maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Pentaxiarze - Akwaryści
Czy może są wśród szanownego grona forumowiczów również akwaryści ? Jeżeli tak to mam pomysł aby pochwalić się może swoimi baniakami oraz poradami jak fotografować akwaria?

pozdrawiam maniownik
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja mam Złotą rybkę.
Jest u mnie jakieś 7-8 lat.

Kiedys robiłam jej zdjęcia, to wrzucę jak znajdę :-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
200l wody w szkle... więcej się nie zmieścilo :-/
Ale na razie nie ma to takie wyglądu, żeby warto to było focić... znowu glony sobie przyszły.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zanim w domu pojawiło się dziecko miałem szklane 160l a w nim pielęgnice zebry. W chwili obecnej nic nie mam a czy będzie coś w przyszłości to trudno powiedzieć.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
200 litrów to już spora wanna - moje marzenie mieć tyle wody do zagospodarowania, ja na razie kiszę się w 112l. Jakieś zdjęcia wrzucę popołudniu. Proszę śmiało zapodawać rybeńki :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcia mam jedynie okazjonalne z akwarium w ZOO w Płocku.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Miałem parę lat temu 112l Azję Południowo-Wschodnią. Parka Gurami, Prętników, bojownik, stadko razbor klinowych (wiem, inny biotop...) i 3 kosiarki.

Do tego bardzo dużo zielska, hygrofile, limnophile, jakaś kryptokoryna, a przy tylnej ścianie vallisneria spiralis (strasznie szybko rośnie) - labiryntowce były zadowolone :).

Bardzo efektowne i ładne było to wszystko, jednak trochę czasochłonne, skończyłem przygodę z akwarium gdy trzeba było przeprowadzić geeralny remont w mieszkaniu - rybki nie zniosłyby chyba cyklinowania.
A wszystko było w erze przedcyfrówkowej - nawet mi do głowy nie przyszło próbować zużywać kliszę na te ruchliwe bestyjki...
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
plwk napisał/a:
Zdjęcia mam jedynie okazjonalne z akwarium w ZOO w Płocku.
O ! bardzo chętnie bym pooglądał i może jakieś porady co do fotografowania baniaków bo to w wcale nie takie łatwe.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fajny temat! U mnie stoi 120l, w ktorym plywaja glownie rasbory klinowe. Zdjęcia akwarium też probowałem robić, ale porad raczej w tej kwestii nie jestem w stanie udzielić - 90% polecialo do kosza, reszta od biedy da się oglądać. Jeśli ktoś ma dobry patent na fotografowanie akwarium, to też chętnei poczytam.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam trzy
112 l: mala grupka miedzikow obrzezonych - emerytow, 4 otosy i chyba 5 zbrojnikow niebieskich, ktore czasem mnoza sie jak kroliki. Anubiasy i dwie male zwartki. Nieoswietlone, ale anubiasy rosna fajnie;
31 l: stadko drobniczek jednodniowek + nieokrelsona liczba (~7) krewetek, tych moze byc wkrotce troche wiecej. Sporo zielska i glony nitkowate*;
31 l: 7 brzanek wysmuklych, dwa gatunki zwartek. Sinice* i okrzemki*;

Zdjecia mi slabo wychodza. Przydalaby sie lampa na kablu. Ale mam nadzieje, ze cos sie wkrotce zmieni i bede mial co pokazac.

* wmawiam sobie, ze przydazdza mi sie na zajecia :-P

[ Dodano: 2007-12-17, 17:09 ]
A propos fotografowania:
http://www.fotografia-prz...ografowanie.php
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Ja miałem kiedyś raka... że niby współżyje z rybkami... ale okazało się że to współżycie polegało na tym że rybki służyły mu jako pokarm a roślinki jako sałatka do obiadu :evilsmile: Odsadziłem go do separatki bez przykrycia i się obraził... wyszedł i zaginął bez wieści :shock:
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007

nikt nie chce sie chwalić no to ja : 112 litrów : bystrzyki, trzy labeo, 4 kiryski, i zielsko.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja mam 72l, otwarte, kryptoryna + gupiki + 3krewetki amano.

Jak bede mial chwile czasu to zrobie zdjecie z lampami blyskowymi :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Żeby Ci tylko gupiki nie ogupiały od błysków.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrR napisał/a:
Żeby Ci tylko gupiki nie ogupiały od błysków.

Moze je oswieci i nie beda wyskakiwac z akwarium przy duzym poziomie wody :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kilka ryb z akwarium w ZOO w Płocku









 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem dlaczego, ale patrząc na zdjęcia Plwk, od razu przypomina mi się początek Sensu życia...
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Nie jest to moja strona, ani akwarium, tylko mojego kolegi Canoniarza :-P (ale akwarium było prędzej :mrgreen: ).
Jakieś 2 lata temu jego akwarium mialo 1200 litrów, teraz jest "troche mniejsze" bo ma coś około 800 litrów.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Oceanarium w Blue City
1.


2.


3.


Niestety szkła grube i brudne :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach