dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zrozumieć Kodaka...
Kodak i jego nowa polityka:
http://fotopolis.pl/index.php?n=5906

...oraz jej realizacja:
http://fotopolis.pl/index.php?n=5969

Nie kapuje :roll: No chyba, ze to co zaprezentowal, to jakas "wyzsza polka" :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Po prostu chca robic aparaty dla mas, za 400zl w MM tak jak do tej pory.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fotopolis.pl napisał/a:
(...)Tym razem są to plany porzucenia produkcji kompaktów cyfrowych z niższej półki rynkowej.(...)


To z tego pierwszego newsa. Czytales to Milo? :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobra, ja siępytam raczej - a co z tym filmem?
Cytat
Minęło zaledwie kilka miesięcy od czasu, gdy prezes Kodaka Antonio Perez zapowiedział rezygnację z produkcji filmu fotograficznego

http://fotopolis.pl/index.php?n=5443

[ Dodano: 2007-06-12, 20:22 ]
Cytat
Rynek fotografii już został prawie w całości opanowany przez technologię cyfrową i sprzedaż filmów fotograficznych utrzymuje się na zadowalającym poziomie tylko w biedniejszych krajach Trzeciego Świata.

hehe, u nas niestety nie, bo jesteśmy krajem czwartego...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan, moja wypowiedz tyczyla sie drugiego artykulu. Szczegolnie to 'jak do tej pory'.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
milo, nadal nie kapuje. Miesiac temu oglaszaja, ze wlasnie nie chca robic tanich aparatow, a teraz wyskakuja z modelami w cenach od 550 do 1200 zl. Mozesz mi to wytlumaczyc :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to jest wyższa półka... tańsze byłyby po 200 ;-) ... ładnych parę lat temu miałem takie "cudo" (kolega wyhaczył dwa Kodaczki za punkty w jakiejś sieci komórkowej), które 2 lata temu sprzedałem chyba za 150 zł (bo nie miałem sumienia żądać więcej, choć mogłem). Musiałbym używać wulgaryzmów na określenie funkcjonalności i jakości tego "sprzętu", ale wtedy Zorzyk by mi skasował post ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan napisał/a:
milo, nadal nie kapuje. Miesiac temu oglaszaja, ze wlasnie nie chca robic tanich aparatow, a teraz wyskakuja z modelami w cenach od 550 do 1200 zl. Mozesz mi to wytlumaczyc :-)


Juz tlumacze, chlopaki z kodaka mieli aspiracje, aby zrobic cos ambitniejszego, ale po analizie rynku i swoich mozliwosci stwierdzili ze porwali sie z motyka na slonce. Wiec szybko stwierdzili, ze przerobia troche obudowy swoich starych modeli i wypuszcza kilka nowych modeli. Mysle ze kodakowi odpowiada taka rola na rynku, czyli aparaty dla dzieci i emerytow.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
milo napisał/a:
Juz tlumacze, chlopaki z kodaka mieli aspiracje, aby zrobic cos ambitniejszego, ale po analizie rynku i swoich mozliwosci stwierdzili ze porwali sie z motyka na slonce. Wiec szybko stwierdzili, ze przerobia troche obudowy swoich starych modeli i wypuszcza kilka nowych modeli. Mysle ze kodakowi odpowiada taka rola na rynku, czyli aparaty dla dzieci i emerytow.

Jesli w ten sposob ta firma jest zarzadzana, to ja sie ciesze, ze wydzielili dział analogowy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podejrzewam po prostu, że to ostatnia fala. Zaawansowane prace nad tymi modelami były na ukończeniu - może nawet produkcja ruszyła - gdy analiza rynku wykazała, że nie ma sensu się starać. Więc by nie było strta, pchnęli to i zaraz po tym przyszedł woźny i zamknął przybytek.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja właśnie odebrałem szpulkę trixa :-D Zobaczymy co z tego będzie
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
ja właśnie odebrałem szpulkę trixa :-D Zobaczymy co z tego będzie

17m?

Kiedy nastepne zakupy? :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
napis głosi 100ft, czyli 30,5 metra. Co do zakupów, nie wiem, zobaczę jak mi się na tym pracuje, ale korci mnie już inna tasiemka do spróbowania. W każdym razie pozostajemy w kontakcie, bo wspólne zakupy to zawsze coś świetnego [i tańszego], jakby co to się piszę
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
November 2, 2007

KODAK is preannouncing the discontinuance of several smaller running families of Professional film - EPR, EPN and High Speed Infrared (HIE) effective end of December 2007. KODAK is preannouncing the discontinuance of several smaller families running of Professional film - EPR, EPN and High Speed Infrared (HIE) effective end of December 2007. Demand for these products has been declining significantly in recent years, and it is no longer practical to continue to manufacture given the low volume, the age of the product formulations and the complexity of the processes involved. Demand for these products has been declining significantly in recent years, and it is no longer practical to continue to manufacture given the low volume, the age of the product formulations and the complexity of the processes involved.

We will continue to ship product through the end of this year. We will continue to ship product through the end of this year.

These discontinuances are effective in all countries worldwide, with one exception: KODAK PROFESSIONAL EKTACHROME 64 Film / EPR will continue to ship to Japan beyond 2007. These discontinuances are effective in all countries worldwide, with one exception: KODAK PROFESSIONAL EKTACHROME 64 Film / EPR will continue to ship to Japan beyond 2007.

:-(

Zastanawiałem się, czy nie lepszym byłby wątek: zachować film :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach