokładność będzie widoczna na negatywnie."

Autor nie podaje czasów wywoływania (o czym wspomina w tekście, że robi to świadomie, bo "fotograf powinien sam ustalić, jaki negatyw najbardziej mu odpowiada - ciemny czy jasny, kontrastowy czy miękki"), ale do tekstu dołączone jest zdjęcie z delty naświetlanej na 50ASA i wywoływanej w rodinalu 1+100

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach