perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
  Śmieszne aukcje z Allegro
Rzeczywiście super luszczanka

http://ssl.allegro.pl/ite...a_za_20_zl.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grip wydaje się dość dobrze wyprofilowany.
Ale jest srebrny, to pewnie nie profi...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy ten gość naprawdę liczy na to, że dostanie za to "cudo" 20 zł? A tak w ogóle to da sie tam wsadzić film i zrobic fotkę, czy to totalna zabawka? Widziałem to pare razy w róznych komisach ale nigdy nie miałem w ręku.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A tak w ogóle to da się tam wsadzić film i zrobic fotkę, czy to totalna zabawka?


HP5+@3200, Rodinal 1+50, wycieczka do Dunnes Stores :-D





i - uwaga! stan bezposrednio po zażyciu Nippon Color Optic Lens 50/6.3 ;-) ...



 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty Alkos - a jak wizjer? Porównywalny do MXa? Bo lustro pewnie kłapie jak w ME Super?
Przy okazji.
Czy Ty miałeś w swych łapskach wszystko, w co można wepchnąć film do środka?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chyba mialem wersje Stealth, bo byl praktycznie nieslyszalny, tylko przy przewijaniu filmu trajkotał troszka... Wizjer też był "stealth" ;-)

...hmmm... wszystko? troche smiecia owszem, ale zeby wszystko? ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
djack napisał/a:
Czy ten gość naprawdę liczy na to, że dostanie za to "cudo" 20 zł?
sie śmiej. Ja pamiętam jak kilka lat temu facet chciał wcisnąć mi taki z napisem Sony i w dodatku twierdził że to cyfrówka :shock: chciał jedyne 80 zł, o ja głupi! czemu nie kupiłem! :oops:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
http://phototrip.pl/porady/canomatic/canomatic.html

Jarek - Ty się śmiej, ale swego czasu (całkiem niedawno) ktoś wytawił to coś na allegro, a jako opis wstawił fragment wymienionej przez Ciebie parodii recenzji - razem z opisem lampy błyskowej z paleniem insektów włącznie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Później (widocznie ktoś go uświadomił) wyciął cały opis, zostawiając jedynie "aparat fotograficzny". Żałuję, że nie zapisałem sobie na pamiątkę pierwotnej wersji aukcji :-?

Pozdrówka
Marucha
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
marucha napisał/a:
Żałuję, że nie zapisałem sobie na pamiątkę pierwotnej wersji aukcji :-?


.. poluj na pewno jeszcze nie raz sie trafi taka gratka... :)
pozdrawiam
Grzesiek
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
heheheheheeh wielki lol ;] nie spodziewałem się że zareagujecie w ten sposób :)

napnę się jeszcze troszku i pokażę ciut więcej ;]]]

zobaczcie tutaj, w miarę nowa aukcja:

http://ssl.allegro.pl/ite...ski_aparat.html
cenę i opis

Cytat

Mam do sprzedania aparat fotograficzny PANAMATIC produkcji japońskiej na tradycyjny film 35 mm z pożądną lampą błyskową.Aparat posiada:

Obiektyw marki LENS (japoński) f=1:4,5, 50mm z przesłoną regulowaną silkiczkiem elektrycznym,
Czas naświetlania ustawiany automatycznie
Dwa celowniki optyczne (jeden tradycyjny, drugi lustrzany-pokazyje kadr zdjęcia)
Lampę błyskową zasilaną dwoma "paluszkami" z regulacją kąta padania światła w pionie i poziomie. Lampa jest niezależna, pasyje do każdego aparatu, można ją odpiąć.

Aparat jest nieużywany, kupiłem go w Holandii. Posiada instrukcję obsługi, porządny, twardy, brezentowy futerał jak na zdjęciu.)

najbardziej mnie rozśmieszyła ('pożądna lampa błyskowa', to podobnie jak we wcześniejszym luszczanka') oraz, niesamowite: obiektyw marki LENS, przesłona regulowana silniczkiem elektrycznym i dwa celowniki optyczne

bla bla bla trele morele i jeszcze zapomniał, cztery celowniki atomowe :mrgreen:
body samo dopasowuje się do wielkości twojej dłoni i a materiał z którego jest zrobione - do szorstkości twojej skóry

pamięta również mapę siatkówki twojego oka, a więc jeśli odpowiednio go zaprogramujesz - żadna inna niepowołana osoba nie zrobi zdjęcia twoim aparatem

nazwa PANAMATIC wywodzi się od połączenia dwóch potentatów - Panasonic słynący z produkcji czegokolwiek elektronicznego oraz Canomatic - największy na Świecie producent aparatów fotograficznych

zupełnie jak np. Sony Ericsson i Konica Minolta

bla bla bla bla bla

troszkę poważniej
ciężko tu nawet dyskutować, czy opisy w takich aukcjach to wina producenta tego typu sprzętu (przepraszam za zbyt wielkie słowo lol) czy może głupota tych naiwnych ludzi w których ręce to trafiło (prezent, kupno u ruskich na bazarze itd)

szacunek dla wszystkich którzy tym próbowali fotografować

miałem okazję zobaczyć to na żywo na giełdzie staroci w Bytomiu, niestety nie miałem okazji dotknąć, w sumie... żałuję :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
marucha, widziałem ten opis. :-)

Swego czasu ktoś sprzedawał na alledrogo chyba kości pamięci - produkcji znanej firmy "Warranty void if removed"
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
http://phototrip.pl/porad.../canomatic.html

Faktycznie, zapomniałem, ze oglądałem juz tę stronę. Mea culpa
Alkos, specjalnie celowałeś w ten tyłeczek 1972, czy to tak przypadkowo po spożyciu? ;-)
Primo napisał/a:
niestety nie miałem okazji dotknąć, w sumie... żałuję

We Wrocławiu w komisie na Jedności Narodowej leży (chyba ciągle jeszcze) na wystawie coś podobnego.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Alkos, specjalnie celowałeś w ten tyłeczek 1972


No, rocznik nienajgorszy ;-)

8-) :mrgreen: 8-) :mrgreen: 8-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Swego czasu ktoś sprzedawał na alledrogo chyba kości pamięci - produkcji znanej firmy "Warranty void if removed"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

- Jaki lubi Pan sok?
- Najbardziej chyba "juicowy"

Pozdrówka
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
to jeszcze mi się przypomniało:

Lot z Warszawy do USA, Polak-pasażer, udający światowca, co to w niejednym kraju był i niejednym samolotem leciał, zapytany o to, co chce do picia, odpowiedział: "Orendż dżus, może być jabłkowy".

Z trochę innej beczki:
Polak zatrzymany w USA przez drogówkę, dostaje mandat. Na mandacie widnieje:
First Name - PRAWO
Last Name - JAZDY

I jeszcze z innej (autentyk, który przydarzył się mojemu koledze w USA).
Kupił on drukarkę, na którą był tzw. mail-in-rebate, czyli po zakupie wysyła się formularz+kod kreskowy+fakturę i po kilku tygodniach dostaje się częściowy zwrot kasy.
Przy wypełnianiu formularza zaciął się na polu "Company" (drukarkę kupił do domu), zadzwonił, zapytał co ma wpisać - pani w słuchawce poradziła mu, żeby wpisał "Home user". No i po jakimś czasie dostał czek wypisany właśnie na takie dane - Home User. Pani w banku nie przyjęła go do realizacji...
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Primo napisał/a:
(...) przesłona regulowana silniczkiem elektrycznym (...)

Primo - obie formy są poprawne: przesłona i przysłona. Zauważyłem. że dawniej stosowało się raczej przesłonę, a dziś - przysłonę :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Primo napisał/a:
wina producenta tego typu sprzętu

A czy ktos wie może kto to produkował (tylko tak na serio)? Bo one wszystkie wyglądaja tak samo, różnią się tylko napisami. Czyżby polska myśl techniczna?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Primo - obie formy są poprawne: przesłona i przysłona. Zauważyłem. że dawniej stosowało się raczej przesłonę, a dziś - przysłonę

no właśnie niekoniecznie poprawne, np. jakbym powiedział dr Wienckowi z metalografii na mojej uczelni, że przeslona i przysłona to to samo to cienko by było ze mną ;-) Na jego zajęciach rozchodziło się co prawda o mikroskopy i tego typu układy optyczne, ale używało się sformuowania przysłona, a doktor twierdził, że przesłona nie ma nic wspólnego z tym co nazywamy przysłoną ;)

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czy taki obiektyw da się podłączyć do Pentax-a? Przez moją przejściówkę nie pasuje, ale może komuś się uda :mrgreen:
http://allegro.pl/item114...an_idealny.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach