Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Witajcie
Witajcie !
Przybylem do Was z KKM'u. Tak sie wczoraj nagadalismy ze Spinnerem o Pentaxach, ze postanowilem zarejestrowac sie u Was na forum i pogadac o sprzecie Pentaxa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cześć. Jutro jest Dzień Zadawania Głupich Pytań - zdążyłeś ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj.
Nie słuchaj mojego poprzednika. Tutaj codziennie jest dzień zadawania głupich pytań.
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
No, widze ze macie fajna atmosferke, zupelnie jak u nas. ;-)
Mieliscie moze do czynienia z manualnymi portretowymi szklami Pentaxa np z 1.8/85 serii K, albo z 2/85 serii M ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Planistigmat, najwyraźniej to jest Twój dzień. Parę zdjęć z M85/2 jest tutaj: http://www.dojarek.com/tmp/85/ - to bardzo miłe szkło, otwarte cierpi na CA, ale mało które starsze szkiełko tak nie ma... jakby co to RAWów nie mogę udostępnić, są zaramkowane w koszulkach.
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Wielkie dzieki, a masz jeszcze moze cos z M 1.4/50 ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Musiałbym najpierw przypomnieć sobie, które slajdy nim robiłem, a jeśli mi się to uda, to jeszcze zeskanować. Wątpię, czy się na to zdobędę... ale może ktoś inny poratuje.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Planistigmat, witaj, witaj :!: :mrgreen:

O szkielka zapytaj w dziale "obiektywy" - napewno ludziska poratuja - gdybym mial DSLRa to bym Ci wysmazyl jakies sampelki... :-D

Aaaa... no i atmosferka jest tutaj deczko smieszna czasami... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jeszcze tylko slowko - jak bedziesz szukal sampelkow z 50tek to pamietaj, ze 50/1,7 maja ta sama budowe we wszystkich seriach (M, A, F i FA) natomiast w 50/1,4 sa dwie rozne (pierwsza: K i M oraz druga: A, F, FA).

Pzdr
Spinner
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Spinnerku kochany jeśli nie było zbyt wiele postów pod twoim ostatnim napisanym w jakimkolwiek temacie, naprawdę o wiele lepiej jest kliknąć na swoim ostatnim poście na przycisk 'edytuj' (taki po prawej stronie na górze postu) i dopisać ewentualnie, informując lub nie, że edytowales post (np dopisując: [edit])

Generalnie niefajnie wyglada podwojne pisanie postów :-P
w sumie nie chodzi o nabijanie sobie postów bo taki argument to dla mnie to bzdura (bywają takie) ale hmmm... no nie wiem co napisac, mysle że sam powinienes wyciągnac wnioski

Ale żeby nie było czasem że sie czepiam!
Na pocieszenie mogę dodać, że twoja wiedza jest naprawde imponujaca ale jest to kwestia zagłębiania się w tym, co się lubi ;).

Ten post jest do skasowania, w dniu 4 października 2006. Wtedy upłynie jego termin waznosci ;]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
natomiast w 50/1,4 sa dwie rozne (pierwsza: K i M oraz druga: A, F, FA)


Trzy. K jest różna od M.

(przyjrzyj sie wykresom u Bojidara)
Primo napisał/a:
Spinnerku kochany jeśli nie było zbyt wiele postów pod twoim ostatnim napisanym w jakimkolwiek temacie, naprawdę o wiele lepiej jest kliknąć na swoim ostatnim poście na przycisk 'edytuj'


To ci sie zaraz dostanie za modzenie modowi ;-)

(A co racja to racja, tyle ze zapomnialem wylaczyc moderatorom mozliwosc pisania oddzielnych watkow tuz po sobie. Juz poprawiam - od teraz kolejne posty beda sie "dodawaly" wszystkim :-) )
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nabijanie postow mowisz Primo :?: :evil: Chwila nieuwagi juz sie czepiaja... :-P Ustawienia sie zmenily, poprzednio jak nikt nie napisal po Tobie to post dodawal sie automatycznie do poprzedniego - stad skucha... :->

Alkos - masz racje, do tej pory rozdzielano dwie konstrukcje... jednak juz Mike J. pisal, ze sa roznice miedzy K i M - jak widac u Bojidara zmieniono w koncu na trzy grupy - mea culpa :oops: ale nie chcialem mieszac, ze "sa dwie ale w zasadzie trzy konstrukcje"... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
już się nie czepiam, winowajca się przyznał !! ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach