dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
foto książka - opinie, rady, doswiadczenia
Zamarzyłem sobie zrobić swój własny album w kilku egzemplarzach. Na poczatku pomyślałem o druku cyfrowym, ale jak ostatnio zobaczyłem jakość takich wydruków dla pospólstwa, szczególnie w czerniach, to mi przeszło. Poza tym i tak zostałby problem z oprawą. Potem zacząłem rozglądać się po serwisach oferujących taką usługę, ale te ich projekty są tak sztampowe, że aż zęby bolą ( http://www.fotobook.pl/ , http://www.superfoto.pl/ itp).
Do tego ma sie niewielki wpływ na wygląd takiej ksiązki, łącznie z okładką.

No i wpadłem na http://www.blurb.com/. Ceny dosc atrakcyjne - wysylaja ze Szwajcarii, wiec przesylka znosna (od 7 dolarow). Ksiazki tam pokazywane bardzo fajnie wygladaja, ma sie naprawde duzy wplyw na wyglad. Czy ktos juz korzystal z ich uslug lub moglby polecic cos podobnego?

dzieki!

dz.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
w kilku egzemplarzach


W ilu? Moze wartoby bylo zinwestowac w taniego Epsona A4 (c220?) + tusze Ebony?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
W ilu? Moze wartoby bylo zinwestowac w taniego Epsona A4 (c220?) + tusze Ebony?
Myslalem o 3,4 . W blurbie kusi to, ze mozna sprzedawac ksiazki przez ich strone ;-)

A ile kosztuja te tusze?

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Od dawna mysle o czyms takim w kontekscie substytutu dla albumow z odbitkami z wakacji :mrgreen:

Znajomy grafik powiedzial ze mozna sobie latwo taki album posklada w Indyku a pozniej wydrukowac na maszynie cyfrowej - takiej profesjonalnej, ktora stosuje sie kiedy naklad jest za maly na offset. Z tym ze cena bylaby raczej wyzsza niz z tej strony.

Flikr poleca jakas firme do takich albumow, ale nie sprawdzalem tego jeszcze.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A ile kosztuja te tusze?


Taniej niz epsona ;-)

zestaw gotowych kartridży z tuszem weglowym (pigmentowy, superarchiwalny ;-) ) do R220 to ~65$

http://www.inksupply.com/utr2.cfm

Ale za ~150$ mozesz kupic gotowy tusz w butelkach (na ~10 napelnien) plus kartridże do napełniania...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No dobrze, ale po takim standardowym wydrukowaniu to to mozna co najwyzej spinaczem spiac. Zeby z tego album zrobic, to trzeba to jakos sensownie posklada i oddac do introligacji :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Flikr poleca jakas firme do takich albumow, ale nie sprawdzalem tego jeszcze.
Flikr wlasnie poleca blurba. Podoba mi sie, ze u nich jest od razu sklad i efekt naprawde wyglada jak ksiazka. No i 20 dolarow za ksiazke 18x18 lub 27 za 20x25 z przesylka nie jest jakims majatkiem. W blurbie tez mozna sobie zrobic projekt w czym tam chcesz, wyeksportowac strony do jpg i im przeslac.

alkos napisał/a:
Taniej niz epsona
Kurde, no ale i tak potem trzeba to jeszcze oprawic, no i koszt wejsciowy jest dla mnie troche zabojczy - trzeba liczyc jakies 500 zl :-(

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Flikr wlasnie poleca blurba.

O! :-)

dzerry napisał/a:
odoba mi sie, ze u nich jest od razu sklad i efekt naprawde wyglada jak ksiazka. No i 20 dolarow za ksiazke 18x18 lub 27 za 20x25 z przesylka nie jest jakims majatkiem. W blurbie tez mozna sobie zrobic projekt w czym tam chcesz, wyeksportowac strony do jpg i im przeslac.

Kurde, brzmi niezle. Musze to sprawdzic dokladniej :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Kurde, no ale i tak potem trzeba to jeszcze oprawic, no i koszt wejsciowy jest dla mnie troche zabojczy - trzeba liczyc jakies 500 zl


No, troche nawet wiekszy ;-) - ale zostajesz ze świetną drukarką do b&w :-D A skoro masz tyle czasu na ciemnie, ile masz........ :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
proponuję zerknąć na stronę www.roffo.pl .. możliwe że ceny są bardziej konkurencyjne, choć nie porównywałem. Ja właśnie myślałem by w tym serwisie coś takiego złożyć.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ceny znacznie nizsze w blurbie

Na przyklad:
roffo 207x274 36 stron 99+20 p&p, 72 stron 189+20 p&p
blurb 200x250 40 stron 50+18 p&p, 80 stron 55+18 p&p

Nie wiem jak jest z VATem i clem na przesylki ze Szwajcarii. Niby Szwajcaria jest w EFTA, wiec cla nie powinno byc, ale VAT moga naliczyc. W kazdym razie nawet z VATem wyszloby taniej. No i w blurbie mozna sobie ksiazke zaprojektowac w calosci wg swojego pomyslu, lacznie z okladka.

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dziekuje dzerry, za czas poswiecony, wykonales za mnie robote ktora sam musialbym wykonac, totez :-B
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Ja mam robić znajomym zdjęcia na ślubie (w prezencie) i nie chciałem im dawać tylko jpgów na płytce, ale coś ładnego żeby mieli fajną pamiątkę (zwłaszcza, że naprawdę ich lubię :-D ).
Myślałem o czymś takim jak fotoksięga -http://www.fotoksiega.pl ze względu na taki prestiżowy wygląd oraz grube i rozkładające się na płasko strony.
Nie wiem jak z jakością i w ogóle z rzetelnością tej firmy, bo ślub dopiero w czerwcu :-P , ale jakby ktoś miał z tym styczność to chętnie poczytam opinie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zamowilem dwa albumy cz-b w blurbie.

1. wyglada porzadnie na pierwszy rzut oka
2. okładka niedokladnie spasowane, zdjecia wpadaja w roż :-/
3. strony trzeba rozdzielac - niewiadomo dlaczego kleja sie krawedziami...
4. druk w srodku neutralny, papier ladny, ale pliki z D200 pomniejszone jakim chorym algorytmem, linie sie troche lamia, poza tym raster jak z Trybuny...


ogolnie rozczarowanie. chociaz za te pieniadze...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Zamowilem dwa albumy cz-b w blurbie.
Poka poka.
alkos napisał/a:
ogolnie rozczarowanie. chociaz za te pieniadze...
kurde, a jednak :-(

dz.
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
dzerry a przeglądałeś ofertę Lulu ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mloskot napisał/a:
Poka poka.


ale weselne ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
ale weselne ;-)
Tem bardziej. Bedzie przynajmniej cus nowego :-P

dz.

[ Dodano: 2008-04-21, 23:34 ]
mloskot napisał/a:
dzerry a przeglądałeś ofertę Lulu ?
Przegladalem. Ale wiesz, na stronie to blurb wyglada tak zaje.biscie, ze lepiej byc nie moze i co z tego? :-(

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
alkos napisał/a:
mloskot napisał/a:
Poka poka.


ale weselne ;-)


To nie ja, to nie ja ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach