Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A* 85/1.4 vs EF 85/1.2 L Mark II - starcie Goliatów
Ciekawe i rzetelne (na tej samej puszce robione) porównanie dwóch marzeń, marzenia Pentaksiarza i marzenia Canoniera:
http://www.16-9.net/lens_tests/pentax85/index.html
Nie bardzo tylko rozumiem, co spowodowało, że nie mogli zrobić testu na pełnej klatce (5D, 1DsII), tylko na 400D.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
i tak mnie na niego nie stac :evil: :evil: :evil: :evil:

(a moglem go kiedys miec za 250$, tylko z obcietym bagnetem :-( :-( :-( )
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A nie A* :?: ;-)

alkos napisał/a:
moglem go kiedys miec za 250$, tylko z obcietym bagnetem


Obcietym :?: :shock:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak, A* - pomyliłem się.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Obcietym :?: :shock:


Tak, byl wczesniej podpiety do kamery filmowej...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: A* 85/1.4 vs EF 85/1.2 L Mark II - starcie Goliatów
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie bardzo tylko rozumiem, co spowodowało, że nie mogli zrobić testu na pełnej klatce (5D, 1DsII), tylko na 400D.

Pewnie na pelnej klatce jeszcze bardziej wylazlaby przewaga (rogi!) 20-letniej gwiazdki Pentaxa nad wspolczesna L-ka Canona :mrgreen:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Szczerze mowiac to 1.2L zadnym "rzeźnikiem ostrości" nigdy nie był. Jego najwieksza zaleta była jasność. Znacznie ostrzejsza jest 85 1.8
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Myślałem już o tym, żeby przytoczyć tego linka z porównaniem na pl.rec.foto, żeby pokazać, że szkła Pentax-a jednak górą, ale przestraszyłem się, że kanoniarze zaczną masowo obcinać bagnety w pentax-owskich szkłach i mogą zmarnować sporo fajnych obiektywów :-(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Myślałem już o tym, żeby przytoczyć tego linka z porównaniem na pl.rec.foto, żeby pokazać, że szkła Pentax-a jednak górą, ale przestraszyłem się, że kanoniarze zaczną masowo obcinać bagnety w pentax-owskich szkłach i mogą zmarnować sporo fajnych obiektywów :-(

Zmarnowac to jedno a ceny tych szkielek jakby poszybowaly w gore to drugie :-D
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: A* 85/1.4 vs EF 85/1.2 L Mark II - starcie Goliatów
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ciekawe i rzetelne (na tej samej puszce robione) porównanie dwóch marzeń, marzenia Pentaksiarza i marzenia Canoniera:
http://www.16-9.net/lens_tests/pentax85/index.html
Nie bardzo tylko rozumiem, co spowodowało, że nie mogli zrobić testu na pełnej klatce (5D, 1DsII), tylko na 400D.

Ciekaw jestem A* 85mm/1.4 vs 77 Lt
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Gringo napisał/a:
Szczerze mowiac to 1.2L zadnym "rzeźnikiem ostrości" nigdy nie był. Jego najwieksza zaleta była jasność. Znacznie ostrzejsza jest 85 1.8


lol

ale... masz jakieś wsparcie?? ;]

pozdrawiam
Tilt

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach