dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
demon prędkości
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Lepiej to przeczytaj. http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6754

cyt." teraz należy wyjaśnić co znaczy "bardzo szybko". A znaczy to tyle, że napęd autofokusa jest tu o ok. 30 % szybszy niż w moim "wzorcowym" Nikkorze 18-70 mm wyposażonym w ultradźwiękowy napęd SWM. Jasne że czas ogniskowania zależy nie od samej prędkości kręcenia obiektywem, ale też od czułości i precyzji autofokusa oraz sposobu dochodzenia do pozycji ostrości. Tak więc ta duża szybkość nie jest warunkiem wystarczającym dla szybkiego ostrzenia, ale niewątpliwie jest warunkiem koniecznym. No a Pentax jest (i od dawna był) dowodem na to, że ultradźwiękowy napęd AF niemal zawsze zwycięża w konkurencji cichości pracy, ale jeśli chodzi o szybkość, to wcale nierzadko przegrywa"
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Co z bzdura. Po jaka cholere komu 6o fps w hybrydzie?!?!?! Czy ja moglbym bardzo prosic panow product managerow z frim fotograficznych, zeby zamiast puszczac pare w takie gwizdki, zaczeli robic prawdziwe aparaty?

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Dada, nie wiem czy przeczytales w linku, bo Twoja wypowiedz tak jakby nijak do tego sie ma ;-) bez urazy
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przeczytałem :mrgreen: i dlatego napisałem to co wyżej. Może teraz nilkt nie będzie narzekał na wolny AF w Pentaxie. :roll:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
No a Pentax jest (i od dawna był) dowodem na to, że ultradźwiękowy napęd AF niemal zawsze zwycięża w konkurencji cichości pracy, ale jeśli chodzi o szybkość, to wcale nierzadko przegrywa"
to ciekawe stwierdzenie zwłaszcza część
Cytat
(i od dawna był)
jak wszyscy wiemy Pentax od lat robi obiektywy z ultradźwiękowy napęd AF :evil:

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Oj, Żaba, przeczytaj powoli i na spokojnie całość cytatu.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Co z bzdura. Po jaka cholere komu 6o fps w hybrydzie?!?!?! Czy ja moglbym bardzo prosic panow product managerow z frim fotograficznych, zeby zamiast puszczac pare w takie gwizdki, zaczeli robic prawdziwe aparaty?


Widocznie czują, że coś takigo się sprzeda. Dodatkowo zobacz sobie stronę o aparacie, to dowiesz się do czego można wykorzystać taką szybkostrzelność.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada, juz poprawiłem :P
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Co z bzdura. Po jaka cholere komu 6o fps w hybrydzie?!?!?!

dz.


Do obserwacji podskakującego biustu sąsiadki przy oglądaniu filmu w trybie slow motion. Lub bardziej przyziemnie do podziwiania lotu ptaka w zwolnieniu. Teraz już tylko pozostaje czekać na maniaka, który będzie usiłował połączyć 2 takie aparaty do pracy 120 fps w trybie dual. No i na overclockera, który wyciśnie 140 fps przy chłodzeniu wodą.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Co z bzdura. Po jaka cholere komu 6o fps w hybrydzie?!?!?!


Jak to po co? Krecisz ten film na uilicy i wybierasz najlepsze klatki....

 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Po jaka cholere komu 6o fps w hybrydzie?!?!?!
w artykule jest coś na temat pracowni szkolnych ;-)

Tak sobie myślę że po prostu taka firma jak casio chce mieć czym się pochwalić.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
hamster, no ten aparacik to miód dla pracowni... Można z niego wycisnąć 1200fps czyli spokojnie można go używać do pomiarów prędkości obrotowych, pomiaru prędkości pocisku (jeżeli się nie mylę ta aparatura ma ok 600fps), itp.

Jednym słowem bombowy sprzęt... Przy cenie 1000$ ta zabawka jest warta każdego centa biorąc pod uwagę ceny kamer do pomiarów.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
60 fps to właściwie kamera... na pewno ciekawy pomysł..ale raczej na kamerę
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
cytrus, zgadza się a do tego będzie jedyną prawdziwą FullHD na rynku... Tylko na co to nagrać ? Bo na SDHC mija się trochę z celem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pietras napisał/a:
będzie jedyną prawdziwą FullHD na rynku

Taki film 60 klatek po 6mpix w ciagu sekundy, to musi byc czad :shock:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan napisał/a:
Taki film 60 klatek po 6mpix w ciagu sekundy, to musi byc czad :shock:


szczególnie (jak doczytałes) że trwać będzie aż całą 1 sekundę :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio napisał/a:
zczególnie (jak doczytałes) że trwać będzie aż całą 1 sekundę

ups... nie doczytalem i glupoty wypisuje... :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach