tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, przeprowadzę testy :-D , jednak zamysłem tej pracy/testów było pokazanie możliwości wykonania fotki bez podpinania jakiejkolwiek kupionej przystawki gwintowo-bagnetowej. Dlatego też było zdjęcie z otworka w tekturce, a potem rozwijanie pomysłu soczewki umieszczonej w otworze w kartoniku.

Myślę, że Twoja podpowiedź o mieszku jest ciekawa i pewnie kiedyś też się z nią pomęczę (może nawet wcześniej niż szlifowanie soczewki na wymiar lub dorabianiu tubusu do soczewki). :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
laddne foty.......
 

xant  Dołączył: 04 Paź 2006
tref, skombinuj dwie rurki z tworzywa, jedną przymocuj do aparatu, drugą włóż w tą pierwszą i w niej umocuj soczewkę, ale tak, żeby rurka z soczewką mogła się lekko przesuwać wewnątrz tej przy aparacie. Teraz tylko jakąś mini przekładnię ślimakową podłączyć do "śrubokręta" w korpusie i będziesz miał AF.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
xant napisał/a:
Teraz tylko jakąś mini przekładnię ślimakową podłączyć do "śrubokręta" w korpusie i będziesz miał AF.


To by trzeba jakis uklad ze strykami imitujacy obiektyw zrobic... Raczej nierealne...
 

xant  Dołączył: 04 Paź 2006
milo napisał/a:
To by trzeba jakis uklad ze strykami imitujacy obiektyw zrobic... Raczej nierealne...


A może wystarczy któreś styki zewrzeć, żeby korpus myślał, że ma AF obiektyw? Trzeba by doświadczalnie sprawdzić (tylko puszki chyba szkoda na takie zwarcia). Kodowanie ogniskowej itp. to już wyższa szkoła jazdy, ale pewnie dałoby się zrobić. Tylko pytanie o opłacalność.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
xant napisał/a:
Kodowanie ogniskowej itp. to już wyższa szkoła jazdy, ale pewnie dałoby się zrobić.
A gdyby tak, zamiast wężyka wpiąć mikrofon i głośno i wyraźnie powiedzieć "PIĘĆ-DZIE-SIĄT" ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
moja puszka skutecznie olewa takie sugestie ogniskowania :mrgreen: nie ma też SR, do tematu wrócę, jak listonosz przyniesie mi soczewkę i będę miał chwilę do zmontowania tego limiteda w postaci bardziej komercyjnej. Kalka na desce kreślarskiej już zabazgrana, więc tylko czekam na materiały. :lol:
 

xant  Dołączył: 04 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A gdyby tak, zamiast wężyka wpiąć mikrofon i głośno i wyraźnie powiedzieć "PIĘĆ-DZIE-SIĄT" ?

Ale to byś musiał mieć polską wersję softu, a póki co nie ma. Trzeba by w innym "lengłidżu" do aparatu "spikać". A jakby jeszcze gdzieś na japońskich aukcjach trafić SMC w sprayu to wogóle byłby wypas. :lol:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A gdyby tak, zamiast wężyka wpiąć mikrofon i głośno i wyraźnie powiedzieć "PIĘĆ-DZIE-SIĄT" ?

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen: :lol:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
"PIĘĆ-DZIE-SIĄT"

A jak to będzie w języku kraju kwitnącej wiśni?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
trzeba by spytać PiotraB. Niech od razu poda link do jakiegś .mp3 to się puści z komputera do mikrofonu, bez potrzeby otwierania gęby.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
czyli jak już z dwóch rolek papieru toaletowego i starej soczewki zrobisz Limiteda to trzeba jeszcze kupic tylko dyktafon cyfrowy (co by odtwarzałmp3 z japońskim "PIĘĆ-DZIE-SIĄT"), mikrofon i ze 3 rolki taśmy klejącej. Przymontować toto do body (jak dobrze pokombinować tp dyktafon może robić za grip) i jazda w plener.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
rychu napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
"PIĘĆ-DZIE-SIĄT"

A jak to będzie w języku kraju kwitnącej wiśni?


"Go-dziu" - jeśli dobrze pamiętam.
Ale ciekawe to by było zrobić sobie superjasny obiektyw podpinając jakąś lupkę 100mm i skracając jej ogniskową następną, mniejszą lupką.
:mrgreen:
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006


Zdjęcie wykonane "obiektywem" zrobionym z dekielka, wydłubanego wiertłem niecentralnego otworu i przyklejonej taśmą klejącą "soczewki" z małpki jednorazowej.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
costa napisał/a:
Zdjęcie wykonane "obiektywem" zrobionym z dekielka, wydłubanego wiertłem niecentralnego otworu i przyklejonej taśmą klejącą "soczewki" z małpki jednorazowej.

A ta małpka to dobre zdjęcia na kliszy robiła ??? :-/
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja tesh, ja tesh! :mrgreen:

Mam 3 bardzo czyste soczewki o średnicy na oko 2cm, już nie pamiętam z czego.. Jedna półwypukła [tej użyłem do zdjęcia], jedna dwuwklęsła, jedna dwuwypukła, z tymże druga wupukłość nie zaczyna się od krawędzi i jest bardzo znikoma.

Tę pierwszą zwyczajnie trzymałem przed lustrem, potwierdzenie ostrości działało aż miło :mrgreen:
Oto efekt:
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Jak już zrobicie obiektywy to tutaj są "wykroje" do tulipanków
http://www.lenshoods.co.uk/pentax.php
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
a ja mam takie pytanie do maniaków fotografii bez obiektywu: Jak się mają u was paprochy na matrycy?? ;p
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
chyba całkiem dobrze...bo z czasem się rozmnażają :-D
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
Tak sobie czytam i czytam i się heham na całego morda już dawno mi się tak nie uśmiała :mrgreen: . Jak będę tylko w robocie to zadam bobu tym wszystkim swoim nikoniarzom i canonierom :evilsmile: A teraz sam się biorę do roboty nad jakimś takim cudeńkiem - mam starą ruską lunetę i tylko muszę pokombinować jak wyjąć z niej pierwszą soczewkę :-/ a że to kawał szkiełka coś około 60 mm to i efekt może być ciekawy :-D Teraz to tylko :-B w dłoń i śrubokręt w drugą i dalej kombinować :evilsmile:
tref chylę czoła z szacunku i podziwiam duże :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach