Zebried  Dołączył: 10 Wrz 2006
[obiektyw] Problemy z SMC-A 35-70/4
Niedawno zakupilem uszkodzony SMC-A 35-70/4. Mial posklejane listki przyslony przez co nie chciala sie ona zamykac. Byl naprawiany w lodzi na ul.piotrkowskiej 85. Gdy go odebralem okazalo sie, ze wszystko zostalo wyczyszczone i przyslona chodzi ok tylko ze... Przyslona w pozycji 35-50mm otwiera sie do 5,6 a w pozycji 50-70mm 8! Kiedy przyszedlem z reklamacja gosciu probowal mi wytlumaczyc, ze taka jest konstrukcja tego obiektywu i ze juz tak zostanie, SKANDAL!!! Uwazalem ten serwis za jeden z lepszych w lodzi, ale z tego wynika ze panowie znaja sie tylko na naprawianiu zenitow:/ Nie mam juz silly ani ochoty wracac do tego zakladu "naprawczego".

Czy ktos z was zna moze jeszcze jakis serwis zajmujacy sie obiektywami? Wiem, ze na ul.piotrkowskiej 102 jest serwis, ale slyszalem ze b.drogi. Po zakupie obiektywu i jego "naprawie" troche uszczuplily mi sie fundusze:/

Co w ogole myslicie o tym szkle? Slyszalem same pozytywne rzeczy na jego temat. Jesli nie uda sie go naprawic powinienem szukac takiego samego, czy moze lepszy bylby SMC-A 35-105/3.5? Generalnie potrzebuje takiego "codziennego" zooma w rozsadniej cenie a 35-105/3.5 jest pewnie drozszy. Ponadto ma mocowanie filtra na 67mm, a ja juz mam pare filterkow na 58mm.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja mogę polecić serwis w Warszawie, na Armii Ludowej 12. Czyścili mi już kilka szkieł pentaxowych i zawsze wszystko było OK, naprawiali też zablokowaną przysłonę. (Nie wspominam oczywiście o p. Rendaszce z Gdyni :)
Jak chcesz, możesz mi wysłać obiektyw, ja go tam zaniosę i przeslę Ci info z wyceną ich usługi. Po naprawie odeślę. Ale to po 6 października.
Acha, nie wiem co dla ciebie znaczy "drogo", ale ode mnie za konserwację szkła brali ok. 85-100 PLN.

Moim zdaniem - opierając się na Twoim opisie - bym reklamował. Bo rozumiem, że sprawdziłes obiektyw dokładnie. Chociaż z drugiej strony... Jak to takie papraki (a o niejednym już tutaj pisano), to może lepiej rzeczywiście nie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jezeli nadal tam pracuje fcet dybowski debowski czy jakos tak to jak najdalej od tego czlowieka....
W Mx zlozyl mi zle kalkulator (nastawy czasow) a W LX tak poskladal ze wystajaca sruba przecinala powoli sciezki w korpusie...mnie kosztowalo to ponad 1000zl. :evil:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
W Mx zlozyl mi zle kalkulator (nastawy czasow) a W LX tak poskladal ze wystajaca sruba przecinala powoli sciezki w korpusie...


Zebried - podsumowując: serwis p. Rendaszki w Gdyni. Nie będzie kichy, ale tanio też nie...
 
Zebried  Dołączył: 10 Wrz 2006
Chyba nie mam wyjscia... Mam znajomego w gdyni, wiec gdy tylko uzbieram troche kasy pewnie podesle mu obiektyw.

Dzieki,
pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach