Zdezorientowana
[Usunięty]
  Pentax Optio 60- kto ma i jak go ocenia?
Co sądzicie o Optio 60?Jestem najzwyklejsza amatorką i prosze o jakieś wskazówki i podpowiedzi, aby dobrze wykorzystać mój aparat.
Mam pytanko, co znacza jak obszar ostrzenia jest zielony lub czerwony?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie mam niestety tego modelu ale najprawdopodobniej jak jest czerwono to nie zdolal wyostrzyc - a powodow moze byc kilka... 8-)

Pzdr
Spinner

P.S. Przenioslem Twoj watek tutaj - dzial "kompakty" jest chyba lepszy dla Optio niz dzial "aparaty srednioformatowe", co :?: ;-) No i witaj na forum :!: :-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeżeli nic nie mylę to Optio 60 ma Zbyszek, przywiózł go do Berlina i przeklinał straszliwie (choć używał słów o wiele przyzwoitszych niż ja bym użył). Powód? Wspomniane właśnie czerowne pole autofokusa - widać je zdecydowanie o wiele, wiele zbyd często a podobno nawet jak wyostrzy to zdjęcia wychodzą, hmmm, różnie :-(
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To po co sie meczyl :?: :mrgreen:

Aaaa... Zbyszek :!: ... no tak - kumam, pewnie znowu chodzil z wielkim monopodem, na nim MX bez filmu ale za to z wielkim zoomem a focil badziewnym cyfraczkiem :?: :lol: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
MX-a raczej sprzedał - Fotonyf nastawia się obecnie na 6x7 - jak nosić to z rozmachem :D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
MX-a raczej sprzedał - Fotonyf nastawia się obecnie na 6x7 - jak nosić to z rozmachem :D


Czy MX-a sprzedał to nie wiem - w Berlinie widziano go oprócz aparatu z tematu wątku m.in. z MZ-5n, chyba MZ-M oraz z jeszcze czymś co mocno nawiązuje do nastawiania się na 6x7 ale przyjemność pochwalenia się zostawiam Zbyszkowi - najpóźniej w Łebie obiecał premierę :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Spoko - jestem z "tych wtajemniczonych" :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
Jeżeli nic nie mylę to Optio 60 ma Zbyszek, przywiózł go do Berlina i przeklinał straszliwie (choć używał słów o wiele przyzwoitszych niż ja bym użył). Powód? Wspomniane właśnie czerowne pole autofokusa - widać je zdecydowanie o wiele, wiele zbyd często a podobno nawet jak wyostrzy to zdjęcia wychodzą, hmmm, różnie :-(


Optio 60 za parę dni jedzie do reklamacji.
Nie polecam, robi zdjęcia tylko przy bardzo dużym oświetleniu (rozmyślnie nie użyłem określenia "bardzo dobrym") i ich jakość jest zadowolająca tylko na poziomie imienin u cioci. Ale tam się go nie da używać ze względu na autofokus - patrz wyżej.
 
Zdezorientowana
 
a to klops z tym autofocusem.Jak ciągle zapala sie na czerwono to znaczy, że aparat nie zlapal ostrości.Przepraszam, że ja tak ciągle na temat tego Optio 60.Tak sie cieszyłam, że w końcu mam aparat.
A jakieś plusy to ten aparat w ogóle ma?Panie Zbyszku!!!!!!!!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zbyszek - nie świruj, zaakcentuj plusy.
Najwyżej później możesz sprostowaćto "Misiowym": "Ale pamiętajcie, by te plusy nie przysłoniły Wam minusów".
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie, no jasne, plusy są.
Generalnie to opócz tego co napisałem, aparat się sprawdza. Większość zdjęć, które mozna zobaczyć u Bogusza z ostatniego pleneru w Berlonie, to właśnie z tego aparaciku.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kupilem ostatnio w Auchan za 580 zl - do celow sluzbowych (dokumentacja). Faktycznie cos slabo mu idzie z tym autofokusem....ale mawet jak jest czerwone, to zdjecia o dziwo przewaznie wychodza. Ogolnie, jak za ta cene to aparacik jest OK.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
A ja po długich walkach reklamowałem i wymieniłem w końcu na S60. Podobny ale inny sprawuje się znacznie lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach